pregled avtomobila pred nakupom Škoda

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Zdravo ekipa,
kupujem avto za ženo. Sedaj sem v situaciji, da je avto 3 leta star in zgleda kot nov. Km ima 16k. Prodajalec je rekel, da ga je vozil starejši gospod, kar mi je potrdil avtolog. Prodajalec je en onemanband iz Domžal.
Čakam še na fotografije od servisne knjige (naredil napako in nisem preveril ob ogledu). Koliko servisov bi moral 3 leta star avto imeti? Glede na starost lastnika, predvidevam da ga je vozil na uradni servis.
Če ga bom zapeljal na škoda servis, ali bom dobil podatke v sistemu, ker vem da so neke težave s pridobivanje podatkov, če nisi lastnik....

Primer: z drugim avtom (50k) so mi pokazali digitalni zapis servisov, kako lepo leze kilometrina z leti, ampak je prodajalec tudi uradni servis in ima dostop do digit. servisne knjige.

Predvidevam da z VIN številko ne bom mogel preveriti kilometrino ampak samo splošne podatke....
Ima kdo mogoče kakšnega prijatelja na Škoda servisu, da bi pregledal VIN?

Hvala za nasvete in odgovore.

LP
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Dodatni podatki:
- Škodin servis bo naredil upogled, če bo lastnik zraven... Tri leta stara Škoda bi morala imeti 3 vpise v servisno knjigo.
-Prodajalec mi je samo odgovoril, da imajo ti avtomobili digitalno servisno. Ni več "knjige". Gre pa z veseljem zraven na servis.

Da ne bom zastonj vozil 2h, za brezveze, še enkrat sprašujem če ima kdo po ovinkih vpogled v Škodin servis.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Tri leta stara Škoda bi morala imeti 3 vpise v servisno knjigo.
Moral ravno ne. Če se je odločil, da se premalo vozi, da bi ga vozil na servise (in mu dol binglja za garancijo) ima lahko zgolj en servis ali pa ga je potrebno zdaj narediti prvega.

Tako avto mora dejansko zgledati kot nov (sploh še, če je bil garažiran)...videl si ga, torej? Je tak tudi deloval?
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Ekipa hvala za pomoč, avto je že doma.... so pa nore cene sedaj... Bi rekel, da je bila cena novega leta 2019 kakšne 2k več, kot sem sedaj plačal...

LP
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Super! Katero škodo si to ubodel?!

Leta 2010 sem kupil Octavio elegance, 1,5 leta staro s 46k km. Ceno smo zglihali na 11.800€.
Cena nove po ceniku je bila nekaj čez 22k€.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Če bi mojga kupil, bi ti spustil 5000€ od nabavne cene :fredi: pa bi ti pustil še vinjeto, pa poln tank, da ne bi rekel, da sem nategu:valjamse:
A sem kjerkoli rekel, da so me nategnili? Komentiram samo, kuk je noro na trgu z rabljenimi avti.

Sem preveril svojega, ki sem ga kupil leto in pol nazaj. Naredil 30k, pa bi trenutno (glede na avto.net) prodal za približno enako, še kak euro več....

Ti pa kar prodajaj naprej, ali si pač moral samo nekaj komentirat...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
A sem kjerkoli rekel, da so me nategnili? Komentiram samo, kuk je noro na trgu z rabljenimi avti.

Sem preveril svojega, ki sem ga kupil leto in pol nazaj. Naredil 30k, pa bi trenutno (glede na avto.net) prodal za približno enako, še kak euro več....

Ti pa kar prodajaj naprej, ali si pač moral samo nekaj komentirat...

Nekaterim je potrebno štos še razložit, da se potem lahko vsaj nasmehnejo...

Kje sem rekel, da so te nategnili? Vsem nam je jasno kakšne so cene.

Ja sorry, samo nekaj sem pač moral komentirat. Brez smisla, brez repa in glave...