Škoda Scala

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
To hočem povedat. Avto tega ranga z vsem kar rabiš, dobiš za 22k, ostalo so bedarije, ki jih ne potrebuješ in bistveno ne pripomorejo ne k izboljšanju, počutja, ne funkcionalnosti. Predvsem mislim na neke optične R line pakete, ki pride v kompletu neke 3 jurje, al pa električna vrata prtljažnika, neke uber velike neuporabne felge, usnje in ostale bedarije, ki dvignejo ceno za 10+ jurjev, pelješ se pa isto ali slabše. Edino t rocku manjka DAB+, ampak hebat ga je bil iz zaloge in smo ga odpeljali v 2 dneh, če bi se še kaj zmislil bi blo 4 mesece čakanja.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Naračuna podzavarovanje, ko je avto zbit in izplača samo 60% odškodnine. Ne bi bilo prvič.
Še folk ima bajte zavarovane na 20 k EUR. Potem pa ko pogorijo jokajo, da je stala 200 jurjev, dobijo pa seveda 10% odškodnine. Je pa sosedov Jožko dal ful dobro zavarovalno premijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Serijska številka oz. VIN nima nobene veze tu v smislu, da je vrednost definitivno vezana na pravo vozilo in pravo opremo zgolj zaradi številke šasije. VIN je na polici naveden zato, da se točno določi predmet zavarovanja in cena vozila ( z vso dodatno opremo in brez popustov) mora biti enaka novonabavni vrednosti vozila na zav.polici. Obstaja opcija, da ti program sam na podlagi šasije dodeli neko opremo ampak to je pod nujno treba preverit, saj zelo hitro pride do neujemanja.
V kolikor imaš med uradnim cenikom in ceno vozila 3000€ razlike to pomeni:
a) imaš na polici vpisano napačno vozilo
b) imaš na polici vpisano premalo dodatne opreme.
V kolikor bi ti čez recimo par mesecev to vozilo ukradli, bi dobil od zavarovalnice toliko, kot je navedeno na polici in v kolikor ti ob nakupu drugega vozila Škoda nebi dala kakšnega popusta oz. nebi imela kakšne akcije, bi bil ti za te 3k € prekratek in bi moral doplačati iz lastnega žepa ali pa si omisliti vozilo, ki nebi bilo identično predhodniku.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Edino t rocku manjka DAB+, ampak hebat ga je bil iz zaloge in smo ga odpeljali v 2 dneh, če bi se še kaj zmislil bi blo 4 mesece čakanja.

DAB+ itak preskočiš in greš naravnost na streamanje. Odkar sem pogruntal, da mi to dela prek bluetootha in se sploh ne rabim jebat z android autom, sem DAB razglasil za mrtvo tehnologijo :)

Pa ko pravim, da mi dela prek BT to pomeni, da ne rabim telovadit s telefonom. Stream se zažene iz avta. Včasih sem moral to na telefonu počet.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: map in koliko

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Serijska številka oz. VIN nima nobene veze tu v smislu, da je vrednost definitivno vezana na pravo vozilo in pravo opremo zgolj zaradi številke šasije.
V kolikor imaš med uradnim cenikom in ceno vozila 3000€ razlike to pomeni:
a) imaš na polici vpisano napačno vozilo
b) imaš na polici vpisano premalo dodatne opreme.
V kolikor bi ti čez recimo par mesecev to vozilo ukradli, bi dobil od zavarovalnice toliko, kot je navedeno na polici in v kolikor ti ob nakupu drugega vozila Škoda nebi dala kakšnega popusta oz. nebi imela kakšne akcije, bi bil ti za te 3k € prekratek in bi moral doplačati iz lastnega žepa ali pa si omisliti vozilo, ki nebi bilo identično predhodniku.

Razumem kaj hočeš povedat.

Ampak recimo, jaz kolegu agentu sploh nisem sporočil za kakšno opremo, motor, pogon itd gre. Hotel je samo VIN od avta. In magično zadeva klapa. Lahko pa da je uporabil kake veze pri škodi pa jaz tega ne vem. Mi tudi ni pomembno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Sem vmes še malce dopolnil predhodni post in ravno na to foro - ja, program lahko vnese opremo na podlagi šasije ampak zadeva ni nezmotljiva oz. po mojih izkušnjah pride do manjših odstopanj celo v večini primerov (sploh če je govora o Savi) ampak je pa situacija sigurno vedno boljša kot prej, ko tega programa ni bilo.

Predlagam, da ob priliki malce preveriš to dodatno opremo, ker hudič je v detajlih in ta zadeva ja dejansko pomembna zgolj v prvih par letih po nakupu novega. Več kot par min časa ne boš izgubil in IMHO bolje to kot da pušneš par sto ali tisoč € kasneje v primeru kakšne škode.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in hermann

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
DAB+ itak preskočiš in greš naravnost na streamanje. Odkar sem pogruntal, da mi to dela prek bluetootha in se sploh ne rabim jebat z android autom, sem DAB razglasil za mrtvo tehnologijo :)

Pa ko pravim, da mi dela prek BT to pomeni, da ne rabim telovadit s telefonom. Stream se zažene iz avta. Včasih sem moral to na telefonu počet.

AA in Carplay je kr OK varjanta, predvsem, ker ta VW tom tom navigacija pokrije bolj malo balkana. Še pr nas je bolj kot ne podn. Zadnjič sem neke bolnice iskal. Ni notr kot POI, moraš na internet, pa nslov vnašat. Arena center Zagreb, znanstvena fantastika za VW. Ni ulice, ni POI, ni nič. Telefon ven, google maps in gasa.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Je že ok, samo meni se telefona ne da vsakič ven vlačit...

Za tisto, ko se parkat tedensko usedem v avto in peljem po avtocesti do LJ, pa tudi vgrajena navigacija super dela. Pravzaprav na vgrajeni veliko bolje vidim stanje prometa, ker so tiste zelene in rdeče črte lepo debele. V google maps komaj razločim tiste tanke črtice.

Ker je tema škoda scala: scala ima wireless AA, kar je pa top zadeva
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
tisto uro že zdrži v žepu, če rabiš več boš pač filal

saj tudi zdaj imam narejen hotspot na telefonu, da ima avto net prek njega, pa se komaj kaj pozna
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
AA tako fejst kuri baterijo ali kaj? :O Drugače pa telefon pa bt za muziko je itak najboljše. Prižgeš avto pa gasaaaaaaa. Sem se fajn navadil tega že na prejšnjem avtu.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
kako AA kuri baterijo nas ve bore malo, ker scale ali kamiqa nas nima prav veliko, ostali ga imamo pa na kablu, kjer je prirast baterije vedno pozitiven ;)
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Da.

A Scala in Kamiq imata že brezžično? Končno. A kdo če ima FL Superb tudi?

Pa še eno vprašanje: a zna že katera navigacija vleči prometne podatke z neta (iz telefona, hotspota itd...). Pred kratkim sem imel Superba in Leon, oba letnik 2019, ki sicer omogočata, da se avto poveže na hotspot, samo ni nič javljalo zastojev ali karkoli. Govorim o vgrajeni navigaciji, za carplay vem da dela, samo ne mislim vsakič povezovati telefona na kabel, sploh ker je polnjenje zdaj brezžično. Za cene goriva in ostale online storitve vem da rabiš neko naročnino, mislil pa sem da vsaj za promet ne. V nemčiji je zadeva delovala, a sumim da preko TMC (pri nas še to ne).

Navigacijo redko rabim da kam pridem, dnevno pa da preverjam gneče (zdaj pač preko google maps).