prometna nesreča na spolzkem vozišču

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
Vem, ampak po nesreči je, kar je in nekak se je treba znajti, če se le da. Sicer je majhna verjetnost, a probat ni greh.
 

voznik

Zelenc'
28. dec 2009
3
0
1

Kako ste nekateri pametni. S ceste me je zaneslo na ovinku, ki je hkrati most in to takšen, da ni jasno razviden. Posipavat so začeli šele po nesreči. Aktivirati nameravam odvetnika, da vloži tožbo zoper upravljalce cestišča, ker je bilo tako zaledenelo predvsem na mostu.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Moje mnenje-škoda denarja. Temperature niso v 10h minutah padle iz +10 na -5 da bi te poledica lahko presenetila. Niti nismo sredi poletja. Če pomislim smo nekako v zimskem letnem času, s temperaturami okoli ničle, ki imajo za posledico tudi pojav poledice na izpostavljenih mestih. Če je temperatura izpod -5 stopinj, sol ne pomaga. Vzdrževalci pa tudi niso dolžni (in tudi ne morejo) takim majstrom kot si ti zagotoviti suho cesto, ne samo kopno.
Sprijazni se, naj ti bo dvojna šola za drugič; da voziš razmeram na cesti primerno in da se kasko zavarovanje tudi splača... Saj če je bila stara kripa brez neke vrednosti tudi strošek nabave druge ne bo velik, če pa je bil avto večje vrednosti pa imaš očitno dovolj sredstev za novega...

Včasih je bila na TVS1 otroška serija "Terahawks" in slovit izrek "expect unexpected"...
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Ja in? Kot že ptički čivkajo. NI prilagodila hitrosti razmeram na cesti. Pika. Amen. Zaključeno. Kazen se napiše in gremo dalje.
wink-1.gif


grin1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Ja in? Kot že ptički čivkajo. NI prilagodila hitrosti razmeram na cesti. Pika. Amen. Zaključeno. Kazen se napiše in gremo dalje.
wink-1.gif


grin1.gif

Jp. Če greš zavedno in zavestno v takem na cesto je kazen na mestu. Če je samo nesrečen slučaj si še vedno čisto sam kriv .. verjetno da so vremenoslovci opozarjali na možnost poledici, celo znak je verjetno kje, torej tuja krivda je izkjučena.

Če bi (je) ženska v posnetku na poti navzdol podrla še kakšno mamco ali pa otroka ji upravičeno sodijo. Poledica je samo olajševalna okoliščina!

Amen!
grin1.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik voznik pravi:
Zgodila se mi je prometna nesreča ob kateri imam veliko vprašanj.

Naj najprej opišem kaj se je zgodilo. Vozil sem po zaledenelem cestišču, ko je nenadoma začelo vozilo cukati v levo in desno, nato sem hitro stisnil na zavoro, kar je očitno povzročilo, da je avto obrnilo za 180 stopinj in trčilo v stavbo, ki je bila ob cesti.
Ob tem sem bil jaz in sovoznik lažje poškodovan, na avtu pa so poškodbe zelo velike. Čeprav sem vozil počasi in kolikor je meni znano po omejitvah, je policist izjavil, da je verjetno šlo za neprilagojeno hitrost. Poudariti moram, da je bilo cestišče zelo spolzko, vse skupaj pa je bilo na mostu, kjer je še toliko bolj spolzko.
Sklenjeno imam AO, AXA-AO in me zanima kaj lahko iz tega dobim. Je kakšna varianta, da zavarovalnica krije škodo na mojem avtu? Kaj pa zavarovanje za zdravstvene poškodbe mene in sovoznika? Je to vključeno?
Kako lahko zagovarjam svojo nedolžnost? Cestišče je bilo zelo zaledenelo ...
Hvala vsem za nasvete!

