iz PC na TV brezžična HD slika?

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Evo dobil Raspberry Pi. Končno
smile-1.gif


Zadeva dela super kot HTPC. Tu bi omenil par stvari, ki bodo mogoče koristiile komu, ki se bo ukvarjal s tem.

- napajalnik

Jaz imam gor priklopljeno brezžično tipkovnico Logitech diNovo Mini. Očitno ta rabi malo več štroma. Tem poskušal s Samsungovim napajalnikom in Applovim (oba deklarirana za 5W), pa so z obema bile težave. Random se je ugašal, sploh ko je delal XBMC, ki ga je precej obremenjeval. Samo več o tem pozneje. Potem sem gor priklopil iPadov napajalnik, ki je deklariran za 10W. S tem pa sedaj deluje vredu. Skratka potreben je dober napajalnik 5W je spodnja meja. Priporočam močnejšega.

- xbmc

Možnosti za namestitev je več. Jaz sem najprej namestil Raspbian OS, ki je v bistvu Debian za raspbian pi. Zanj obstajajo že binarni paketi za XBMC , tako da ga ni treba prevajati iz sourcev. XBMC deluje, je pa problem, ker zabije procesor na 90%. Vzrok za to bi naj bil RSS feed in rendering engine, ki vedno riše celi zaslon, namesto, da bi risal samo del ekrana, ki se je spremenil od prejšnjega frame-a. XBMC že ima podporo za ti DirtyRegions, ki bi naj bistveno zmanjšale obremenitev CPU-ja. Samo meni ni nič pomagalo. DirtyRegions niso delali vredu, pa še CPU je bil še vedno obremenjen

Nakoncu sem obupal in naložil raspbmc , ki je distribucija raspbian optimizirana za poganjanje xbmc. Slaba stran je, da nima X.org, ki je potreben, če ga želiš RPi uporabljati kot desktop mašino. Ker je v osnovi raspbian, verjetno lahko to instaliraš preko apt-get.

Skratka z raspbmc končno dela XBMC brez problemom in v idle-u je okoli 20%.

Predvajal je vse kar sem probal brez problema. Če predvajaš preko mrežnega diska, je bil problem s 1080p filma preko SMB (windows share). Ta je obupno počasen. Zato se je film vsakih par sekund zmrznil za trenutek. Ko pa sem namesto SMB uporabil FTP, pa je šlo brez problema .

Performančni problem je tudi lahko dekodiranje zvoka. Če imaš reciver, ki to podpira, XBMC omogoča audio passtrough.

RPi mi tako deluje kot skoraj popolni HTPC. Moram nabavit še eksterni disk s svojim napajalnikom, da še transmission in sambo usposobim. Imam tudi hladilnike. Če bo problem probam še malo overclockat.