lcd TV povezava z PC - čuden problem

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
imam sledeč problem. imel sem 32 LCD in sem imel preko HDMI/DVI kabla priklopljen gor tudi hišni PC. zadevo sem samo priklopil in je prikazalo sliko - brez kakršnihkoli nastavitev.

32 TV sem zamenjal z 42 - in zdaj ravno vštekam kabel v TV in dam da prikaže HDMI in prazna slika - probam na TV nastavit pa nima nobene nastavitve v povezavi s tem.

sem mislil da mogoče treba resitirat PC da bo zaznal - pač prvič...zaženem na novo in se mi pojavi slika windows se zaganja...nakar po parih sekunda spet prazna slika. ne prikaže mi slike niti do tam ko bi moral geslo vpisat za vstop v windows.

kje bi lahko bila fora?

da je resolucija grafične preslaba? ali da je premalo nastavljena da bi jo prikazalo? samo zakaj mi potem niti do okenca za vpis gesla ne bi kazalo slike?

hvala za pomoč
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Poskusi vklopiti kabel za TV v drugi izhod DVI na grafični kartici, ker pri mojem Philipsu je pomembno na kateri DVI izhod je TV priklopljen (na enem dela, na drugem pač ne
confused-1.gif
)
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
imam samo en DVI izhod na grafični...

zdaj niti resolcuije ne morem spreminjati na PC (če bi bil to problem) ker ga nimam kam priklopiti...
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Morda pa je grafična malo prestara in ne podpira resolucije TV-ja (sploh če je le-ta full HD). Poskusi naložiti najnovejše driverje za grafično, morda bo to rešilo problem.
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
grafična je res da stara...samo mi je čudno da je na 32 delalo brez problema...zdaj na 42 (ni full hd) pa ne. pa sliko ko se windows zaganja prikaže potem pa zgine.

zdaj sem se prijavil z prenosnikom preko oddaljenega namizja samo nimam možnosti spreminjati resolucije...
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
A resolucija je pa na obeh TV-jih enaka (1360x768 ??). Sem drugače tudi sam imel velike težave, da sem stvari usposobil, tko da ne obupat takoj in poskušaj različne stvari. Mogoče pa le uspe.

Poglej pa še malo na forum Slo-tech, ker tam bo verjetno malo več odziva na tvoj problem, kot tukaj
evil.gif
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
sem zrihtal. ne vem točno kako
smile-1.gif


nekako sem zmanšal resolucijo da mi je vendarle pokazalo sliko-toliko da sem videl namizje, potem pa sem se prebil v nastavitve in na fino nastavil
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Saj sem ti reku, samo ne obupat pa poskušat mogoče in nemogoče stvari, pa na koncu nekako uspe.

Pa veliko užitkov ob gledanju "na velikem platnu"
aplauz.gif
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
spet imam velik problem ki mi je vzel cel vikend..do rešitve pa nisem prišel...

in sicer...kot sem opisal zograj mi je sliko uspelo nastaviti in je vse do par dni nazaj špilalo OK - imam povezano samo TV z PC (monitorja nimam)
pred par dnevi sem naložil ati catalyst in zgleda mi je to moralo spremenit v nastavitvah grafike in slika se po zagonu računalnika ni več prikazala. sem se poskušal preko mreže povezat preko prenosnika vendar nisem mogel nič storiti ker ni šlo spreminjati resolucije pa PC hišnem...

sem pa pobrisal vse drivere in na novo naložil vendar brez uspeha....
nato sem se odločil da grem formatirat windowse in da naložim vse na novo....sliko formatiranja diska, izbire particij...vse je prikazovalo do začetka namestitve windowsow - ko treba geslo noter vpisati in to...dobro da sem si vmes sposodil LCD monitor da sem na njega priklopil in dokončal namestitev...

