Spet višje kazni?

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.013
1.117
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Ker se bodo ljudje še naprej pobijali. Ker varnost ne bo nič boljša.
Ampak takim bebcem kot si ti in tisti, o katerih sem pisal, je za to popolnoma vseeno ...
Jaz verjamem, da se bodo ljudje še naprej pobijali, ampak zato niso krive VIŠJE kazni.
So pa krivi taki patroni kot si ti, ki imaš možnost pisanja v medij katerega prebirajo tudi in predvsem nedorasli in šmrkavi mladci.
Taki članki kot jih pišeš ti NE pripomorejo k boljši varnosti na cestah ampak k SLABŠI. In take bebce kot si ti bi blo treba kaznovat, kadar napiše tako kozlanje v, kao, strokovno revijo.
Žalostno je to, da vsak lahko piše v "strokovne" medije, pa čeprav ne pozna druzga kot pedal zas gas na avtu.
Še bolj žalostno je, da so na svetu zakompleksanci, ki svoje pomanjkanje pameti, kulture in dolžine k... zdravijo s takimi izpadi na forumu, kot smo jih vajeni od tebe.
Seveda, če ni možganov, pač pišemo bedarije na pamet. Na srečo mi jih ni treba več brat, ker obstaja možnost ignoriraj uporabnika (ki bi se v tvojem primeru morala imenovati "ignoriraj idiota")
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Naj nafilajo proračun, da se bodo potem s tem denarjem lahko ceste gradile! To je uredu!

ja ko bi se vsaj ceste gradile vzdrževale, še posebaj tako kot treba, kvalitetno, ne pa da si na ta račun polnijo žepe ministri in vsa podjetja(predvsem diretktorji) ki sodelujejo pri gradnji in vzdrževanju cest

Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Jaz verjamem, da se bodo ljudje še naprej pobijali, ampak zato niso krive VIŠJE kazni.

ja mogoče bojo pa ravno višje kazni krive za to .... sicer se mogoče nekateri ne bodo ubijali ravno na cestah, ali pa ravno navkljub kaznim namenoma na cestah, iz enega in edinega razloga, ker bodo zaradi teh kazni zabredli v take dolgove da ne bodo videli izhoda .......... da so kazni samo za polnjenje proračuna pa vemo že od nekdaj, kaj se sploh država vtikuje v take zadeve ko itak neradi nič konkretnega, ampak samo teoretizira o varnosti ...... vsak ki se vsede v avto se vsede v avto (kot voznik ali sovoznik) na svojo lastno odgovornost, kajti vožnja kot vemo je smrtno nevarna, torej bi se vsak moral zavedati tega ko sede v avto ..... in kaj ima država pri tem? vsak itak more poskrbet zase, država zagotovo ne bo (razen če si cigan) .... kaj torej tu dela država??? ...... pa ne mi moralizirat da če jaz ogrožam nekoga drugega da je to moja odgovornost .... ne pa ni!!! prav tako se mora vsak ki se udeležuje prometa zavedati smrtne nevarnosti v prometu, se pravi tudi mojega ogrožanja drugih!!! vsak prevzema pač svoj riziko ...... itak 50% populacije ni za na cesto ker delajo vse drugo kot posvečajo koncentracijo vožnji, še posebaj taki ki so z mislimi čisto drugje, pač tolko da se pelajo pod omejitvijo, samo taki najprej povozi otroka ki skoči na cesto, ker ni pozoren na to kar se dogaja v prometu ampak razmišlja in premleva svojo stvar, tak ki vozi hitreje oziroma po merilih nekaterih divja je veliko bolj pozoren na dogajanje v prometu ...... hja kaj čemo, smo pač slovenceljni ene velike p1zde in ne znamo druga kot bit tiho in lezit nekomu v rit, politki pa lahko v tej državi delajo kar čejo, pa to ne leti samo na prometno varnost ........
nahrung002.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
ja ko bi se vsaj ceste gradile vzdrževale, še posebaj tako kot treba, kvalitetno, ne pa da si na ta račun polnijo žepe ministri in vsa podjetja(predvsem diretktorji) ki sodelujejo pri gradnji in vzdrževanju cest

