Robotski sesalci

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Jaz pa Roombo 980 iz Harvynormana ali Mimovrste za 499 eur
Jaz sem pred kratkim za skoraj 100€ manj vzel Neatota D7. Zaenkrat mi ni žal. Sodeč po testih je primerljiva kvečemu Roomba i7/i9, ampak je tudi cena x3/4.

Želel bi si edino še mopping. Ima kdo izkušnje s temi cenejšimi pomivalci ala Braava 240/390t. Ima to sploh smisel, ali se je treba stegnit do česa dražjega?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Probaj z Scoobo serije 300 imam tudi jaz ...... , za Neatota pa ni slab, dokler ne boš kakih delov rabil, sem že imel več let nazaj pa je šel dalje.....
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Jaz sem pred kratkim za skoraj 100€ manj vzel Neatota D7. Zaenkrat mi ni žal. Sodeč po testih je primerljiva kvečemu Roomba i7/i9, ampak je tudi cena x3/4.

Želel bi si edino še mopping. Ima kdo izkušnje s temi cenejšimi pomivalci ala Braava 240/390t. Ima to sploh smisel, ali se je treba stegnit do česa dražjega?
jaz imam Braava 6m. Dela OK, logiko ima podobno kot Roomba i7/s9.
Zame ima eno pomanjkljivost, ker ne gre cez prag. Tudi ko sem mu naredil rampo, se noce gor zapeljat, ker zazna. Nekje sem zasledil, da ne gre visje kot 2-3 mm. Pac taka tehnologija, da mora ono krpico dobro dol pritisnit.
Rezervar vode ima za ene 50-60 kvadratnih metrov odvisno od grobosti tal.
Tako da meni dela s9 tako kot mora, braavo 6 pa rocno prestavim iz prostora v prostor. Ni idelano, ampak boljse kot nic.
Povej, ce te se kaj zanima. LP

edit...ce nimas ravnih podov, bi jaz osebno vzel braava 240, ker je cenejsi, pa manjsi od m6. m6 ima samo to predost, da si zapomni sobe, kje je ze bil in da ga lahko posljes samo v doloceno sobo.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
jaz imam Braava 6m. Dela OK, logiko ima podobno kot Roomba i7/s9.
Zame ima eno pomanjkljivost, ker ne gre cez prag. Tudi ko sem mu naredil rampo, se noce gor zapeljat, ker zazna. Nekje sem zasledil, da ne gre visje kot 2-3 mm. Pac taka tehnologija, da mora ono krpico dobro dol pritisnit.
Rezervar vode ima za ene 50-60 kvadratnih metrov odvisno od grobosti tal.
Tako da meni dela s9 tako kot mora, braavo 6 pa rocno prestavim iz prostora v prostor. Ni idelano, ampak boljse kot nic.
Povej, ce te se kaj zanima. LP

edit...ce nimas ravnih podov, bi jaz osebno vzel braava 240, ker je cenejsi, pa manjsi od m6. m6 ima samo to predost, da si zapomni sobe, kje je ze bil in da ga lahko posljes samo v doloceno sobo.
Tnx za info iz prve roke. M6 mi je všeč ravno zaradi proper navigacije s conami, možnosti urnikov/remote vklopa etc. (vrjetno še toliko boljše funkcionira v kobminaciji z s9), nisem se pa še odločil, če sem pripravljen dat toliko denarja za njega. Mogoče, če se pojavi kak dober deal v prihodnje. Glede pragov sem že bral, da naj bi bil problem (menda zato, da ne gre na tepihe, čeprav ravno pri tem modelu, kjer pričakuješ full avtomatiko, to pride najbolj do izraza), ampak pri meni je potencialno problematičen samo prag v kopalnico, vse ostalo je flat.

S samim rezultatom čiščenja si zadovljen drugače?

240/250 mi je padel v oči, ker je relativno cheap, po testih glede samega čiščenja pa naj ne bi ravno zaostajal. Ga bi moral pač vsakič ročno postavit v en prostor in gasa (poleg tega imam itak en večji odprt prostor za dnevno/kuhinjo/jedilnico). Edino nisem še preveč gledal, kakšen je kaj strošek s temi krpicami oziroma če se splača kupit tiste washable, ker kolikor sem gledal, ima 240/250 po defaultu tiste za enkratno uporabo. Ali je potem že boljše 390t, ki je iz tujine dobrih 200€, ampak kolikor vidim ima drugačen način čiščenja kot 240 ali m6. Po drugi strani pa sesalec koristim vsakodnevno ravno zato, ker ima super navigacijo in ga laufam po urniku ali pa prek telefona, ko grem od doma, in ni treba nekih ekstra priprav, pa smo potem spet na najdražjem modelu....
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Tnx za info iz prve roke. M6 mi je všeč ravno zaradi proper navigacije s conami, možnosti urnikov/remote vklopa etc. (vrjetno še toliko boljše funkcionira v kobminaciji z s9), nisem se pa še odločil, če sem pripravljen dat toliko denarja za njega. Mogoče, če se pojavi kak dober deal v prihodnje. Glede pragov sem že bral, da naj bi bil problem (menda zato, da ne gre na tepihe, čeprav ravno pri tem modelu, kjer pričakuješ full avtomatiko, to pride najbolj do izraza), ampak pri meni je potencialno problematičen samo prag v kopalnico, vse ostalo je flat.

S samim rezultatom čiščenja si zadovljen drugače?

