Spet nove nesmiselne nesreče

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Sopotnica umrla na kraju nesreče
Koper | 26.2.2008 | N.K.

Med Koprom in Vanganelom se je okoli 11. ure zgodila huda prometna nesreča, v kateri je umrla 17-letna sopotnica.

Na cesti med Koprom in Vanganelom se je ob 10.37 zgodila huda prometna nesreča. Povzročil jo je voznik avtomobila iz Kopra. 21-letnika je zaneslo na nasprotno vozišče, kjer je trčil v pravilno vozeči tovornjak. V nesreči je sopotnica v avtomobilu, 17-letnica iz Kopra, zaradi hudih poškodb umrla.

Zaradi nesreče je cesta popolnoma zaprta, preiskava nesreče pa še traja.


Po nesreči še ena nesreča
Sevnica | 25.2.2008 | N.K.

Voznica je zapeljala s ceste, vendar se je rešila nepoškodovana. Pripeljal je 42-letnik in trčil vanjo. Poškodbam je podlegla.

Nekaj pred sedmo uro zjutraj se je na regionalni cesti Sevnica–Trebnje, v naselju Tržišče, zgodila prometna nesreča, v kateri je ena oseba umrla. Policija
(Foto: Jani Dolinšek) 29-letna voznica osebnega avtomobila, doma iz okolice Sevnice, se je peljala po cesti iz smeri Sevnice proti Tržišču. V ovinku pred naseljem je na poledenelem vozišču zdrsnila s ceste. Vozilo je obstalo na nasprotni strani izven cestišča. Ob cesti se je ustavil voznik, ki je želel ponesrečenki pomagati, vendar je že sama prišla iz vozila in ni bila videti poškodovana. V tistem trenutku se je iz iste smeri kot prej ponesrečenka pripeljal še 42-letnik iz Sevnice.

Ko je želel ustaviti, ga je na približno istem mestu kot voznico pred njim, na poledenelem vozišču, zaneslo. 42-letnik je izgubil oblast nad vozilom. Zaneslo ga je v levo, kjer je ob svojem avtomobilu stala ponesrečenka. Najprej je priletel v voznico, nato pa ga je odbilo nazaj na vozišče. Poškodovana voznica je zaradi hudih ran, ki jih je dobila v drugem trku, kljub pomoči zdravnika umrla.

Policija je za 42-letnega voznika odredila preizkus alkoholiziranosti, ki pa je bil negativen.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ta druga nesreča je naravnost "neverjetna"....
frown-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Folk se niti sam ne pazi - prejšnji teden so na območju PU Maribor imeli poostreno akcijo privezanosti z varnostnim pasom.

Ne spomnim se več točnih številk ampak od nekje 330 jih je bilo okoli 110 nepripetih. Torej tretjina voznikov zavedno ogroža svoje življenje...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
Ponavadi ni zavedno, ker je v glavi vedno kaki glup izgovor v smislu, saj se peljem samo 2 km. Jaz sem tak izgovor uporabljal včasih za 50m. Odkar se je kolega na parkplacu pošteno razbil zaradi glupe babe, se še za 2 metra pripnem.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Folk se niti sam ne pazi - prejšnji teden so na območju PU Maribor imeli poostreno akcijo privezanosti z varnostnim pasom.

Ne spomnim se več točnih številk ampak od nekje 330 jih je bilo okoli 110 nepripetih. Torej tretjina voznikov zavedno ogroža svoje življenje...

Veš kaj je najhuje? Da bom jaz enkrat (bognedaj, se pač zgodi) povzročil prometno nesrečo in bom naletel na takega heroja in ga ubil.In bom namesto zbunkanega pleha, kupončka in kake kazni šel sedet, ker se bedak ni privezal...
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
po tej cesti v kopru se velikokrat vozim (tudi po 4X na dan včasih)....ob rosi (ali pa gosti megli) postane zelo mastna in spolzka....omejitev je pa več kot na 3/4 ceste 90km/h........na leto ima kar nekaj smrtnih žrtev, pred kratkim so postavili tudi zaščitno ograjo....
ob suhem, lepem vremenu pa se brez problema da vozit 90....sicer je voznik domačin (300m naprej ima svoj odcep) tako da ne razumem zakaj je divjal......mah nima smisla...ubil svoje dekle......

če bo šlo tako naprej ne bo potrebno več javne razsvetljave.....bodo že obcestne svečke kazale pot.....jih je iz leta v leto več na tej cesti.....
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Ponavadi ni zavedno, ker je v glavi vedno kaki glup izgovor v smislu, saj se peljem samo 2 km. Jaz sem tak izgovor uporabljal včasih za 50m. Odkar se je kolega na parkplacu pošteno razbil zaradi glupe babe, se še za 2 metra pripnem.

