Najamem: stanovanje v Lj, cca. 40 m2

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ksz...

v bližnji prihodnosti bom verjetno oddal svoje stanovanje v najem in bi potreboval čim več dobrih nasvetov s strani izkušenih stanodajalcev, ker bi si res rad prišparal glavobole zaradi morebitnega nepoštenega najemnika. Glede na to, da je najemnik pravno zaščiten bolje kot Kočevski medved me začenja skrbet glede tega.
Stanovanje je dobro opremljeno in si ne želim, da bi imel na koncu več stroškov s popravili in z morebitnimi tožbami proti najemniku, ker ne bi plačeval najemnine in podobno.
Kakšen nasvet?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Veleposestnik? Ah, potem ti ni hudega v življenju
evil.gif


Podpiši pogodbo za 1-letno oddajo. Za najemnino lahko podpišeš tudi notarsko izvršljivo pogodbo (ker je najemnina fiksna (= vnaprej znana) je potem izvršba ob neplačevanju enostavna), če se ti da plačevati notarja. (Za stroške, ki so variabilna reč se tega ne da.)

Sicer pa je tako, da boš pač rabil nekaj sreče, kot povsod v življenju. Če imaš slab občutek pri potencialnem najemniku, pač počakaj drugega...

Srečno
zmaga.gif
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Hepan, bedarije kvasiš, totalne. Ti bi mimo zakona metal podnajemnika iz stanovanja, pri tem ti nič ne pomaga, če je on pri tebi stalno ali začasno prijavljen. Če ima pogodbo o najemu, ima natanko iste pravice v vsakem primeru. Fizično pa ga ne smeš deložirati tudi po preteku pogodbe ne in to ne glede na to, če je prijavljen ali ne! V vsakem primeru te lahko najemnik toži za motenje posesti, škodo na opremi, morebitne telesne poškodbe povzročene s tvoje strani itd., tožbo bo tudi 100% dobil. Jaz vem, da bi te tožil v vsakem primeru, če bi me NASILNO odstranil iz svojega stanovanja, ki ga bi ga imel pri tebi v najemu. :D

Sej ga ni potrebno metati ven, adaptiraš flet, menjaš okna vrata sredi zime, po možnosti ti novi elementi zamujajo kak teden.
hysterical-1.gif
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Spirit, dej ,al več povej?

Drugače, moja kolegica išče flat, Lj, Koseze,Šiška tko nekak v tem okolju, 1 sobno, obnovljeno...Ima kdo kak pametn link, veze nasvet, ostalo po zs
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
mlajši par ti ne bo zjebal flata, ako sta normalna torej ne nekadrogeraša prešpikana. Takim tudi ni problem menjat stanovanje itd. Žena imela 2x take najemnike in je bilo vse okej, še vec, bolj spucano in zrihtano ko so šli ven kot so dobli. Pa seveda s pozitivnim pristom..niso vsi ljudje cigani usrani.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Niso, dovolj je pa, da enkrat naletiš na take. Sicer pa jih je večina res precej ok.