Bluray predvajalnik - slabša slika

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.610
94
48
Imam Bluray predvajalnik LG, kateri pa ima pri HD vsebinah slabšo sliko (kot da bi bila kompresirana oz. je prisoten visok šum) kot preko računalnika, kjer je FULL HD slika odlična. Oba sta bila povezana na isto HDMI vtičnico na televizorju in tudi oba z istim HDMI kablom (najprej računalnik, potem Bluray predvajalnik). Je to normalno in zakaj bi lahko temu bilo tako, da je slika preko omenjenega predvajalnika slabša kot preko računalnika ?
confused-1.gif
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Kako imaš nastavljene Video Output settings za Hdmi na playerju? Nekateri imajo pod privzeto 576i...spremeni na 1080p in poročaj.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.610
94
48
Računalnik in predvajalnik oba 1080p. Sem pozabil napisat....
redface-1.gif


(pri obeh televizor javi 1080p)

Se mi zdi, da imajo tudi Divxi in DVDji slabšo kakovost, kot so imeli prej na PHILIPS DVD/Divx predvajalniku...Divxi vsekakor.
shocked-1.gif


Preizkušal sem tudi ostrino in regulacije šuma, pa ni bilo nič bolje...
uf-1.gif
Regulacijo šuma lahko delam samo na predvajalniku, na TV se vse opcije zaklenejo, ko zazna predvajalnik...

Edit: To sem prebral na eni srpski strani:

Citat:
Moramo još kratko napomenuti da izbegavate Standard i Vivid modove u samom meniju plejera. Standard mode daje neku čudnu nazubljenost ivica, dok Vivid mode dodaje filmu neki šum, tačnije Grain, što zaista ne bi trebalo da radi - obe opcije bi generalno trebalo da menjaju samo intenzitet boja i kontrast, ali izgleda da one dodaju i preteran processing slike, što se nama nikako nije dopalo. Movie mode je bio dobar i na njega nismo imali nikakve zamerke.
 
Nazadnje urejeno: