Višje kazni za prekrške

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Mogoče bo pa kaj pomagalo. Sicer upam, da ni to edini ukrep, ki je potreben za manj nesreč, je pa najhitrejši, ki se ga lahko naredi. Ko sem sedajle razmišljal o tem sem ugotovil, da v bistvu nimam nič proti če so kazni višje, pa če samo eden zato manj umre.
link

Moderatorja, če se vama zdi, da bolj spada med novice, jo dajta tja, čeprav se mi zdi, da bi debata lahko bolj zaživela tu.

lp
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.834
0
36
40
sm gledu ja...faaaaak...ka so pa zdej ušpilal. Zakaj rajši policaje ne šolajo, da bi se postavl na pravo mesto, tam kjer se zgodi največ nesreč.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
A to dejansko že velja?

Sej v koncni fazi je ceneje pobeg kot pa ustavit na radar.
Odvisno od zmogljivosti avta seveda.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Zaenkrat je to samo še predlog.

Brezveze, mesec dni se bojo vsi vozili kot po jajcih, potem pa spet po starem.

Kazni so že dovolj visoke, šepa pa predvsem nadzor, infrastruktura in nesposobnost države, da spravi romunske in bolgarske šleperje z naših cest.
 
Nazadnje urejeno:

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.399
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
K sreči tole zaenkrat še ne velja. Bo pa očitno začelo veljati zelo v kratkem.

Mene bolj kot tele kazni zanima koliko imamo v nasi državi provid in kaj počnejo
confused-1.gif
Namesto enormnega števila radarjev, bi bilo pri nas potrebno imeti več provid s kamerami in kaznovati še kaj bolj nevarnega od samo malo previsoke hitrosti, mislim na kakačudna prehitevanja in podobno.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Jah takim ki bežijo pa še avto zaplenit.

In kako ti bo avto zaplenil,ce si mu pa ušel?
Kazni bi bile mnogo bolj učinkovite ce nebi bile toliko poudarka na €,temveč več na javnih delih kot npr. pometanje pločnikov po centru.Namreč ta € se pač plača če se in to je to,pa še to se povečini "uredi" s pravilnim pristopom pritozb.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
..ksz...

Zgrešena poteza.

Tako visoke kazni bodo samo preoblikovale policaja v sodnika. Kar pa ni namen - policaj ni sodnik.

Predstavljajte si situacijo, ko grozi kazen 1000 evrov. Rada bi videla človeka, ki ne bi začel moledovati. In (morebiti) policaja tudi podkupovati.

In tako dalje.

Skratka korak v smeri Ukrainsko/srbsko/albanske korupcije.

Kazni bi morale ostati na človeškem nivoju (mesečna plača je veliko preveč za 30kmh prekoračitev v naselju), ampak frekvenca pobiranja bi morala biti večja.

Ni korupcijsko podkupovalnih motivov (vsaj jaz se ne mislim spuščat še v podkupovanje, če mi grozi kazen 100-200 evrov). Zato tudi za policaja ni skušnjav, da bi temu popustil.

Bilanca mrtvih bo pa ostala enaka.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Kakšne pa naj bi bile nove "tarife"?
Dejanske višine kazni me zanimajo, če jih kdo ve oz. ima.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
To je sicer res ampak, mogoče bo pa le kdo 2x pomislil preden bo vozil recimo 30+ v naselju..Pa verjetno ne bo edini. Sploh, če bo prej že naletel na tako mino...

Ostali bodo pa še vedno na starih tirih...In ja, dvomim da se bo črna bilanca kaj izboljšala ...nažalost.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
jaz pa mislim da bi lahko tudi plače povišali in uredili ceste kajti v ljubljani se ne vozimo po cestah ampak po gradbiščih, komunalci pa vgrajujejo kanale na vozišče tako da jih pol ven gleda

kar se pa kazni tiče, pa unim, ki so jih najbolj potrebni itaq nič ne pomaga.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Pa kaj so ti ljudje popolne budale al kaj!?
Sej ne rečem, da ni dost smrtnih žrtev pa to, ampak za kaj morjo se zmeraj spravt nad problem z višanjem kazni ki pa že vse od leta 1995 (ko smo dobili točke) pa do danes se je še vedno potrdilo eno samo in edino pravilo: višanje denarnih kazni NE pomaga pri zniževanju števila smrtnih žrtev!
Pa kolk neumni morajo bit ljudje na teh položajih de še stotič grejo delat isto napako!?!?
Ali se lahko vlado prijavi na kakšne mednarodne inštitucije zaradi oderuštva!? ker čisto nič drugega kot oderuštvo so te kazni!!

