iz PC na TV brezžična HD slika?

22. jul 2007
12.801
1.313
113
123
lahko si pa TOLE umisliš
grims-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
čez par dni dobim tega , pa sporočim

no glej da boš res sporočil.

Kako pa je z nalaganjem filmov (sploh tistih večjih od 8gb, hd flv) na tole napravo? Oziroma od kod sploh vleče dol filme, mi ni čisto jasno?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
filme lahko pobira preko wirelessa z drugega računalnika (tukaj je že vprašanje glede FHD filmov) ali s prenosnega usb diska ali usb ključka.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
wdtv live, boxeebox, to je cenovno razumljivo, filmi in slike delajo, mislim, da imata oba možnost upravljanja preko telefona.
za yt nisem sigurn, surfat pa ne znata.

lahko pa za ene 300-400€ nardiš htpc;)

Kdo pravi, da je potrebno za toliko, če pa se sama zadeva lahko dobi tudi za 35€ + poštnina
grin1.gif


KLIK

KLIK

Na deal extreamu imaš potem za nekaj dodatnih eur že različne izpeljanke
wink-1.gif


Recimo ena izmed takih je KLIK


P.S.

Preprosto lahko iz običajnega TV s tem mini računalnikom narediš smart TV, spomin pa imaš na mini SD kartici
wink-1.gif



Lp.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Nekdo, ki si težko sam po googla za navadnim media playerjem dvomim, da se bo lotil te maline;)
Ni pa slab predlog za kak diy projekt!

Imaš izkušnje? Ali dela iptv preko vlc-ja, tudi hd? Imaš gor xbmc in delajo FullHD filmi?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Kateri mediapredvajalnik kupiti za gledanje filmov?
Za ta primer:

trije tv-ji, vsi povezani na eno wifi omrežje, na tem omrežju povezani tudi compi, wifi laufa preko cisco linksys e3200. tv-ji so samsung smart tv.

cenovno tam do cca 200 eur. pa tako zadevo, da ni potrebe narediti doktorat iz povezav. po možnosti brez kablov do tv-jev.

hvala. lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mediaplayer se preko hdmi kabla priklopi na tv.
Ali se morda ne razumeva kaj ti želiš:)?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

V bistvu ne
frown-1.gif
Rad bi vse tri tv-je povezal na eno zadevo brez kablov. naložil sem si servio, pa mi ne predvaja filmov preko wifi-ja. tv-ji zaznajo računalnike, vidijo servio a map ne odprejo oziroma v mapah ničesar kao ni. Če potrebujem kable, potem odpade. Zdaj (recimo) priklopim zunanji disk na tv in lahko gledam filme. a želel bi imeti vse tri tv-je hkrati priklopljene na zunanji disk, ki pa ne bi bil fizično priklopljen na tv.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Da boš z vseh treh tv-jev brezžično gledal filme z enega diska, potem pozabi. wifi povezava je prešvoh za to.
Na pc naloži ps3 media server in boš lahko brezžično gledal filme s podnapisi. Potem pa se igraj kolk tv-jev hrkati bo delalo.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Ne bi gledal istočasno. pač kakor nanese. en tv je že na kablu (tako, da ta niti ni potreben), druga dva pa nista. diskov je več. ps3 media sever? bom probal. ni mi jasno zakaj servio ne deluje (pa tako ga hvalio). hvala ti
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Nekdo, ki si težko sam po googla za navadnim media playerjem dvomim, da se bo lotil te maline;)
Ni pa slab predlog za kak diy projekt!

Imaš izkušnje? Ali dela iptv preko vlc-ja, tudi hd? Imaš gor xbmc in delajo FullHD filmi?


Prvič pred kakšnimi parimi meseci, ko sem stvar zasledil, ji nisem dajal nekega značaja, šele kasneje slučajno, ko sem iskal neko stvar, kako bi si nekako najlažje in cenejše morda uredil kakšen media server za tv oz. za čisto predvajanje filmov na tv, sem zasledil različne izpeljanke iz tega rasberrya., potem sem se malo bolj fokusiral na samo zadevo in dejansko ugotovil preko mnenj drugih ter navodil, da je stvar dejansko odlična za takšne stvari in mnogo druge.

