slabša slika TV po priklopu PC

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
imam težavo...na LCD TV sem imel priklopljeno navadno kabelsko (analogno) in je bila slika zelo dobra...včeraj sem preko hdmi dvi kabla priklopil še računalnik - slika od računalnika na TV je super, opazil pa sem zdaj slabšo sliko ko gledam televizijske kanale - zelo zelo slabša. Nastavitev nisem nič spreminjal, pa če računalnik izklopim tudi ne pomaga....

je imel kdo podoben problem? kakšne so možne rešitve-težave?

hvala
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Verjetno je to zaradi ozemljitve. Če iz omrežja izklopiš računalnik, monitor in printer (skratka vse) in se slika popravi, je to to. Rabil boš ločilni člen na signalu kabelske, kar pa lahko tudi sam narediš z kondenzatorji.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
kako si to mislil če izklopim iz omrežje? iz elektrike? ker mislim da ni nič spremenilo
pri izhodu kabelske imam gor nek pretvornik-adapter, na eni strani je noter kabel za internet na drugi strani pa razdelilec za TV - iz tega en kabel v tv en pa na tv kartici v računalnik

kaj torej moram narediti?
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Vse kar imaš priklopljeno na PC, poskusi izklopit iz el. omrežja, torej električnih vtičnic, pa potem poskusi kakšna bo slika na TV. Ali pa pač samo HDMI kabel potegni iz TV? Najprej moraš najt vzrok za slabo sliko.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
hdmi sem izklopil pa ni bilo sprememb

sem pa tudi ostalo vse izklučil pa mislim da se ni izboljšalo. bom še 1x ko pridem domov pa javim (jutro je bilo bolj brzinsko)
crazy1.gif


lp
 
Nazadnje urejeno:

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Itak da ni bilo, nekaj drugega je krivo. Se mi je zdelo čudno, da bi HDMI kabel vplival na kvaliteto signala. Ti raje preveri konektor od kabelske, ki gre v TV, če je kabel pravilno nameščen. Tiste male žičke (omot) se ne smejo dotikat sredinske debele (bakrene) žice. Pa še ostale konekotorje preveri, če jih imaš, pri vtičnici za kabelsko recimo.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
opazil sem da je problem pri brezžičnem routreju in modemu - le ta sta takoj pod TV...kaj mi je zdaj naredit? bi zadeva pomagala če dam na obstoječ podaljšek še enega pa imam samo na tem vklopljeno TV?

ker sem se skoraj pol dneva matral da sem vse napeljave uštimal (prestavljanje pohištva ipd): pa mi ni še 1x za to
uf-1.gif
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Ne vem, probaj. Najbolje bi bilo poskusit router ali modem (kateri pač povzroča težave) priklopit na kako drugo vtičnico. Mogoče se pa da težavo rešit tudi kako drugače, nisem električar.