kakorkoli obrneš...odvetnik ti nebo koristil...kot omenjeno.....po njihovo...če bi vozil z prilagojeno hitrostjo cestišču in voznim razmeram te nebi zasukalo...pa naj to pomeni tudi za dane razmere 1km/h kar sem pa 100% da nisi vozil tako počasi...tako da.....žal...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Ja in? Kot že ptički čivkajo. NI prilagodila hitrosti razmeram na cesti. Pika. Amen. Zaključeno. Kazen se napiše in gremo dalje.
wink-1.gif


grin1.gif

Jp. Če greš zavedno in zavestno v takem na cesto je kazen na mestu. Če je samo nesrečen slučaj si še vedno čisto sam kriv .. verjetno da so vremenoslovci opozarjali na možnost poledici, celo znak je verjetno kje, torej tuja krivda je izkjučena.

Če bi (je) ženska v posnetku na poti navzdol podrla še kakšno mamco ali pa otroka ji upravičeno sodijo. Poledica je samo olajševalna okoliščina!

Amen!
grin1.gif

Pa ti nisi normalen.... Pripelješ se normalno, cesta je normalno prevozna in ni poledice. En odsek pa je zaledenel. Pelješ se 1km/h kot na tem posnetku in ti boš rekel, da bi to lahko predvidel? Glej lahko si pameten dokler nisi v takšni situaciji. Tudi jst sem bil.... in ja tudi sam sem plačal kazen za "neprilagojeno hitrost" So stvari ki niso tako enostacne, da bi jih lahko vse v koš "neprilagojena hitrost" metal!
 

Ateist

Fizikalc
9. jan 2009
2.254
0
36
Na svojem
Citat:
Uporabnik voznik pravi:
Zgodila se mi je prometna nesreča ob kateri imam veliko vprašanj.

Naj najprej opišem kaj se je zgodilo. Vozil sem po zaledenelem cestišču, ko je nenadoma začelo vozilo cukati v levo in desno, nato sem hitro stisnil na zavoro, kar je očitno povzročilo, da je avto obrnilo za 180 stopinj in trčilo v stavbo, ki je bila ob cesti.
Ob tem sem bil jaz in sovoznik lažje poškodovan, na avtu pa so poškodbe zelo velike. Čeprav sem vozil počasi in kolikor je meni znano po omejitvah, je policist izjavil, da je verjetno šlo za neprilagojeno hitrost. Poudariti moram, da je bilo cestišče zelo spolzko, vse skupaj pa je bilo na mostu, kjer je še toliko bolj spolzko.
Sklenjeno imam AO, AXA-AO in me zanima kaj lahko iz tega dobim. Je kakšna varianta, da zavarovalnica krije škodo na mojem avtu? Kaj pa zavarovanje za zdravstvene poškodbe mene in sovoznika? Je to vključeno?
Kako lahko zagovarjam svojo nedolžnost? Cestišče je bilo zelo zaledenelo ...
Hvala vsem za nasvete!



Ja vozil si prehitro pa čeprav si vozil po omejitvi.
Omejitev je za normalne pogoje na cesti. Za takšne pogoje ,ki si jih navedel si vozil prehitro.
Nikoli ne reči ,da je bila megla, spolzko cestišče... se boš težje branil ,če pride do sodišča.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Policaji so na cestah zato, da kasirajo, ne da povečujejo varnost.
Velja tudi sledeče pravilo glede neprilagojene hitrosti: Če je nesrečo iz slednjega naslova zagrešil policaj, je krivo cestišče, če je nesrečo zakrivil navaden smrtnik, je pa kriv sam in se mu zakasira kazen.
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:


-voznik opazi kamen na cesti, se mu izogne in obvesti PP, ...cez 30 sekund se zgodi nesreča, kazen dobi voznik ker ni odstranil skale.
-ti opozoris na PP o poledici, ...pridejo in te kaznujejo.

Oba vema, da je skalo lahko odstranima, poledice pa ne, vema pa tudi, da preden pokličema policijo moreva zavarovati kraj. Če jim javiš poledico te nebodo kaznovali, saj gre za naravni proces, na katerega človek ne more vplivati.