Sam se še nisem lotil zadeve, vendar kakor kaže se jo bom
grin1.gif


Drugače je stvar zelo uporabna za marsikatero stvar, kjer bi človek, če ima seveda malo osnovnega znanja ter idejo, lahko uporabil povsod tam, kjer želi namensko dodati sam računalnik za upravljanje itn., kakor tudi sam ugotavljaš
grin1.gif





Sicer pa tukaj je par stvari, katere bi morda tebe že sedaj zanimale;

KLIK

KLIK

KLIK

KLIK

KLIK


Skratka z malo truda ter pomoči googla lahko izvedeš čudo za mal denarja
wink-1.gif



Lp.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Kateri mediapredvajalnik kupiti za gledanje filmov?
Za ta primer:

trije tv-ji, vsi povezani na eno wifi omrežje, na tem omrežju povezani tudi compi, wifi laufa preko cisco linksys e3200. tv-ji so samsung smart tv.

cenovno tam do cca 200 eur. pa tako zadevo, da ni potrebe narediti doktorat iz povezav. po možnosti brez kablov do tv-jev.

hvala. lp
Namesti Nero home media center na računalnike in dostopaj do njih iz tv-jev preko dlna. S tem routerjem preverjeno špilajo filmi 1080p brez zatikanja, dokler so filmi manjši od 10gb(comp in tv na wifi). Cena: 0€
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
Citat:
Uporabnik Dekster pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
wdtv live, boxeebox, to je cenovno razumljivo, filmi in slike delajo, mislim, da imata oba možnost upravljanja preko telefona.
za yt nisem sigurn, surfat pa ne znata.

lahko pa za ene 300-400€ nardiš htpc;)

Kdo pravi, da je potrebno za toliko, če pa se sama zadeva lahko dobi tudi za 35€ + poštnina
grin1.gif


KLIK


KLIK

Na deal extreamu imaš potem za nekaj dodatnih eur že različne izpeljanke
wink-1.gif


Recimo ena izmed takih je KLIK


P.S.

Preprosto lahko iz običajnega TV s tem mini računalnikom narediš smart TV, spomin pa imaš na mini SD kartici
wink-1.gif



Lp.
jaz sem raspberry pi končno dobil domov, po treh mesecih (!) čakanja ... pa imam zaenkrat mešano mnenje o njem. kot prvo, zadeva ni samo 35 EUR, saj moraš dokupiti še napajalnik, SD kartico in ohišje (po potrebi, če se ti ne valja kaj uporabnega doma), kar znese še kakih 15+ EUR. namenjen je za hišni kino in to v osnovi počne dobro: 15GB velik 1080p film predvaja brez problemov. jaz sem izbral namestitev Raspbmc sistema, ki ima prednaložen XBMC. vgrajen ima SMB/NFS/FTP strežnik in priklopljene USB diske avtomatično mounta, tako da jih takoj lahko vidim kot mrežne diske v windowsih. žal je prenos preko SMB zelo počasen, cca 3~4 MB/s, sem ga pa z navijanjem procesorja začasno dvignil na 7MB/s. tudi samo brskanje po mrežnem disku je zelo počasno.enkrat moram preveriti, baje je prenos preko NFS protokola nekaj hitrejši. dobra stvar je tudi, da ima vgrajeno libCEC knjižnico, kar pomeni, da moj TV in rPi dvosmerno komunicirata preko HDMI kabla in lahko XBMC upravljam z daljincem od TV. naložil sem šetorrent klient (transmission-daemon), ki mi v ozadju snema torrente na USB disk.
rPi se da tudi navijati (overclocking nastavitev na normal, fast in super), vendar je zabave hitro konec, saj se mi je na nastavitvi "super" pokvaril datotečni sistem in SD kartico je bilo potrebno sformatirati in ponovno naložiti raspbmc - znana napaka pri navijanju rPi-ja. na ebay sem si zdaj naročil hladilna rebra za procesor, ko jih dobim, bom ponovno poskusil z navijanjem.
skratka, zadeva spada v kategorijo malo denarja - malo muzike. jaz sem iskal poceni sistem, ki bi porabil malo elektrike, a bil še vedno dovolj zmogljiv kot multimedijski strežnik ter predvajalnik full HD filmov. dokler potrebuješ samo to, še zadostuje, če pa bi rad še kaj več (torrent klient, mrežni backup disk, www strežnik, owncloud strežnik itd), pa je zadeva malce podhranjena. jaz se bom še malo poigral z njim in če ne bom zadovoljen, si bom pač sestavil pravi HTPC za 300 EUR
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
512 MB. zdajle sem ugotovil, da če mi v ozadju teče transmission-daemon, potem se slika pri 1080p zatika, medtem ko je 720p še kar gledljivo. upam da se bo z navijanjem to še popravilo, sicer bo res treba sestaviti HTPC