Saj novi avti odpravljajo ta problem. Če zdetektira nepripet pas in se začne avto premikat, začne najprej počasi cvilit, čez ene 20 sekund se pa zadevi čisto strga in cvili ko zmešana, zraven pa lučka za pas žmiga. Če te to ne prepriča da se pripašeš ....
grin1.gif

No, imam kolega, ki se nikoli ne pripaše, ne v svojem, ne v mojem avtu. V mojem avtu mu začne reč rulit in lučka za varnostni pas pred nosom svetit in on samo pisano gleda. Jaz pa njemu, čuj stari, mislim, da ti tale moj avto hoče neki povedat.
evil.gif


Ogo
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Ta druga nesreča je naravnost "neverjetna"....
frown-1.gif

Na nevarnih cestnih odsekih je bolje počakat pripasan v avtu ali pa se umaknit na povsem varno. Sploh pa na poledenelih odsekih. Kle nimaš kaj. Je imela smolo na kvadrat.
frown-1.gif


Ogo
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
jaz se tudi večinoma ne pripenjam.....ostalim v avtu pa še kar težim....kaj pa vem....to je tista balkanska miselnost...toliko let se nismo vozili pripeti, potem pa nek zakon....bahhhh....mogoče se bom navadil ko bom imel tudi jaz tak piskalič v avtu.....
foter se je zaradi tega piskaliča začel pripenjat.....
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
po tej cesti v kopru se velikokrat vozim (tudi po 4X na dan včasih)....ob rosi (ali pa gosti megli) postane zelo mastna in spolzka....omejitev je pa več kot na 3/4 ceste 90km/h........na leto ima kar nekaj smrtnih žrtev, pred kratkim so postavili tudi zaščitno ograjo....
ob suhem, lepem vremenu pa se brez problema da vozit 90....sicer je voznik domačin (300m naprej ima svoj odcep) tako da ne razumem zakaj je divjal......mah nima smisla...ubil svoje dekle......

če bo šlo tako naprej ne bo potrebno več javne razsvetljave.....bodo že obcestne svečke kazale pot.....jih je iz leta v leto več na tej cesti.....

Problem je tudi v tem, da večina folka ne razume, da hitrost ubija in da jo je treba prilagajat razmeram. Na nevarnih odsekih pa bi cestarji naredili kaj koristnega tudi tako, da bi namestili dopolnilne table za omejitve hitrosti ob megli/dežju in podobnih rečeh. Poličniki pa ob takšnih razmerah lepo poslali kako Provido občasno v inšpekcijo, da se folk zdresira.

Ogo
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jaz se vedno pripnem, enako zahtevan tudi od sopotnikov (spredaj in zadaj), če se kdo ne želi privezat, gre lahko kar ven iz avta! sploh sopotniki zadaj so ob trku zelo nevarni, potnika na sprednjem sedežu telo, ki prileti od zadaj, dobesedno zmaliči....
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
jaz se tudi večinoma ne pripenjam.....ostalim v avtu pa še kar težim....kaj pa vem....to je tista balkanska miselnost...toliko let se nismo vozili pripeti, potem pa nek zakon....bahhhh....mogoče se bom navadil ko bom imel tudi jaz tak piskalič v avtu.....
foter se je zaradi tega piskaliča začel pripenjat.....

Sej piskaliče so začeli vgrajevat ravno zaradi tega not. Jaz bi ga dal noter kot obvezno opremo novih avtomobilov, če nima, ni možno registrirat avtomobila in pika.
Ga ni večje jebe, kot da se človek ubije ali postane invalid v najbolj trivialni prometni nesreči, ki bi se drugače končala samo z malo razbitega pleha, ker je bil nekdo nepripasan zaradi lenobe in neumnosti.

Ogo
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Jaz se vedno pripnem, enako zahtevan tudi od sopotnikov (spredaj in zadaj), če se kdo ne želi privezat, gre lahko kar ven iz avta! sploh sopotniki zadaj so ob trku zelo nevarni, potnika na sprednjem sedežu telo, ki prileti od zadaj, dobesedno zmaliči....

Ali pa puščeni prostostoječi težki predmeti na zadnji klopi oz. polici. Kot topovske krogle. Roba naj bo lepo v prtljažniku, sopotniki pa pripasani.

Ogo
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
V ovinku pred naseljem je na poledenelem vozišču zdrsnila s ceste
Mogoče bo zdaj komu tukaj jasno, zakaj nekateri bremzajo pred ovinkom in da bremzanje pred ovinkopm ni tako hudičevo sramotno dejanje ali odraz, kao, slabega šoferja.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Ja to pa je smola. Upam, da bo sedaj odsek zapisan pri cestarjih in se bo veckrat solilo.

Kam pa gre cesta proti Vanganelu? Prvic slisim in tezko najdes kaj bolj gladkega kot cesto na Sared, kjer odpove vsaka guma
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ja tista na šared je tudi razred zase....samo ker tam je problem vozit 90
smile-1.gif
)....
iz šalare gre mimo bošamarina (rezidenca popovič), mimo kampela (beverly hils), manžan....pride v vanganelsko dolino.....nato pa mimo babičev v marezige....
je dokaj prometna cesta.....ko je suho gre bp tudi čez 100....saj skozi testirajo vaški motoristi....
policija tudi stoji velikokrat....samo kaj ko imajo 2 možni lokaciji za merit...in vedo vsi kje stojijo......
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Problem je, ker se ponavadi največ nesreč zgodi tam, kjer poznaš cesto oz. misliš da jo. Tam tudi, če postavijo dopolnile table, jo bo vsak avtomatsko spregledal. Sej tisti, pri katerem se je ubila sopotnica je bil zgleda od tam doma in je točno vedel zakaj se gre.