Ja pri nas sta dva odseka ziv primer. Huh to ze pisem tretjic tukaj
crazy1.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
Citat:
Uporabnik gregap pravi:
"stardec"pa ti napisi kako bi resil ta problem da bi bilo manj nesrec.
evil.gif


Pa ne zavidat drugim ki pisejo strokovne clanke v revije. Sej res da imam izpit samo 7 let, vendar zato se nisem butl. Ostali pa tudi niso ko napisejo svoje mnenje.
Karkoli poveš bo itak obrnil besede sebi v prid

Sej pomoje ga samo se njegov nadnicki resno jemljejo.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.027
113
Citat:
"stardec"pa ti napisi kako bi resil ta problem da bi bilo manj nesrec.
Miljavžentič, zate, eXhair-a, SJTV1- ja, Apači-ja in podobne nedorasle mitraljezce tukaj....

Rešitev je nameščanje radajev in kamer na vsak ovinek, obcestni drog, hišo itd...
Ko bodo/boste zagotovo vedeli, da so/ste na cesti strogo nadzorovani, boste 100% vozili lepo in po pravilih.
Na cesti je štala zato, ker se vsi naklepni prekrškarji zavedajo, da je majhna verjetnost, da jih bo nekdo od represeivnih organov zasačil pri delanju pizdarij.
V trgovini bi se tud kar naprej in na veliko kradlo, če ne bi blo kamer.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.027
113
Citat:
Še bolj žalostno je, da so na svetu zakompleksanci, ki svoje pomanjkanje pameti, kulture in dolžine k... zdravijo s takimi izpadi na forumu, kot smo jih vajeni od tebe.
Seveda, če ni možganov, pač pišemo bedarije na pamet. Na srečo mi jih ni treba več brat, ker obstaja možnost ignoriraj uporabnika (ki bi se v tvojem primeru morala imenovati "ignoriraj idiota")
Velik delež krivde za klanje na naših cestah nosijo taki krjavli kot je ta SJTV1, ki z močjo medijev prepričujejo mularijo, da je za klanje na cesti krivo vse drugo, samo oni sami da ne.
Napišejo sranje, kako da so zimske gume pozimi slabše kot letne, pa da so kazni namenjene samo polnjenje proračunu in podobno kozlanje....in to neuravnovešena mularija bere ter ga uboga, saj so prebrali v Avtomagazinu.
Take SJTV1, ki delajo samo za svojo slavo med smrkavci in časopisno naklado in nič drugega, bi blo treba kaznovat in nagnat pobirat posmrtne ostanke ljudi, ki so umrli v prometnih nesrečah.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
KSZ.

Dokaz, da je ta novela zakona namenjena izrecno polnjenju proračuna je ravno povečanje kazni za prekoračitev 10-20 km/h v naselju na 250 EUR +3 pike.
Največji hec pa še sledi: če te v dveh letih dobijo 3x, da si vozil npr. 61 km/h ti lahko ZAPLENIJO avtomobil
shocked-1.gif

banana republika.press
bonk.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.318
1.075
113
a mi res nimamo besede pri sprejetju takega glupega zakona???

referendum?
karkoli?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.027
113
ksz

Dejansko ste bedni ko sto mater s tem gobcanjem, kako so višje kazni namenjene SAMO polnjenju proračuna.
Saj človk ne more verjet kakšne bolne otročarije ven mečete. Pismo, če bi blo res kaj na tem, bi zagnali vse polcaje na cesto, pa ustavljat vse po vrsti! Skoraj ga ni voznika, pri katermu nebi našli kakšne napake za kaznovat. Tako bi se lahko buđet napolnu v parih dneh.
In spet nadaljne vaše kozlanje, ki pravi nekako takole; neeeee, polcaje pa nebodo nagnali na ceste ustavljat, saj se jim neda delat....ja pi*da kako pa se pol polni proračun , če polcaji nočjo delat in kaznovat?
Pa dejte zaboga brat za seboj kaj kozlate kar naprej!
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.193
13
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
"stardec"pa ti napisi kako bi resil ta problem da bi bilo manj nesrec.
Miljavžentič, zate, eXhair-a, SJTV1- ja, Apači-ja in podobne nedorasle mitraljezce tukaj....

