Škoda Scala

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
pa ko smo že pri popustih, še zavarovalnica za kasko ne naračuna tistih pravljičnih cen na ceniku pa avto.netu
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Lahko greš 5x v salon pa ne boš dobil 16k eur popusta na avto, ki je po ceniku 40k. Pa tudi če bi, je že vedno dražji od konkurence. Tak da realno bi moral dobiti 20k popusta, če bi to opremo odštel...
Zdaj pa mi naj nekdo zrihta na golfa 50% popusta pa mu dam še jurja v roke ko bom avto naročil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
No golf res ni moj predmet zanimanja, ampak na osnovne precej bolne cene so že v štartu kar orenk popusti, dodatno opremo pa itak skoraj šenkajo.

To s skoraj šenkavanjem dodatne opreme je pa itak praksa povsod, ker tam so pa zaslužki hudi. Dajo ti blind spot senzor za 800€ na cenik, njih stane drobiž in ti ga praktično šenkajo. Ti pa odideš zadovoljen kako hud popust si dobil. In tako dalje.

Tako je to če kupuješ avto, ki ni toyota in ni ravno prikobacal v salone, da je razprodan za 1 leto naprej.

Zdaj kaj vse ima toyota in česa vsega golf nima in koliko je predrag je pa meni vseeno.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Pri cliotu sem uspel iztržiti ~12% popusta na cenik, pa še vedno se mi zdi, da premalo :) Ah jebiga.
Pri corolli pa ~8,5%
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.417
113
A si to tudi probal... Si kar malo razočaran ko gledaš MPC greš v salon, pričakuješ glede na stare prakse ne vem kake popuste pol pa vidiš da res hočejo imeti 90% cene. Prejšnji kar je šlo pa 1/3 dol samo zato ker si notri stopil pa v njegovo smer pogledal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.516
9.214
113
Lahko greš 5x v salon pa ne boš dobil 16k eur popusta na avto, ki je po ceniku 40k. Pa tudi če bi, je že vedno dražji od konkurence. Tak da realno bi moral dobiti 20k popusta, če bi to opremo odštel...
Zdaj pa mi naj nekdo zrihta na golfa 50% popusta pa mu dam še jurja v roke ko bom avto naročil.
Ja, naloadan Golf po ceniku 40 jurjev bi moral biti 20 jurjev. Kje si se ti skrival? Ker za 20 jurjev v letu gospodovem 2019 dobiš malo napimpanega Cliota. Pa ne RS.

Kako pa to, da ti Corolle nisi odpeljal za 20 jurjev?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.417
113
ja, saj vem. moj nov avto nasploh je bil 12% dol, pa baje je bilo to še dobro. sicer nov avto, ampak model v odhodu, ko se je razprodajala zaloga pa več kot 1/3 dol. ampak vseeno te razkoraki niso normalni in cene avtomobilov so bolne ratale, pri tem imam v mislih sploh avte ranga velikosti klia in megana npr.

konec koncev tisti 1/3 skonto je bil berlingo s top serijsko opremo plus par bombončkov in so mi leta 2012 vzeli 14,5k€ zanj. Tokrat nisem spraševala po ceni, ampak par mesecev nazaj je tu en na forumu razlagal, da pod 20k€ berlinga komaj dobiš. nekako normalnega 22k€, ko začneš pa res kljukice delat pa 28k€ (to zdaj po spominu pišem, glede na info tu). jaz ne vem, meni to ni glih normalno. 40k€ za golfa pa se manj. Roko na srce tud 20k€ ne. Ker kar se danes prodaja kot suho zlato so digitalni stevci tablice na armaturi pa lightshow pod psevdonimom "ambienta". Same neke elektronske neumnosti ki stanejo par evrov, da se jih vgradi. vlečna kljuka 400 evrov, kamera pa 300 evrov v mojem primeru. Tu nekega sorazmerja ni...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
pa ko smo že pri popustih, še zavarovalnica za kasko ne naračuna tistih pravljičnih cen na ceniku pa avto.netu
Zavarovalnica dela po uradnem ceniku, ki ga ima zapisanega v sistemu. Tam so cene vseh izvedenk in cene dodatne opreme. Lahko jim seveda kakšen kos opreme zamolčiš, a potem tudi zavarovanje za ta kos opreme ne velja. Kaj pa piše na računu in koliko si ti plačal za avto, jih pa ne zanima.

