Spet višje kazni?

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20080227_3118477.php

Zdaj res ne vem ali smo mi glupi ker ne verjamemo, da višje kazni kaj pomagajo, ali so glupi oni, ker to verjamejo
confused-1.gif


No meni se osebno zdi, da so ljudje v zadnjem letu dni začeli voziti precej počasneje (velikokrat tudi pod omejitvijo), na AC so redki, ki letijo 180+ mimo... Kdo se potem ubija? Ali pa jim pri tem pomagajo naše fantastično urejene in vzdrževane ceste
crazy1.gif
 

LoveGirl

Pripravnik
13. avg 2007
102
0
16
dezela medijev in zelenih gozdov =)
Ja sj to povišanje so že pred časom napovedali.
Po mojm tud to ne bo kj dost pomagalo. Kdor nori, nori, ta se najbrš ne bo iz včerj na dans spremnil... dobil ga pa tok ne bojo. Tok k so do zdej bodo tud v bodoče nasrkal lih tisti k bodo mogoč 1x mal prekoračl omejitve pa mal bl po gasu stopli, tisti k so stalno na turbo pogon narjeni pa ne bodo kaznovani...

Prvo bodo mogli ceste narest primerne zahtevam, pol se bodo pa lahko špogali s kaznimi pa nepravilnostmi...
crazy1.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Dokler na cesti ne bo ustreznega nadzora, ne bo nič drugače. Učinek višjih kazni zaleže kak mesec in ker ni nadzora, vozniki hitro pozabijo....in spet se ponovi stara zgodba.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
EE a niso lih kar dvignl kazni?? Al sm jst kej spregledal pa pol niso??
Ma smešni so da ni res, kazni so bile čist ustrezne, če bi mel taprav nadzor in bi folk dejansko plača in odgovarjal ko je pijan na cesti, vozi 40+ oz po kontra smeri..

BTW: zanimivo da bomo v LJ po nekaterih odsekih namesto omejitve 50 po novem lahko vozili 60..
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
No meni se osebno zdi, da so ljudje v zadnjem letu dni začeli voziti precej počasneje
Mogoče pa ti voziš hitreje in se ti zato samo tako zdi?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Prvo bodo mogli ceste narest primerne zahtevam, pol se bodo pa lahko špogali s kaznimi pa nepravilnostmi...
A pol ti praviš, da se nori po cesti zato, ker so ceste slabe? Se pravi, če bi ble ceste dobre, bi se pa počasi vozilo?
Hmmm, zanimiva teorija ?!?!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
No meni se osebno zdi, da so ljudje v zadnjem letu dni začeli voziti precej počasneje
Mogoče pa ti voziš hitreje in se ti zato samo tako zdi?

Jop, vsako leto dvignem svojo povprečno hitrost za nekje 5 km/h, ker imam vsako leto več izkušenj in si to lahko privoščim.
rolleyes-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
No meni se osebno zdi, da so ljudje v zadnjem letu dni začeli voziti precej počasneje
Mogoče pa ti voziš hitreje in se ti zato samo tako zdi?

Jop, vsako leto dvignem svojo povprečno hitrost za nekje 5 km/h, ker imam vsako leto več izkušenj in si to lahko privoščim.
rolleyes-1.gif

Jaz pa poleg tega še vsako leto napredujem v službi in malo več zaslužim, pa imam letno povečanje norme z 10km/h.
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
se me ne tiče.
ne pijem, ne jem mamil, in vedno vozim po predpisih. tudi, če je tabla za omejitev hitrosti po subjektivnemu mnenju še tako neumno postavljena.
in to od kar sem pred cca. 15 leti dobil izpit. kakšne so bile v teh 15 letih kazni ne vem, ker nisem dobil še nobene.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Kotališ buče
Šoferji z več izkušnjami vozijo kvečjemu zmeraj bolj počasi, ker se iz leta v leta bolj zavedajo, da brzina ubija.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz imam tudi obcutek da ljudje vozijo pocasneje, vendar mislim da je vec extremistov. Recimo na avtocesti vecina fura po omejitvah, vendar tisti ki vozijo hitreje vozijo 180+ kmh. Vcasih je bilo vec ljudi ki so vozili recimo 160kmh.

Tudi manj prometnih je se mi zdi. Procentualno gledano, prometne na stevilo plocevine na cesti.

LP
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Kotališ buče
Šoferji z več izkušnjami vozijo kvečjemu zmeraj bolj počasi, ker se iz leta v leta bolj zavedajo, da brzina ubija.
Od hitrosti še nihče ni umrl. Kvečjemu od pojemka hitrosti.
Kazni ne bodo spremenile nič.

Citat:
A pol ti praviš, da se nori po cesti zato, ker so ceste slabe? Se pravi, če bi ble ceste dobre, bi se pa počasi vozilo?
Hmmm, zanimiva teorija ?!?!
Slaba teorija, ki si jo ti razlagaš po svoje. Poznam marsikateri odsek, kjer je omejitev 90, pa ni šanse zvoziti pri 90kmh. In to zaradi ceste. In tam se praktično vsak teden zgodijo nesreče, pa je še vedno 90.
Če gledaš cesto MB-Lendava je cesta katastrofalna. Neredko zaradi kolesnic koga vrže na drug pas in je nesreča tu. V zadnjih 3 mesecih se je število tovornjakov in kombijev povečalo za več kot 30%. Če na teh 90km poti uspeš prehiteti 10 vozil si praktično car. Takšna gneča je. Dodaj še kolesnice, po katerih avtomobili zaradi razdalje med kolesi (levo-desno) ne morejo voziti, pa je nesreča tu.

Aja pa nadzor policije na tej relaciji je večji, kot pa po celi SLO skupaj, kar tudi marsikdo lahko potrdi.

Torej? Vozniki ali ceste?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
Citat:
Uporabnik Speedy pravi:
Čez 10 let bo že letelo
smile-1.gif


Samo res ne vidim razloga, komaj so jih podražili, in jih bojo spet? WTF?!

razlog je v tem:
Citat:
Ministrstvo za notranje zadeve se sicer zaveda, da zvišanje kazni v prometu le za določen čas vpliva na prometno varnost, vendar je ta korak nujen, je ob drugi obravnavi novele zakona o varnosti cestnega prometa povedal minister za notranje zadeve Dragutin Mate.

zgleda bodo zdaj vsake 3 mesece dvignili kazni, saj le tako zaleže
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.388
3.486
113
Mislim na Ku...... mi že grejo toti politiki pa naši butasti ministri, naj rajši vzamejo lopate v roke pa poglihajo naše veglaste ceste , ker vsakokrat ko se peljem po njih razmišlam najmanj o nakupu PUHA G saj bi le ta premagoval vse te neravnie, poleg tega bedasto postavljene omejitve in nato še bedaste šoferje, ki po 3 mesecih nove omejitve na eni od Mariborskih vpadnic ne opazijo nove omejitve ,ki je za čuda večja celih 70Km/h se lahko pelješ
evil.gif


Še nekaj naj tile bedaki redno nadzurujejo promet in pišejo majnše kazni ,kater je [censored] ki nezna vozit pa jih naj plačuje, ne pa da nekoga ki jim bo ga uspelo dobiti po sreči oskubili za celo mesečno delo
13.gif