Sedež podjetja v stanovanju in potencialne težave

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Ali je potrebno za sedež podjetja v stanovanju soglasje vseh solastnikov stavbe? Namreč gre se zgolj za formalni sedež podjetja, dejavnost je storitvena ampak se ne bo izvajala na sedežu. Ali je kljub temu potrebno upoštevati 14. člen Stanovanjskega zakona:
- da gre za dejavnost, ki se opravlja v delu stanovanja (torej ohranja stanovanje kot prostor svojo funkcijo),
- da dejavnost ne moti stanovalcev pri mirni rabi stanovanj in ne povzroča čezmerne obremenitve skupnih delov večstanovanjske stavbe,
- da si etažni lastnik pridobi soglasje preostalih solastnikov, ki imajo več kot tri četrtine solastniških deležev, vključujoč soglasje etažnih lastnikov vseh posameznih delov, katerih zidovi ali stropi mejijo z njegovo stanovanjsko enoto,
- o začetku opravljanja dejavnosti mora etažni lastnik obvestiti upravnika,
- pravica do opravljanja dejavnost ne preide na pravnega naslednika v primeru prenosa etažne lastnine,
- pri uporabi stanovanja za opravljanje dejavnosti ne gre za spremembo namembnosti stanovanja skladno s predpisi o graditvi objektov in ne za spremembo rabe. Te določbe veljajo tudi za najemnika, ki pa mora pridobiti še dovoljenje lastnika oziroma najemodajalca.

Zanima me, da je zadeva po zakonu, ne kako je v praksi
evil.gif
. Kaj pa, če ima ustanovitelj podjetja stanovanje v najemu? Kakšna so potencialna tveganja za lastnika stanovanja?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Mene je prepričala že najemna pogodba, ki mi opravljanje dejavnosti v stanovanju prepoveduje z obljubo izredne odpovedi...
tongue-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Eno je opravljanje dejavnosti na nekem kraju, drugo pa le naslov na katerem je podjetje registrirano.
Drugih stanovalcev ne more motiti nič drugega kot poštni nabiralnik.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Kako ne bi vedela, če imaš na kaselcu naziv podjetja? In ob tipičnih slovenskih lastnostih sem prepričan, da bi se zadeve začele ''dogajat''.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
In? Kaj bi se dogajalo? Če ne vabiš oseb v stanovanje, ali pa če ne delaš proizvodnje v stanovanju, se nimaš kaj sekirat.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Sad, za sedež podjetja v stanovanju ni več potrebno soglasje vseh solastnikov stavbe. Zadostuje soglasje lastnika stanovanja. Slednjega je treba po novem predložiti ob ustanovitvi, če družbenik ni isti.
smile-1.gif