240/250 mi je padel v oči, ker je relativno cheap, po testih glede samega čiščenja pa naj ne bi ravno zaostajal. Ga bi moral pač vsakič ročno postavit v en prostor in gasa (poleg tega imam itak en večji odprt prostor za dnevno/kuhinjo/jedilnico). Edino nisem še preveč gledal, kakšen je kaj strošek s temi krpicami oziroma če se splača kupit tiste washable, ker kolikor sem gledal, ima 240/250 po defaultu tiste za enkratno uporabo. Ali je potem že boljše 390t, ki je iz tujine dobrih 200€, ampak kolikor vidim ima drugačen način čiščenja kot 240 ali m6. Po drugi strani pa sesalec koristim vsakodnevno ravno zato, ker ima super navigacijo in ga laufam po urniku ali pa prek telefona, ko grem od doma, in ni treba nekih ekstra priprav, pa smo potem spet na najdražjem modelu....
Zivjo,
Ce bi bil prej pozoren na prage, bi si kupil 240 model, se posebej ce ga moras dat rocno iz sobe v sobo, je malo manjsi, tudi za odtenek nizji. Za navigacijo pa ne vem. m6 res lepo vozi gor in dol, na koncu pa se robe pocisti.
Tak po obcutku, jim manjka se kaka generacija, se posebej ko primerjas s sesalci.
Neglede na napisano, sem zadovoljen. Sigurno prej nismo 2x tedensko brisali praha pod posteljo ;)
Osebno priporocam nakup pralnih krpic. Nisem siguren ali je zraven prisla ena ali dve. Sem pa kupil se dodatni 2. Robotek lepo obrise, je pa fajn menjat krpico po vsakem ciscenju, da ne dela sledi. PA tudi verjetno bi kaj splesnelo ali se usmradilo, ce bi jih kar gor pustil. Te krpice vrzem kar v pralni stroj na 40 in po nekaj mesecih so vse se cisto OK. No, po pravici, onih za enkrato uporabo nisem niti probal ;)

Glede s9 pa takole...ima fajn navigacijo, mocnejsi je kot i7, pa lepse cisti vogale. Najboljsa funkcija pa je, da se sam sprazne. Sicer zatuli kot reaktivno letalo, ampak je fajn. Stroskovno gledano pa mislim, da je i7 bolj pameten nakup.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Glede na cene krpic so pomoje itak najbolj smiselne te pralne.

Bom še malo spremljal ponudbe. Eno akcijo za 390T za 160€+PPT sem zamudil, 240/250 pa nista bistveno ceneje.

Pri sesalcu sem pa gledal tudi s9, ampak glede nato, da sem Neatota D7 dobil za dobrih 400€ s poštnino in bi bila bolj kot ne prednost edino to samodejno praznenje, bi težko upravičil toliko višjo ceno.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Mene pa zanima, kje in katere baterije kupujete za Roombo?

Imam model 581 in mi je po nekaj letih baterija začela pešati, zato sem pred tremi leti na Amazonu kupil kompatibilno baterijo Morpilot (več kot 1000 dobrih review-ov). Po treh letih je začela baterija zopet pešati – nekaj časa sesa, potem pa očitno hitro voltaža celicam pade in gre Clean lučka instantno iz zelene na rdečo, pri čemer jo Roombo potrebno ročno odnesti na postajo.

Katero aftermarket baterijo svetujete ter kje jih kupujete? Zgornja je bila nekih 30 Eur; za tri leta delovanja se mi zdi ok.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Pozdravljeni,

katere detergente uporabljate namesot originalne Brava tekocine. Originalna se mi zdi malo predraga, nekje pa sem prebral, da se ne sme penit.
Prosim za nasvete, kaj vi dajete notri, najraje kar firmo ali vrsto detergenta.

Hvala in LP, Matjaz
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Po približno 3 mesecih sem končno dobil rezervni del, da bo Roborock s50 spet začel sesati. :)
Okvara je bila v sesalni enoti (dodana slika)

Odisejada se je začela, ko sem okvarjeno enoto konec marca naročil na Aliexpress. Seveda še do danes ni prišla. :)
Vmes sem kontaktiral Mi shop. Popravljajo samo naprave kupljene pri njih.
Kontaktiral servis Elkotex (zapisan na mimovrste kot servis xiaomi naprav). Podobna zgodba kot z Mi shop.
Na koncu me je rešil Amazon. Naročil in je prišlo v dobrem tednu. Po dobrih treh mesecih čakanja. :)
Dobro, da je bil doma še stari dvonožni sesalec. Sicer je nekaj nergal a ok je bilo za preživet. :evil:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
To je en velik minus ko iz tujine naročiš, jaz imam doma dva sesalca in še en kup njihovih zadev, pa bi bil tudi malo več pri nas plačat samo kaj ko nikoli nimajo nič na zalogi. Vsako stvar sem moral s tujine naročit.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Samo to, da mishop servisira samo kupljene pri njih, pa so čisto balkanska posla. Branijo se zaslužka ker mislijo, da bodo zaradi tega kakega več prodali
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Samo to, da mishop servisira samo kupljene pri njih, pa so čisto balkanska posla. Branijo se zaslužka ker mislijo, da bodo zaradi tega kakega več prodali
Tako nekako. Sej pri drugih je bil zelo podoben odgovor v smislu, da servisirajo samo tiste naprave, ki jih sami uvozijo in izdajo garancijo. Rezervnih delov pa, da ne prodajajo. Sej ok, če imajo tako politiko naj jo imajo. Njihova odločitev. Sam pa tudi vem kam se bom v prihodnje obrnil, če bom še kaj rabil.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ker menda sploh nimajo vzpostavljene dobave rezervnih delov. Imajo pa najbrž par naprav, za katere so strankam morali vrniti kupnino in jim te naprave služijo za rezervne dele.