HDMI-HDMI LCD LED prek Sagem TV komunikatorja

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
LCD LED zaslon imam povezan na SiOLov TV pretvornik, na HDMI portu 2 (zaslon).
Bral sem, da morajo menda SiOLovci na firewallu odprt nek port, da HDMI deluje.
Je to res ali pa lahko kaj storim jaz?
Kajti prek HDMI trenutno ne morem spremljati TVja...prek SCARTa je šlo.

SCART kabel je izklopljen, TV komunikator in optični modem sta bila resetirana, prav tako LG ugasnjen in ponovno prižgan.
V opciji 'input' je bil za TV izbran port 2, ki je povezan s TV komunikatorjem.

What to do?
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Na firewallu ni bilo nič za narediti.
Sem pa priklopil zraven še SCART kabel, nato MENU => rumen knof => moder knof. nastavitev hdmi potrdil na hdmi.
Nato reset TV komunikatorja.

Nato po ca 45 sekundah vklop TV komunikatorja in sedaj deluje.

(Upam pa, da bo delovalo tudi po izklopu SCART kabla.)
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Evo, izklopil še SCART kabel,na TVju še enkrat izbral HDMI port 2 in funkcionira.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Za TV nastavljen HDMI port 2, za računalnik nastavljen HDMI port 1.
Ko nastavim TV, jo lahko gledam. Nato prešaltam na PC zaslon in moram nastaviti port 1, da ga lahko uporabljam. Ko prešaltam nazaj na TV, moram znova nastaviti port 2, da sprejem kanalov deluje.

Kaj bi lahko bil vzrok, da si TV ne zapomni nastavitev inputa?
Gre za http://www.bigbang.si/racunalnistvo/mon...

Pri tem naj omenim, da samodejno iskanje kanalov (DTV, TV) ne deluje oz. ne najde ničesar.

Kaka ideja?

Lp.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Sploh ne vem, kaj želiš povedat.

Logično je, da moraš preklapljat med HDMI porti, če imaš pa nekaj priklppljeno na enega, nekaj na drugega.

DTV bo našel samo kaj, če imaš anteno priklopljeno in pravilno nastavljeno.

Pa link ti ne dela...
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Želim povedati to, da ne razumem, zakaj si "spomin" TV-ja ne zapomni, da je za predvajanje TV vsebin določen port 2, za predvajanje PC (računalniških) vsebin pa port 1. Na daljincu je tipka za preklapljanje. Ko je enkrat za PC oz. TV določen port, ki naj bo uporabljan, se mi zdi smiselno, da se tako določena nastavitev porta shrani ter se samodejno aktivira ob nadaljnih preklopih.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Ja... antene ne zanima, ali je v signalu (ki je vedno analogen) kaj digitalno zakodirano, ali že sam analogni signal nosi informacijo.

Antena mora biti samo za pravo frekvenco.

Glede posebnih gumbov za TV pa PC pa ne bi vedel. Ponavadi imajo televizije TV gumb povezan z vgrajenim tunerjem (in ne HDMI porti), PC gumb pa z VGA portom (in ne s HDMI porti). Če se pa pri tvojem tvju slučajno da to nastavljat pa poglej v navodila.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Še eno vprašanje, morda glupo.

Zakaj pri povezavi prek HDMI (SCART nisem (še) probal) samodejna zaznava in shranitev programov ni možna (MENI => SETUP => Auto Tuning => Antenna => Auito tunning). Pogledal sem si dokumentacijo za tale TV monitor, pa nisem zasledil razlage. Tako tudi ne morem v celoti uporabljati priloženega daljinca, npr. za programe, auto konfiguracijo, info...

http://file.si/pfiles/140259/FLATRON%20M2380DF%20dokumentacija%20ENG.pdf
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ne. sagem je iptv predvajalnik.
tisto v tvju je pa tunner za dvb.

hruske, jabolke.
imas siol tv, siolov daljinc v roke pa presaltat kanale. daljinc od tvja je pol dober kvecemu za glasnost pa nastavitve slike
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Ma se do zdej nisem poglabljal v DVB-T, ker ni bilo potrebe.
Sicer pa še dobro, da sem vprašal, da ne bi storil kake (finančno podprte) neumnosti...
grin1.gif