Pa kva v vladi je.beno lobotomijo izvajajo na ministrih al kaj!?

Najprej zdravstveni minister postavi "svoj" zakon in da notri najhujše kazni v evropi za gostince če gosta ne prebutajo zarad tega ker je čik prižgal v lokalu

Zdej je očitno fasal lobotomijo prometni minister in bo zvišal kazni za 100% (Kje si, ku-rba gospodarski minister da mi zvišaš plačo za 100%!?!?) in vse ostalo pustil na miru, saj itak - zakon ni za to da bi varoval in preprečeval - ampak služil

Kaj bo naprej?
Ah, ja - sigurno bo na vrsti finančni minister ki bo nabil davek iz 19 na 21%, zraven dodal še kakšen fejst davek na je.bene nepremičnine

iz dreka direkt v rit
crazy1.gif
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
To je sicer res ampak, mogoče bo pa le kdo 2x pomislil preden bo vozil recimo 30+ v naselju..Pa verjetno ne bo edini. Sploh, če bo prej že naletel na tako mino...

Ostali bodo pa še vedno na starih tirih...In ja, dvomim da se bo črna bilanca kaj izboljšala ...nažalost.
ne bi bilo problema če policaji ne bi postavljali radarov tam kjer se lahko pelješ komot 100 brez da bi koga ogrožal.Ena ali 2 hiši,ravna cesta in seveda naselje.
Ravnokar sem prišel iz avstrije iz graza.Celo pot sem prevozil po stranskih cestah.In v celih 80kilometrih ki sem jih prevozil v eno smer ni bilo omejitve 50 kmh za en kilometer.Izven naselja imajo omejitev 100kmh v naseljih pa povečini 70 ali 80kmh.In se lahko normalno pelješ brez da bi dirkal.Pa imajo poleg tega dosti manj prometnih nesreč,saj se ljudje držijo omejitev in niso zafustrirani za volanom tako kot pri nas, ko porabiš za pot od Maribora do MS (60km) 2 uri in pol.
Ah ja moti me pa da policaji ne kasirajo brezobraznih voznikov ki parkirajo na mestih za invalide,ter da hodijo mimo parkiranih avtov na postajališčih za avtobuse in mimo avtov ki so parkirani na cesti(ker gostilna v kateri je lastnik avta nima parkirnega prostora)
Bi pa res marsikateremu vozniku odvzel vozniško in avto,ker na cesti sem videl že vse živo.Včasih me čudi da na naših cestah še ni več mrtvih
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
No zdele lahko na kratko povem kje stojijo trenutno:

V Smeri metelkove proti Bavarskem dvoru ( ko zaviješ desno mimo pošte na železniški) , 2 na kolesih
V Siski pred M PUB-om, Golf in kibla policijska -> radar , smer Siska.

Spotoma je pa še zunaj danes ZELO veliko avtomobilov službenih,ker skoraj ni minilo 5 minut in je že nasproti prišel polepljen avto.

Je to kao odgovor zaradi nesreče ali kako?
Namreč na AC nisem opazil niti ene provide,enega Focusa / Kangooja,pa bi z lahkoto bili,no edino če imajo bolj pomembno delo; spanje.

In tudi sam se odpravljam na pomembno delo.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:

To je sicer res ampak, mogoče bo pa le kdo 2x pomislil preden bo vozil recimo 30+ v naselju..Pa verjetno ne bo edini. Sploh, če bo prej že naletel na tako mino...




