Rune - izgradnja optičnega omrežja

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Sedaj pa še vprašanje za tiste, ki že imate rune.

V dopisu, ki je pristal v nabiralniku je pod 5. točko, da če od glavnega voda (roba parcele, ceste...) nimam prazne cevi ali zračne napeljave, bodo zakopali cev ali naredili zračno napeljevo na MOJE stroške.
Na ogled lokacije pa pridejo šele, ko plačam...

Kakšne so vaše izkušnje s tem? So vam prekopali parcelo in položli cev zastonj?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Da malo obudim temo...

V občini Pesnica smo začeli dobivat domov položnice za priključnino Rune. In ker so še kar daleč od naše hiše, sem jih klical in rekel, da bi plačal položnico takrat, ko bodo imeli položene kable v bližini naše hiše. Po telefonu so mi povedali, da če nebomo plačali te položnice (z rokom 17.4.), bodo poslali še eno...

Na uho pa mi je prišlo tudi, da T2 ponuja opcijo, da oni plačajo teh 150 eur priključnine.. In sem jih klical in so mi rekli, da imamo novi naročniki 2 možnosti:
- ali ti krijejo priključnino (150 eur) in s tem odpadejo vse druge ugodnosti pri mesečni vezavi
- ali pa imaš za njihove pakete akcijske cene pri mesečni naročnini (npr: 24x29,99eur namesto 24x49,99eur)... Torej če že greš k T2, se ti bolj splača, če vzameš akcije pri mesečni naročnini...

Sosed pa mi je rekel, da so ga včeraj klicali iz Telemach (ker ima tam vse GSM naročnine) in so mu tudi nekak ponudili opcijo, da oni krijejo strošek priključnine, ampak v podrobnosti nisma šla...

Toliko samo, da malo veste možnosti, ki bodo nam na voljo za tiste, ki se imamo namen priključit na Rune optično omrežje...

Ča ima kdo še kak info glede Rune, naj napiše.. ;-) Skupaj vemo več.. ;-)
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Pri vseh ISP bodo enaki pogoji. Jaz sam vem, da nič ne plačam, dokler ne bodo vsaj v vasi.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
A ima Rune kje javno objavljen nacrt gradnje po obcinah? Ali jih moras klicat za konkretnejse informacije. Na njihovi strani so informacije na palec in veter kam piha ( alias tam enkrat, preverite veckrat v letu), ko vtipkas konkretni naslov.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Ne nič, v mojem koncu se jajcajo da mi je že vmes gvo 10m stran od hiše postavil jašek z vlakni, priklapljati naj bi začel v aprilu...
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Me zanima ali je Rune firma kaj bolj intenzivna ce dobi od obcine prijazno pismo da imajo gajstne uporabnike neta in da bi bili na koncu vsi zadovoljni z poslom. Rune denar, zupan obdrzi stolcek, uporabnik pa Giga linijo.
Koruza pa sanje..
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Pri nas je Telekom prehitel Rune... Pomoje ima Rune hude težave tudi zaradi Telekomove pospešene gradnje - na Telekom optiki (ne glede na operaterja) ni potrebna priključnina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jinetera

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Da malo obudim temo...

V občini Pesnica smo začeli dobivat domov položnice za priključnino Rune. In ker so še kar daleč od naše hiše, sem jih klical in rekel, da bi plačal položnico takrat, ko bodo imeli položene kable v bližini naše hiše. Po telefonu so mi povedali, da če nebomo plačali te položnice (z rokom 17.4.), bodo poslali še eno...

Na uho pa mi je prišlo tudi, da T2 ponuja opcijo, da oni plačajo teh 150 eur priključnine.. In sem jih klical in so mi rekli, da imamo novi naročniki 2 možnosti:
- ali ti krijejo priključnino (150 eur) in s tem odpadejo vse druge ugodnosti pri mesečni vezavi
- ali pa imaš za njihove pakete akcijske cene pri mesečni naročnini (npr: 24x29,99eur namesto 24x49,99eur)... Torej če že greš k T2, se ti bolj splača, če vzameš akcije pri mesečni naročnini...

Sosed pa mi je rekel, da so ga včeraj klicali iz Telemach (ker ima tam vse GSM naročnine) in so mu tudi nekak ponudili opcijo, da oni krijejo strošek priključnine, ampak v podrobnosti nisma šla...

Toliko samo, da malo veste možnosti, ki bodo nam na voljo za tiste, ki se imamo namen priključit na Rune optično omrežje...

Ča ima kdo še kak info glede Rune, naj napiše.. ;-) Skupaj vemo več.. ;-)
Hvala za ta info!

Tudi sam čakam na ta rune.
Neke papirje smo že dobili na dom za izpolnit. Kak mesec nazaja sem jih klical kako kaže, pa mi niso znali nič povedat, ker baje še kar čakajo par soglasij...
Vprašal sem jih, kako bodo prišli do mene, po kateri strani... ko bom plačal, se bo nekdo oglasil in bomo potem odkrival toplo vodo...

v tem času pa preračunavam, če ne bi raje šel na 5G...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Če je še kdo aktiven v tem pogovoru, bi nekaj vprašal...

Dober mesec nazaj sem 99,5% prebral v Telekomovih splošnih pogojih (https://www.telekom.si/PodporaObrazci/Prodajna-ponudba-paketov-neo-svet-na-oso.pdf, stran 7), da bo telekom subvencioniral RUNE priključnino IN ponujal akcijske cene paketov...

No, danes sem ponovno odprl isti dokument in videl, da bodo novi naročniki imeli možnost subvencionirane priključnine Rune ALI akcijske cene paketov...

Je možno, da so spremenili pogoje? Ker sem res 99,5%, da sem pred dobrim mesecem prebral drugače kot piše dan danes... ;)
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Če je še kdo aktiven v tem pogovoru, bi nekaj vprašal...

Dober mesec nazaj sem 99,5% prebral v Telekomovih splošnih pogojih (https://www.telekom.si/PodporaObrazci/Prodajna-ponudba-paketov-neo-svet-na-oso.pdf, stran 7), da bo telekom subvencioniral RUNE priključnino IN ponujal akcijske cene paketov...

No, danes sem ponovno odprl isti dokument in videl, da bodo novi naročniki imeli možnost subvencionirane priključnine Rune ALI akcijske cene paketov...

Je možno, da so spremenili pogoje? Ker sem res 99,5%, da sem pred dobrim mesecem prebral drugače kot piše dan danes... ;)
Lahko greš tudi na a1 ali t2.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri Telemachu so generalno pri vseh akcijah popusti ali/ali. Pri podaljšanju naročnine ali popust na naročnino, ali telefon po ugodni ceni; pri TV/internet pa ali priključnina zastojn ali popust na paket.

Lahko pa se vedno individualno spogajaš, še najlažje in najbolj če si firma ali njena "poslovalnica". ;)