Robotski sesalci

I

Izbrisan uporabnik 474

Tlačenje NiMh celic v karkoli (razen res redkih izjem) je le in samo za striženje ovc.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ja serijsko v Roombe z LiIon.... z elektroniko V BATERIJI, razen v najcenejših serijah za 179,99 eur-a.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Ima mogoče kdo tega doma: Mamibot Exvac880

Kako je v primerjavi s kakšnim Xiaomijem? Po specifikacijah mu povsem konkurira.. Kaj pa aplikacija, dejansko delovanje itd?

Sam imam doma 2 Xiaomija (roborock S5 in Viomi SE Pro) in sem zelo zadovoljen, sedaj pa me kolega sprašuje glede teha mamibota..
 

saiko

Pripravnik
16. avg 2007
380
0
16
Kransterdam
Ima mogoče kdo tega doma: Mamibot Exvac880

Kako je v primerjavi s kakšnim Xiaomijem? Po specifikacijah mu povsem konkurira.. Kaj pa aplikacija, dejansko delovanje itd?

Sam imam doma 2 Xiaomija (roborock S5 in Viomi SE Pro) in sem zelo zadovoljen, sedaj pa me kolega sprašuje glede teha mamibota..
Tudi mene zanima tale model? Na mimovrste je ok cena...

edit: zajeb.... quote :)
 
Nazadnje urejeno:

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Ekipa....kaj je danes pametno kupiti v rangu 300-350 eur. Da je preverjeno. Romba e5158 (se nedolgo nazaj je bila 350, sedaj je v bf z pomivalcem 400 pa pomivalc ce prodam dalje za 100 sem tam) roborock s5 oz kaj tretjega, ne rabim mokrega sesanja pomivanja, rabim pa za 160m2 pa da lahko prek app telefona pozenem da ima opcijo kdaj starta dela tudi po dolocenem urniku ko nas ni
Hvala
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
V glavnem pri nas ti ga nobeden ne bo servisiral ali samo prodal nadomestnega dela, če nisi pri njih kupil naprave.
Hvala bogu, da obstajajo trgovine v tujini, ki se jim še gre za kak € zaslužka.
V bistvu meni je "zaribala" sesalna enota in sem dobil novo prek amazona. Sicer vse dobiš tudi preko aliexpressa itd. Samo v teh časih je al dobiš al ne dobiš. V vsakem primeru pa čakaš.

Glede garancije sem se pa nekaj pogovarjal s kitajcem pa sem hitro izgubil voljo. Pa tudi ne bi pošiljal cele naprave do njih, ker jo spomladi, ko je bilo vse zaprto verjetno ne bi več dobil nazaj.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Sej za delni refund se hitro zmeniš, sploh če je zadevo enostavno za zamenjati. Recimo telefon z banggooda (doogee s55 za 110$), crknil zvočnik po cca 8 mesecih. Naročil novega z aliexpressa za 11$, nato odprl dispute na banggoodu, zahteval povračilo za zvočnik + 9$ za pol ure mojega dela (ker je bila menjava res enostavna), so mi bp refundali 20$. Je pa načeloma pri teh zadevah tako, da je garancija "neobstoječa" in si to vkalkuliraš pri nabavni ceni.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Sej za delni refund se hitro zmeniš, sploh če je zadevo enostavno za zamenjati. Recimo telefon z banggooda (doogee s55 za 110$), crknil zvočnik po cca 8 mesecih. Naročil novega z aliexpressa za 11$, nato odprl dispute na banggoodu, zahteval povračilo za zvočnik + 9$ za pol ure mojega dela (ker je bila menjava res enostavna), so mi bp refundali 20$. Je pa načeloma pri teh zadevah tako, da je garancija "neobstoječa" in si to vkalkuliraš pri nabavni ceni.

Problem je, ker ta "negarancija" zadnje čase ni več tako poceni... Cene so ratale že tam-tam z našimi, marsikatera zadeva pa je še celo dražja...

