Robotski sesalci

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Za 400 evrov kupovati robota, brez garancije pri nas , nepoznan model, kako bo pa z deli kasneje ??

To je eksotika, če bi vsaj vedel čigava je zasnova . Ker Rowenta je bolj, ko ne le rebrand.....
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Eh pa sem mislil, da je Rowenta dobra znamka. Torej plan B: Neato D650. Je OK za ta dnar? Sam bi sicer raje vzel roborocka a gre se za darilo tipu, ki je alergičen na kitajske znamke.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Eh pa sem mislil, da je Rowenta dobra znamka. Torej plan B: Neato D650. Je OK za ta dnar? Sam bi sicer raje vzel roborocka a gre se za darilo tipu, ki je alergičen na kitajske znamke.


Tudi Neato je problem servis in deli pri nas. Najmanj zgrešiš z Roombo in dobiš 2 letno garancijo npr . 980 se dobi, pogooglaj za 490 eur ....., ostale pa od 190 eur.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Kaj predlagate glede na trenutno ponudbo in cene v SLO...razmišljam v smeri Roomba 965-980, xiaomi (roborock)s5, s6, ...ki se menda vsi dobro obnesejo prav tako je servis v SLO. Lahko tudi kakšen drug cenejši predlog vendar le od omenjenih 2 firm.

Zgornja meja cca 500€.
Nakup obvezno v SLO.


Obseg čiščenja cca 60-70m2, ploščice-laminat - preproge (nizke, gosto tkane ), živali ni , je pa kak dolg las,.....pa kakšna ropotija se tud najde(Lego, igrače).

Prioriteta je sesanje, kako dobro sploh je pomivanje ?
Zanima me kako je z mokrim čiščenjem , ker praktično ni prostora kjer ni preproge(izjema je kopalnica, kamor pa ne more ker je previsoka stopnička), ali preproge sesalcu pri mokrem čiščenju predstavljajo težavo oz. ali to zazna in jo posesa, "pomije" pa okrog preproge.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ploščice, laminat in nitke preproge ne bi smele biti za nobenega robota težava.

Mokro čiščenje je enako kot če bi potegnil z vlažno krpo po tleh brez drgnjenja. Pobere prah in rahle madeže. Trdovratni ostanejo oz. je potrebno ponoviti proces. Pri roborocku lahko zato dodaš no-go cone. Pri novejših modelih lahko celo ločiš no-go cone za sesanje in brisanje, kar pomeni še večjo fleksibilnost.
Torej ko boš 1x posesal, dobiš tloris sesanja. Nato na tem tlorisu označiš kam naj ne gre ob sesanju in kam naj ne gre ob brisanju. Problem je, če imaš na primer preprogo na sredi sobe in zavzema celotno širino (se ne da iti okoli nje). To pomeni, da roborock ob brisanju ne bo mogel prečkati preproge, da bi pobrisal tudi na drugi strani sobe. Brisanja pač ne smeš oz. ne moreš izvajati na preprogi.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Pa še dodatno vprašanje.
Ploščice so temno sive(mat) barve,...kako preverit ali bi to robotu povzročalo težave?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Jaz vidim tri možnosti:

1.) Kupiš takega, ki za navigacijo ne uporablja kamere, temveč lidar
2.) Poskusiš dobiti testnega, predenj se odločiš za nakup
3.) Na internetu (google) poiščeš, če je imel kdo s podobnimi ploščicami probleme
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Sem ta vikend sprobal z robotom Bralko in se vozi sem in tja BP.

Na uradni Roborockovi strani sem zasledil da je imelo več uporabnikov s tem (npr.temne preproge....temni vzorci)probleme,.1 je še posebej povedal da so mu do sedaj delali vsi(3 različne firme) roboti BP, le Roborcku S4 (ima Lidar) se na 1 taki "problematični"preprogi zmeša....
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ni problem v lidarju, ampak v spredaj spodaj nameščenih senzorjih za preprečevanje padcev. Npr: ko se sesalec približa stopnicam, da ne pade dol in se razbije.
Jaz imam S50 in imam 2 nizka tepiha v katerih so zelo temno rjave cone in nimam težav. Sem pa že zasledil težavo, ki jo omenjaš.
Lahko malo prebrskaš tudi FB skupine na to temo. Enaed njimi je uradna Roborock skupina, kjer je veliko koristnih informacij in izkušenj.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Roomba 780. Imam 2 svetilnika, krtače skoraj nove. Roča za dvignit je odlomljena (mularija), z baterijo pa ne vem kako je, je pa že bila zamenjana.

Ima to kakšno vrednost za prodajo in ali je sploh trg za tole?
 

Priponke

  • 20200906_125348.jpg
    20200906_125348.jpg
    1,4 MB · Ogledi: 113