Pred leti sem se zanimal za Insignijo, ki je bila po ceniku 40 jurjev, dobil pa bi jo za 28. Na zavarovalnici sem preveril kaj bi upoštevali pri zavarovanju in seveda bi to bilo 40 jurjev.

VW seveda takega popusta ne bo dal, prej so popusti v tem rangu:

...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.417
113
Pa ne vem če. Ti govoriš, da naloadan Golf danes ni vreden 20 jurjev, jaz ti pa pravim, da si očitno izpod neke skale ven prilezel, kjer si kakšno desetletje spal.
Ker danes 20 jurjev za avto praktično ni nič.

Ni vreden... Koliko zanj hočejo je pa drugo. Res, zdajle me sezuva ko te vaše cifre berem. Sploh ne vem zakaj se rumeni vedno vsaja pri SUVih kako ima še golf večji kufer... Ja, saj je tudi dražji očitno. Jaz sem res mislila da to dobiš za 20k€, pa se to še mi je veliko zdelo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Pa ne vem če. Ti govoriš, da naloadan Golf danes ni vreden 20 jurjev, jaz ti pa pravim, da si očitno izpod neke skale ven prilezel, kjer si kakšno desetletje spal.
Ker danes 20 jurjev za avto praktično ni nič.
Ne, to trdijo ostali, ki se zgražajo kako sem lahko za corollo vrgel 34k eur, ker vsi dajejo fuuuuul velike popuste in so na koncu cenejši z enako opremo. Kar pa seveda ni res.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
Ni vreden... Koliko zanj hočejo je pa drugo. Res, zdajle me sezuva ko te vaše cifre berem. Sploh ne vem zakaj se rumeni vedno vsaja pri SUVih kako ima še golf večji kufer... Ja, saj je tudi dražji očitno. Jaz sem res mislila da to dobiš za 20k€, pa se to še mi je veliko zdelo.

Naloudan Golf in katerikoli avto v tem segmentu vštevši Corolo, niso vredni več kot 20 jurjev. To je fer cena, kjer zasluži svoje tovarna, razvoj, in prodajalec. Ampak odirajo nas ker nas lahko, ker smo butli z denarjem, in ne ker je to toliko vredno. Ker dviga cene avtomobilov napram 10 let nazaj za 100% ne opraviči noben DCG, hybrid ali vsi asistenčni sistemi.
No saj... pride kriza... potem si bojo pa nohte grizli...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Ampak res te cene več niso normalne. Ene 2 corolli ali golfa zamenjaš v 10 letih pa si pušno manjše stanovanje. Drugače pa ne vem ali je golf za 40k zlat ali kaj, za šejke delan. Recimo lani v začetku decembra nabavljen T roc 1.5 TSI style, bele barve. serijsko radar, full led, lane asist, mrtvi kot, navigacija, app connect (carplay, AA), LCD prilagodljivi števci itd. Doplačilo rezervno kolo, gretje zicov, kamera. Cena 22.700. recimo da je to fer cena. 40 za primerljiv avto, pa adijo pamet, al pa 34 za corolo.
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Če tako površno našteješ opremo ti lahko povem, da ima vse to (razen mtvih kotov) Corolla Luna za 22k €, + hibridni pogon + avtomatski menjalnik. Verjamem da ima ta T-roc še marsikaj drugega, ampak opreme je res ratalo toliko, da moraš konfiguracijo študirat ene dva dni da ti je sploh kaj jasno kaj vse je v avtu.