Da se od kitajca splača direkt mora biti: ali res super nizka cena, ali pa izdelek, ki ga tu pač ne moreš dobit. Za 20€ manj pri 300€ pa se recimo jaz ne grem zajebavat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill in Pepe

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Če kupiš od kitajca iz eu skladišča, imaš normalno eu garancijo. Jaz 300€ sesalca niti v sanjah nebi kupil direkt iz kitajske
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Če kupiš od kitajca iz eu skladišča, imaš normalno eu garancijo. Jaz 300€ sesalca niti v sanjah nebi kupil direkt iz kitajske

mhm...

sem kupil na gearbest ročni sesalec za hitro sesanje marca, en mesec nazaj je crknil Odgovor GB? Ja veste, to ste uporablal, pa ker je več k 6 mescev ni garancije...

poslano iz EU skladišča.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Garancija iz EU bi morala biti 1L , ampak Kitajci si te zadeve razlagajo po svoje, po sodiščih pa se za par 100€ verjetno ne bo nihče utrjujal na kar tudi računajo.
Robotske sesalce npr. dobiš v EU trgovinah s pravo garancijo po istih in tudi nižjih cenah kot Geekbuying, gearbest,... (EUskladišča), ....ponekod tudi podaljšano (sem zasledil tudi za 5 let), za ne tako višjo ceno(recimo še vedno ceneje kot v Slo), je pa mal za pogledat in dobit/pocakat pravo ponudbo.
Glede servisa in rez.delov(s5max) sem preveril , da so glavni (povarljivi)kosi dobavljivi na spletu in jih po možnosti lahko nabavim in menjam.
Vse to vzameš v zakup in si pač prekalkuliraš kaj ti je smiselno nabavit.
Tehničnim analfabetom bi pa tak nakup seveda odsvetoval.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Če so cene tam-tam ali dražje, ne vem kdo je tako neumen da gre v tem primeru naročat iz tujine. Kitajci zagotovo ne.
Js pač kupim zadeve, ki so vsaj 30-40% ceneje. Npr tole: https://www.mishop.si/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-p-bel-1062.html sem dobil za 210€. Če crkne pač kupim novega, itak sem že pri teh poceni zadevah toliko prefitiral, da se ne sekiram. Na srečo pa mi laufa še taprvi model (Mi Robot - že 3 leta) in ta bp, skupaj sta pa stala manj kot normalna roomba (takšna, ki se zna pametno premikati, ne neko naključno butanje).
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Sam sem kupil iz EU skladišča Roborock S50 s kao 3 letno garancijo. V glavnem pri nas sem kotaktiral Mi shop in ELKO servis.
Nobeden od teh servisov ni hotel servisirati ali prodati dela, če nisi pri njih kupil ali jih niso uvozili sami. Kot sem že rekel se mi pa tudi Marca ni dalo pošiljati paketov naokoli. Sam sem kupil iz Amazona del za cc 30€ in sedaj dela naprej bp. Je pa res super pri tem modelu (verjetno tudi pri drugih), da se sestavlja kot lego kocke. Ne moreš kaj faliti, ko ga nazaj montiraš. Je pa tudi res, da ga moraš, da prideš do sesalne enote razdreti čisto na prafaktorje. Je pa takrat, ko sem ga sam kupoval bila cena skor 50% cenejša kot pri nas. Če bi bilo 50€ razlike ne bi razmišljal kje kupiti.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Sam sem kupil iz EU skladišča Roborock S50 s kao 3 letno garancijo. V glavnem pri nas sem kotaktiral Mi shop in ELKO servis.
Nobeden od teh servisov ni hotel servisirati ali prodati dela, če nisi pri njih kupil ali jih niso uvozili sami. Kot sem že rekel se mi pa tudi Marca ni dalo pošiljati paketov naokoli. Sam sem kupil iz Amazona del za cc 30€ in sedaj dela naprej bp. Je pa res super pri tem modelu (verjetno tudi pri drugih), da se sestavlja kot lego kocke. Ne moreš kaj faliti, ko ga nazaj montiraš. Je pa tudi res, da ga moraš, da prideš do sesalne enote razdreti čisto na prafaktorje. Je pa takrat, ko sem ga sam kupoval bila cena skor 50% cenejša kot pri nas. Če bi bilo 50€ razlike ne bi razmišljal kje kupiti.
Pa si kontaktiral prodajalca?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Sem kontaktiral. Tudi poslal sem mu film kako je delal. Tko je zavijal k je sesal pa smrdelo po plastiki za njim.
Po ene treh emailih se mi ni več dalo ukvarjati z njim. Je pa res, da nisem s kakim disputom se ukvarjal.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Zato raje take stvari nabavim preko prave trgovine iz DE. Ce je kaj narobe, placam 15eur postnine in naj popravijo. Seveda mora cena odgovarjat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol