slika iz pc na lcd tv preko hdmi

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Živ,

Že cel dan si razbijam glavo kako to zrihtat. Računalnik hočem preko dvi adapterja s hdmi kablom priklopit na en star lcd tv od samsunga (LE37S62B). Grafična je star, ampak za filme dovolj dober radeon 9550. Preko vga mi dela normalno željenih 1360x768. Preko hdmi nariše samo spacano pomanjšano sliko na sredi ekrana. TV windowsom javlja da zmore 1920x1080 60Hz, čeprav je v resnici samo HD ready. Karkoli naredim je slika pomanjšana. Edino če izberem 1280x720 in pa 1920x1080 gre slika čez cel ekran, ampak naredi zelo veliko overscana. Predvidevam, da tv zazna standardno HD resolucijo in resiza sliko. Se komu sanja kako prisilit tv, da bo prikazal normalno sliko? Tv NIMA nobenih nastavitev v menijih.

LP
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če sem našel prave podatke ima tv samo vga priklop za pc?
ti bi pa iz pcja preko dvi izhoda pripeljal sliko na vga na tv-ju? Če to drži, potem je problem v kablu. Sem imel podobno težavo in tudi že skoraj doktoriral zraven. Problem je bil, ker mora dvi-vga kabel imeti pravo št.pinov na dvi strani. Tak kabel je bilo zelooo težko dobit. Se pa ne spomnem al sem ga potem dobil al ne, ker ni bilo zame.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Tv ima tudi hdmi priključek in sem naredil priklop iz dvi na hdmi. Mi je uspelo nekako zrihtat, samo sem se sprijaznil, da s polno resolucijo 1360x768 ne bo nič. Prebavi samo 720p in 1080i signale in je zato vse rahlo spacano. Filmi pa vseeno zgledajo bolje kot prek vga.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
potem je očitno problem v grafični. si posodbil gonilnike? si probal še kake neoriginalne gonilnike? si v nastavitvah od grafične morda spregledal kak zavihek, ki je prov za tv namenjen?
probaj program ultramon, žal ni free, se ga pa dobi;) Tole je zakon za več zaslonsko delo.
 

danijel84

Zelenc'
8. jul 2009
18
0
1
Pozdravljeni!

Imam problem z priklopom prenosnega racunalnika ki ima graficno ati radeon hd4330 in tv led lcd sharp 40 700u. Tezava je ta da prenosnik ne zazna (ne morem nastaviti resolucije vecjo kot 1330*768, moral pa bi 1920*1080 da bi bil celoten zaslon zapolnjen) takega signala(1920*1080) ampak 1440 *1050 pa 60 Hz. Ve kdo kako nastaviti graficno oz kaj druga, bi bil zelo vesel pomoči.

Lp, Danijel
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
@brgo: vprasanje, ce tvoja graficna zna prikazati tako locljivost (mnoge starejse znajo samo tako, ki ima dolzino vrstice veckratnik od 8, pa se pri tem je kup dodatnih omejitev). Vem pa, da je za stare Radeone obstajalo eno orodje, s katerim si lahko naredil svojo resolucijo in jo uporabil, da si prisel blizje fizicni velikosti matrike TVja.

@danijel84: desni klik nekam na desktop -> Properties -> zavihek Settings -> Advanced -> zavihek Monitor -> odstrani kljukico pri "Hide modes this monitor cannot display", pa bos videl tudi vecje.