Rešitev je nameščanje radajev in kamer na vsak ovinek, obcestni drog, hišo itd...
Ko bodo/boste zagotovo vedeli, da so/ste na cesti strogo nadzorovani, boste 100% vozili lepo in po pravilih.
Na cesti je štala zato, ker se vsi naklepni prekrškarji zavedajo, da je majhna verjetnost, da jih bo nekdo od represeivnih organov zasačil pri delanju pizdarij.
V trgovini bi se tud kar naprej in na veliko kradlo, če ne bi blo kamer.
Ti si car
smile-1.gif

Sam svoje stavke demantiraš
smile-1.gif


Če postaviš radar v ovinke, ki sem ti jih prej omenjal, bodo na sliki avtomobili v luftu in na strehi, prevelike hitrosti pa ne boš zaznal na sliki. Aja v te ovinke ti nebi postavljal radarjev,.. ali? Ker bi morali slikati pod dovoljeno hitrostjo. Groza.. teorija se ti ruši.

Več kot polovica smrtnih žrtev v Pomurju se je lani zgodila zaradi slabih cest ali nepreglednih križišč ipd. Če bi ceste bile v normalnem stanju bi lahko prekoračil hitrosti pa se nebi zgodilo nič.
Še enkrat si preberi tisto o kolesnicah. Kolesnice so na takšni širini, da vedno voziš po njej ali z levimi kolesi ali z desnimi. Če malce dregneš volan, te vrže na drug pas ceste ali v obcestno ograjo.

Čisto druga tema je pa alkohol. Tu pa nebi smelo bit nobenega popuščanja. Aja to pa tebi nebi bilo ok, a?

Ko boš za varnost na cestah naredil 5% tega kar sem jaz naredil za varnost v pomurju, se oglašaj naprej. Rezultati mojega dela so bili videni že večkrat. Tudi na POP TV in marsikje drugje. Tvoj rezultat "zdrave" pameti se pa vidi pri tebi doma, ko te otroci zapuščajo zaradi alkoholizma.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.027
113
A je s zakonom kaj narobe al z Slovenskim šoferjem?
Sprijaznit se boste moral počasi, da je red na cesti nujno potreben, če nočemo, da bo cesta klavnica. Saj berete ta forum in kdor ni totalno ubrisan lahko hitro ugotovi, da ima večina forumovcev cesto za neke vrste zdravljenje kompleksov, za igrišče, za dirkališče in za cirkus areno..
REDA SE BOSTE MORAL DRŽAT! Prej ko boste to spoznali lažje boste spali in vas podražitve prekrškov ne bodo veliko zanimale.
Mene sploh ne zanima kolk je kazen za prekršek, niti me ne zanima kolk je kazen za umor ali krajo v trgovinah,.... ker jaz pač to ne počnem in me boli k.... kolk bo baraba plačevala za svoje bedarije.
Visoka kazen moti SAMO in ZGOLJ prekrškarja. Ostale ne.
IN TAKO JE PRAV!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.027
113
Citat:

Ko boš za varnost na cestah naredil 5% tega kar sem jaz naredil za varnost v pomurju, se oglašaj naprej. Rezultati mojega dela so bili videni že večkrat. Tudi na POP TV in marsikje drugje. Tvoj rezultat "zdrave" pameti se pa vidi pri tebi doma, ko te otroci zapuščajo zaradi alkoholizma.
Ja vidmo tvoje rezultate v vašem koncu... zmeraj več pogrebov v pomurju zaradi smrti na vaših cestah.
Tvoje delo je res plodno. A delaš mogoče v kakšni pogrebni službi?
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Promet dejansko umirja samo in le prisotnost policistov na cesti. Teh pa ni. Ustavili me niso ze vsaj 3 leta, nazadnje sem pihal ene 4 leta nazaj.

