Laptop - HDMI - LCD TV (težava)

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
@stein
Drugi TV je LCD Sony Bravia

@roCkY
1080p ja

@Steve
Jaz mam 4 dni star LG 37LF2500
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Na spodnji sliki ni nic bolj meglenega glede na zgornjo ?! Je sicer res, da je slika zanic (a si to slikal s telefonom ali kaj ?) in bi se bistveno vec videlo, ce bi slikal z normalnim fotoaparatom cisto od blizu / zoom do konca samo en detajl, recimo isti napis, kjer se po tvoje vidi razlika, ter izrezal vse drugo.

Na sliki se mora videti recimo par crk ene besede, s tem da lahko jasno razlocis vsak posamezen pixel ekrana.

Zdaj se vidi (na obeh slikah) samo artefakte zaradi zanic alike in zanic obdelave, ce pa je slika v resnici taka, kot jo kazeta sliki, potem ti vidis tezavo tam, kjer je ni.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Hehe... jaz pa vidim razliko, ker se tudi meni dogaja podobno (mislim, da kar isto).
smile-1.gif


Imam vse iste simptome kot so bili opisani, tudi iste odgovore bi lahko dal, samo razlika je v TV (plasma Panasonic TX-P42S10E) in grafična Radeon HD 4300. Ampak sem se zadovoljil s tem, ker za kakšno resno delo itak ne moreš uporabljati tako velikega monitorja (vsaj jaz ne) za kakšne filme, IPTV, slike in podobne stvari pa je ok.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Na mojem LG-ju je nastavitev slike just scan, sliko močno popravi. Poleg tega moram spremenit barve da namizje in ostalo izgleda približno enako sliki na monitorju.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Pa so potem te nastavitve samo na HDMI vhodu nastavljene al na celotnem TV-ju? Ker, da si vsake dva dni spreminjam barve in podobno je malo smešno ne
smile-1.gif


@Alko_man
Sej tud jaz jo mam za gledanje filmov in podobno kjer ni takega popačenja oz. se ne opazi. Je pa jeba, ker včasih po ogledu filma še skočim malo na net in pol je slika v k***u
smile-1.gif


Bom se spet po novem letu jebal in bom takrat poročal, če mi je uspelo kaj uredit. 2. januarja bom spet v stanju za take zadeve
grin1.gif
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Po mojem je problem v laptopu, saj se je enako dogajalo tudi meni, ko sem pa priklopil precej starejši stacionarni računalnik pa je bila zadeva ok. Predvidevam, da grafične vgrajene v laptope pač niso ,,bog ve kaj,, in posledično se to dogaja. Sicer je šlo za priklop preko vga, pa mislim da je preko hdmi enako. Kišta je pač kišta. Pa če nimam prav me prosim ne popljuvat, samo delim mojo izkušnjo!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.994
9.117
113
39
MB
aha, pol pa čudno, sem glih zadnjič se ukvarjal z studio 1535, ki mu nikakor ni šlo na 40 lcd spravit slike ob podvojenem namizju, ko smo dali na tv podaljšano namizje pa dela ... grafika pa mislim da je isto radeon 4530 ? nevem točno
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mogoče še tole, če se sevda sploh da nastavit.
Da na grafični lahko kako spremeniš, da imaš namesto tv-ja priklopljen lcd zaslon?
morda še kake video overlay funkcije, sicer tukaj ne bi smele imeti prsov vmes, samo vseeno za preverit.