ob namestitivi windowsov so se mi namestili samodejno neki driveri tudi za grafiko.nekako sem uspel spraviti sliko na TV - nastavil sem resolucijo na 1280x720 in osveževanje 60Mhz, prav tako sem ga nastavil kot primarni monitor, LCD monitor pa sem dal not active in sem ga izklopil. in zadeva je delovala, dokler nisem resitiral PCja. potem pa spet črna slika (na začetku tisto sliko naštevanje RAMov in windows se zaganja prikaže, potem pa ko bi moral v namizje pa blink). sem probal na novo resitirat in dati v safe mode pa spet isto - slika v safe modu naj bi bila 640*480 ki bi jo moral prikazovati vsak TV LCD (v mojem primeru gre za Toshiba AV42500pg) - pa spet črno.

nato sem spet priklopil monitor gor in sliko spet prenesel na Tv spet isto kot zgoraj vse nastavil - in sedaj kar je najbolj čudno je to - imTV sem imel nastavljen kot edini monitor, resolcuija, osveževanje vse je bilo Ok,...in za minuto sem prestavil na daljincu na IP TV in nato nazaj na PC in slike več ni bilo - brez da bi karkoli spreminjal na PC. ne znam si tega razložiti...

torej PC imam na HDMI 1 priklopljen, IP Tv pa na HDMI 2 - in sliko na TV od PC sem gledal in za minuto preklopil iz HDMI 1 na 2 (torej na IP TV) in nato nazaj na HDMI 1 - PC in slike več ni bilo. tega ne morem razumeti.

ve kdo kje bi bil problem ali možna rešitev? če sumim na grafiko potem se vprašam zakaj je brez problema delalo 3 tedne in zakaj sliko tudi prikaže in sem npr. gledal film...ko resitiram ali samo preklopil med izhodi slika izgine...če sumim na napako v TV potem slike verjetno sploh ne bi mogel spraviti na Tv

obupavam počasi...
uf-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sam tole te pa oreng zeza:(
če imaš možnost si od kakšnga frenda sposodi kako grafično (enako ali boljšo), ali pa naroči v kaki spletni trgovini in če te še vedno zeza in nisi z njo zadovoljen jo lahko vrneš nazaj (sam bot tolk fer, da embalažo čim manj uničiš;) )
tko boš vsaj vidu al je kriu tv al grafična.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.646
1.576
113
heh z podobnimi forami sem se tudi sam zajebaval, ampak ne en vikend, pač pa nekaj mesecev
uf-1.gif
vmes mi je volje zmanjkalo, pa vse poslal v pm, potem pa dalje.
no v mojem primeru je bil kriv malo tv, malo mamaplata, malo pa vista. Tv namreč ne zna najboljše delat z hdmi signalom, ki ima zraven še zvok. Ob preklopu iz hdmi na tv in nazaj, slike ni več bilo. Mamaplata pa ima sama po sebi ta bug z preklapljanjem. Vista pa je svoj delež prispevala tako, da me je spustila lepega dne v windows, 5 sekund pa tema
stupid-1.gif

Moja rešitev je bila sw apdejt televizorja, nov firmware za mamaplato, nastavitev na plati da ne pošilja zvoka poleg slike in inštalacija windows xp. od takrat dela brez problema.
priporočam ti da iščeš pod keywordih "tvoj tv pc conection, pc problem, screen blackout ipd
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
sliko sem si uspeh nastaviti - da mi jo sedaj prikazuje. problem je bil v osveževanju - 60Mhz je bilo očitno preveč, zdaj dela super na 56
bonk.gif


problem imam pa še vedno s preklopom med izhodi - kakorkoli spremenim izhod, npr. da hočem gledati TV in potem ko dam nazaj na PC več ne pokaže slike in moram PC resetirati - potem spet dela normalno...sem probal na oba hdmi izhoda priklopit pa isto.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.646
1.576
113
nevem kako, če sploh ima to toshiba urejeno, na philipsu si update skineš iz interneta, ga daš na usb ključ in priklopiš v tv.
Imaš računalnik povezan preko hdmi? si probal zvok izklopit?
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
priklopljenega imam preko hdmi-dvi.

kje da bi zvok izklopil?

nimam priklopljenega zvoka posebej....PC zvočniki so izklopljeni

ne vem kaj si mislil točno
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
preko tega kabla hdmi-dvi gre vrjetno poleg slike tudi zvok, pa je mislil, da ta zvok onemogočiš.