Kar videvam zadnje tedne je le en mobilni radar, ki je obcasno celo postavljen tam, kjer je treba.
zmaga.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.027
113
To je že res, ampak polcajev je daleko daleko premalo, da bi stali povsod tam kjer bi morali stat.
Pa še medsebojno obveščanje cestnih barab (blendanje itd...) je zelo učinkovito, tako da barabe mim polcajev zmeraj lepo peljejo, pol pa spet po starem.
Tud ugovarjanje in pritožbe na polcajev zapisnik, barabe izkoriščajo 100/h tako da to v praksi ne funkcionira najbolj.
Citat:
Kar videvam zadnje tedne je le en mobilni radar, ki je obcasno celo postavljen tam, kjer je treba.
No vidiš in to zagovarjam tudi jaz. In ko bo radarjev in kamer dovolj povsod, se bo promet urihtal. Prej pa ne.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.975
15
38
Bled
eni ste pa res smešni. Skrbi vas, da bo to samo polnjenje proračuna. Vas v to kdo sili? Mene nihče, če pa imate hitrost v krvi je to vaš problem. V tem da dirkači prispevajo v proračun ne vidim nič slabega. Če je pa težko dati ciglo iz gasa ali pa iti 5 minut prej od doma pa res ne vem....

sicer pa....večje kazni > večji proračun > več policajev > več radarjev > večja varnost > dirkališče
bonk.gif


nekateri pač to obrnejo...
 
Nazadnje urejeno:

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.193
13
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:

Ko boš za varnost na cestah naredil 5% tega kar sem jaz naredil za varnost v pomurju, se oglašaj naprej. Rezultati mojega dela so bili videni že večkrat. Tudi na POP TV in marsikje drugje. Tvoj rezultat "zdrave" pameti se pa vidi pri tebi doma, ko te otroci zapuščajo zaradi alkoholizma.
Ja vidmo tvoje rezultate v vašem koncu... zmeraj več pogrebov v pomurju zaradi smrti na vaših cestah.
Tvoje delo je res plodno. A delaš mogoče v kakšni pogrebni službi?
sem vedel da boš obrnil besede.
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
>Samo vas NAMERNE prekrškarje moti višina kazni in prav je tako. Vse skupaj je ŠE preblago.

Smeju se bom tisti teden ko bos padu 75km/h na absurdno neumno postavljen znak 40km/h in placu 1000eur. Recimo tamle pri tunelu ko prides iz gorenjske avtoceste na celovsko, sem preprican da se vozis 40, a ne?? Tko recimo ob 23h zvecer ko res nima smisla. In potem bos v 2 letih se 2x sel 55km/h kjer je 40km/h kje na kasni vaski poti med koruzo in rabarbaro in ti bojo poonegavljen avto zasegl.

[censored], dej mau razmisli. Svet ni crno-bel.

Ti (baje) spadas pod nenamerne prekrskarje, ki bote ravno tako astronomsko nafukal. Fajn, a ne? Tud ce se po najboljsih moceh trudis vozit po omejitvah, ucas preprosto nima smisla, ker so kretenske. In v veliko primerov tocno tam stojijo policaji, ce se nisi opazu.

1000eur je kriza. Veliko ljudi to spravi v resno financno krizo, to ni hec ko bo druzina mogla vzet kredit pa ceprav so oca popolnoma vzoren voznik, ki nikoli ne gre cez 130 po avtocesti!

10+ let brez nesrece z 380hp avtom, tudi tako kot je spodaj na sliki, 2+let na 100hp motorju. Ni vse v hitrosti...

lp,
Sasa
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.193
13
38
Murska Sobota
To s prekoračitvijo pri njemu ne pomaga. Bolj ga matra alkohol. Saj tudi lahko opaziš da se od alkohola hitro obrne beseda drugam.