Ja. Eden bo pomislil. Ostalih 9.999 pa ne. Ker niso padli na to mino. Ker ni bilo policaja, ko so se oni peljali mimo. Ker bodo policaja podmazal. Itd.



Kaj si rešil?



Nič.



Samo krivičen si bil do tistega enega, ki je res v nulo najeb.al v primerjavi z ostalimi, ki jim ne bo nič, ker policaji delajo enkrat ob svetem nikoli (ni jih na vsesplošno znanih kritičnih točkah).



Veliko bolje bi bilo imeti človeške kazni (že 200 evrov je kar soliden denar), pa te BOLJ POGOSTO (da se poveča verjetnost, da te dobi, če kaj kršiš). Skratka več policije na cesto.



Se bojim, da bomo po Tednikih gledali folk, ki je peljal 30 km preveč na npr. Trzinski obvoznici (štiripasovnica - po znakih v naselju - sicer levo in desno izsuševalni jarek in njive - povprečna hitrost (vožnja s prometom) je tam v tem trenutku 20 kmh nad omejitvijo), pa posledično ne bo mogel nafutrati otrok. A ni bolje dati manjšo kazen, pa to večkrat (če je treba)? Ali je treba socialne probleme delat?
 
Nazadnje urejeno:

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
Pa kolk neumni morajo bit ljudje na teh položajih de še stotič grejo delat isto napako!?!?

Očitno so dovolj pametni, da so tole zadnjo nesrečo izkoristili za filanje proračuna. Dol jim visi za mrtve na cestah.

Žal je tko, vsak more sam nase gledat in se pazit, nihče drug nebo.
smirk-1.gif
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Prvič bi lahko bila normalna kazen, če se prekršek ponovi pa nenormalna. Sedaj bo isti k. ustavljali bojo malo pred/za tablo in kasirali. Nekdo bo poznal policaja in bo peljal naprej, nekdo bo pa plačal 1000€ ker pač ni bil pozoren na števec. Čez par let ko bo sranje na cesti še večje, jih bojo ponovno dvignili, pomoje si tako prihranijo delo
smile-1.gif
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
Ravnokar sem prišel iz avstrije iz graza.Celo pot sem prevozil po stranskih cestah.In v celih 80kilometrih ki sem jih prevozil v eno smer ni bilo omejitve 50 kmh za en kilometer.Izven naselja imajo omejitev 100kmh v naseljih pa povečini 70 ali 80kmh.In se lahko normalno pelješ brez da bi dirkal.

Gonilnik, a ni Gradec ena sama cona 30, razen glavnih cest?
Kje si se pa peljal? Če bi šel čez Šentilj, bi videl precej 50kmh omejitev. Mislim da v enem naselju velja za celo naselje cona 30 (spodaj pa za pismene pripis da za glavno ulico pa 50kmh, nekaj takega) Vem da na koroškem v Völkermarktu je tako.
aja, glavna razlika, noben me še v avstriji ni prehitel v naselju, če sem vozil po omejitvi ali celo malo manj, ker sem iskal kak odcep.
Motoristom zelo poznana t.i. Golica ima iz Lavamünda do vrha 70 omejitev, samo par hiš, edino gostilna s parkplacom na drugi strani je nevarna.
Pa recimo NockalmStrasse, plačljiva turistična cesta, večinoma skoraj prazna, nobenega naselja, omejitev 70.

V splošnem pa drži za Avstrijo, da so omejitve bolj smiselno postavljene.


2all:
zakaj spet vsi samo zvišanje kazni vidite?
Saj je tudi nekaj čisto pametnih sprememb.
Recimo obvezen zdravniški pregled na 5/10 let če sem prav razumel.
Ali pa ukinitev začasnega odvzema izpita v primeru povzročitve manjše nesreče.
Ali recimo 300Eur kazni za tovornjakarje ki vozijo tranzitni promet po vzporednicah avtocest.

Nihče se ne buni, ker so dvignili starostne meje za izpit za moped in traktor

Bo pa vsekakor zanimivo. Voznik začetnik 30 preveč v naselju=> prenehanje veljavnosti izpita.
Hudič pa je, ker ima Česenj prav.
frown-1.gif