Robotski sesalci

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Je Roomba E5152 za 300€ dober nakup? Služila bi sesanju cca. 55m2 vinila. Brez živali/dlak. 2-3x/teden...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Je to ona roomba, ki lece po stanovanju v stilu prazgodovinskih robotov? Torej vsepoprek? Potem za ta kes raje kaj drugega. Moje mnenje.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Nimam pojma. To je taka:
Cena je ugodna (ne tu na mimovrste). Ali je možno da je pod isto šifro tudi stari model?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Pozabi, to se ma svetilnike (navidezni zid).

Za ta kes naroci iz Avstrije roborock s5 ali s5 max in bo poezija proti tej roombi.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Žena me je včeraj malo v kot stisnila, ko je videla akcijo v Šparu, pa še dodatnih 10% bi bilo popusta. :zardelalter: Pa smo rabli hitro informacijo. Hvala. :zmaga:

Sem potem zvečer še malo pogooglal in videl, da je za ta denar kar več boljše izbire. Ženo sem prepričal, da ni šla kupit, zdaj pa je na meni, da nekaj kupim... Pa se moram izkazat :valjamse: Hvala za namig. Kaj pa nakup tukaj v SLO? Okvirno za ta denar, lahko pa do recimo max 500€. Kaj več mislim, da niti ne potrebujemo...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Vzami tole :

ali


ali celo:


Povozi vsakega roborocka in ima garancijo 24 mesecev !
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Vzami tole :

ali


ali celo:


Povozi vsakega roborocka in ima garancijo 24 mesecev !

Saj vem, da si hardcore Roomba fan, pretiravat pa ni treba. Že precej testov je tega sesalca z onim xiaomijem, ki ga je predlagal en pod tabo. In je tu tu, na nobenem testu v bistvu ni niti zmagovalec (980). Da ne rečem, da stane skoraj za dva.

Pa nista samo ti dve firmi na svetu. Druge ju dohajajo, če ne prehitevajo.

p.s. jaz imam na roborocka s5 3 leta garancije v nemčiji.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Saj vem, da si hardcore Roomba fan, pretiravat pa ni treba. Že precej testov je tega sesalca z onim xiaomijem, ki ga je predlagal en pod tabo. In je tu tu, na nobenem testu v bistvu ni niti zmagovalec (980). Da ne rečem, da stane skoraj za dva.

Pa nista samo ti dve firmi na svetu. Druge ju dohajajo, če ne prehitevajo.

p.s. jaz imam na roborocka s5 3 leta garancije v nemčiji.


Povsem enostavno, poglej si teste ZPS, ki so dejansko testi vseh potrošniških organizacij v EU skupaj in ti bo jasno, da Roomba serije 900 krepko popapaca vse ta kitajska stvotenja, ki jih omenjaš ! Ve pa vsak za sebe, najbolje eni pa kvaliteto kitajčkov spoznajo, ko se ti pokvarijo in so potem, raje modro tiho, ali pa eni pišete meni na ZS, če lahko pomagam, pa navadno rečem, če dobite težko dobavljiv rezervni del morda lahko, sicer pa , kupi novo......, pri Roombah pa ravno to ni noben problem, poleg tega, da se tudi kvarijo manj, da ne rečem , da se obrabijo bistveno kasneje, kot konkurenca.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Glej, sam sem lastnik roborocka in priporocil sem ga tudi veliko ljudem, vsi zelo zadovoljni, do sedaj vse bp. Garancija iz Nemcije ali Avstrjije, jaz jo imam 3 leta. Crna 310€. Kaj dobis od roombe v tem segmentu? Sesalec in en svetilnik.

Eno vprasanje. So pri roombah popraviti za side brush? Ker se je kar nekaj folka pritozevalo, da se vrti veliko prehitro in tolce smeti na mesta, kjer je ze sesal. Ne provociram, le zanima me.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Čudno si zastavil vprašanje, meni vedno odbije pod vrteče krtače, če mu pa lego kocke nastaviš ima pa senzor, da jih stran odbije, da jih ne pobere ;) .
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Kaj točno dela robot, ko dela, je na nek precej način nepomembno. To ni stroj, ki bi ga gledal, kako ropota po prostoru, ko dela.
On mora svoje opraviti, ko te ni doma. Ko prideš domov, vidiš rezultat. Ta je pomemben. Pri nas gre na sprehod vsako dopoldne. Če je kdo zaradi koronskih ukrepov doma, ga pač nažene domov.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Čudno si zastavil vprašanje, meni vedno odbije pod vrteče krtače, če mu pa lego kocke nastaviš ima pa senzor, da jih stran odbije, da jih ne pobere ;) .
Roomba je imel zelo hitro vrtečo stransko ščetko, ki je velikokrat prah vrgla ne samo pod sesalec, ampak tudi kar čez na že posesano površino. Ali še vedno delajo to tudi novejše serije, ne vem.
Kakšen in kje je ta senzor za lego kocke, da jih odbije proč in jih ne posesa?
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Pa saj Roomba gre več krat čez, tudi te novejše gredo lahko več krat, tako, da , kaj se sekiraš, važno je , da je očiščeno........
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Pa saj Roomba gre več krat čez, tudi te novejše gredo lahko več krat, tako, da , kaj se sekiraš, važno je , da je očiščeno........
No, se mi je zdelo, da ne bom dobil konkretnega odgovora. Toliko o "Lego senzorju".

Heh, večkrat čez. Ti tudi sesaš po naključju oz. greš večkrat čez? Ne. Zakaj ne? Ker ni efektivno in je škoda časa/denarja/energije. Je tudi Roomba hitro opustila svoj "superiorni" naključni (ping pong) AI algoritem, ko je konkurenca pričela s svojo lasersko navigacijo. Zakaj le? :) Čakam, da tudi kosilnice naredijo ta preskok, ker sedaj so totalno neumne pri košnji.