Robotski sesalci

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Js sem dal pred dvema letoma za xiaomija iz EU 240€, s kitajske bi bil 210€. Čisti vsak drugi dan, zamenjal eno stransko krtačko in enkrat filter. Ko tvoja 780ka še iz sobe ne najde meni posesa že celotno stanovanje (malo pretiravam :)), tako da nista primerljiva niti po ceni, niti po funkcijah. Se pa sedaj kitajci malo dražijo, roomba pa izgublja na ceni (in pridobiva na funkcijah) in se razkorak manjša. Vseeno v zadnjih dveh letih familijo in kolege spravljam na xiaomije (ko se odločijo za nov nakup) in zaenkrat so še vsi zadovoljni in brez okvar (tok tok).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.784
6.069
113
780ka je takrat imela 2 svetilnika in tako posesala 3 sobe v eno. Je pa res da sedaj večinoma uporabljam svetilnike da označim oviro v katero se naj ne zaleti, kot sedaj recimo novoletno jelko z kabli in pritiklinami.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
No, na s50 oznacis vse to na telefonu :p


Jaz sem s50 raje narocil iz Avstrije za 350. Je dosti lasje uveljavljat garancijo, ce gre kaj narobe, kot pa aliexpress in podobne zadeve.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Pred 5 leti, še šajomi ni vedel kaj je robosesalec. Takrat sem dal za 780tko 450 eur. Kolk je danes šajomi če tehniko zavrtiš 5 let nazaj?
Sicer nevem zakaj živiš v letu 2014, ampak danes je situacija takšna, kot jo je Mikrohard opisal, kitajci za pol cene nudijo več. In tudi če teoretično prej crkne, si še vedno v plusu.
Sam tudi o tem nisem imel pojma, dokler si draga ni tega zaželela. Po pol ure googlanja situacija postane jasna. Kupil s50 iz nemčije za 310€. Za ta denar dobiš tumasto zastarelo rombo.
Svetilniki? :)
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Xiaomi :) smešno, koliko si jih podrl, pa koliko roomb, da tako dobro veš ?

podru jih nisem nič, tudi če crkne ga eksportiram na servis...

drugač sm ga pa dost uporablu http://shrani.si/f/2u/Sw/4qwdxGri/screenshot20191230183530.jpg in lahka rečem da je vredn vsakega centa, poglej par strani nazaj 5-10 sm pisu zakaj mi top shit pomoje objave okol 11-12 mescov stare.

pa nisem še menjal nič.. krtač baterije itd

sicer pa after all ko potegneš črto... js sm dal lani za njega 504e, kok eur stane roomba da ima podporo prek aplikacije in da najprej skenira prostor in potem po nekem alogritmu sesa, da se ne zabija k dummer?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Vsak ve za sebe, to drži, vendar tele kitajčke, ki sicer niso slabi posebej S6, vedno primerjate z najdražjo Roombo S9, i ji kitajčki še ne pridejo zraven.

No sedaj pa bistvo, lepo mi razložite, v čem je kitajček za 50 eur manj boljši od tega za 399 eur vklučujoč servis tu pri nas 24 mesecev, po naših ne kitajskoh pravilih , torej : https://www.irobot.si/robotski-sesalniki/roomba-e5158.html Pa ja dobi se v EU, tudi ceneje, samo ni garancije pri nas, torej, kje so kitajčki za svojo ceno 2 x boljši, razpišite se, potem pa jaz morda z izkušenj povem, kar sem že , kje so absolutno slabši ......

Pa ne mi osirati z ono mokro krpo, ki je po moje prej minus, kot, kak plus.......
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Vsak ve za sebe, to drži, vendar tele kitajčke, ki sicer niso slabi posebej S6, vedno primerjate z najdražjo Roombo S9, i ji kitajčki še ne pridejo zraven.

No sedaj pa bistvo, lepo mi razložite, v čem je kitajček za 50 eur manj boljši od tega za 399 eur vklučujoč servis tu pri nas 24 mesecev, po naših ne kitajskoh pravilih , torej : https://www.irobot.si/robotski-sesalniki/roomba-e5158.html Pa ja dobi se v EU, tudi ceneje, samo ni garancije pri nas, torej, kje so kitajčki za svojo ceno 2 x boljši, razpišite se, potem pa jaz morda z izkušenj povem, kar sem že , kje so absolutno slabši ......

Pa ne mi osirati z ono mokro krpo, ki je po moje prej minus, kot, kak plus.......

Prvo kar mi pade v oke:
Kje je skener? Pa ne da je za 400€ ta igrača tumasta? Ima senzore, da ne pade po štengah? Ima sploh kake senzore, ali se tumasto zaletava vsepovsod?
Lahko v aplikaciji rišem no go zone, virtualne stene, zone clean,...
Nima brisanja. Ja, za tebe je seveda minus, ker tvoja romba tega nima. Ko bo imela, bo naenkrat velik plus.

Vse to moj kitajc za 310€ ima in romba, ki vse to ima, niti slučajno ni dražja 50€.

Aja slovenska garancija. Hvala, ampak po izkušnjah se poserjem na njo. Se zadovoljim z nemško po EU pravilih. Tam ne šraufajo 45 dni, ampak po mojih dosedanjih izkušnjah precej manj. In preživim par € razlike, če pošljem nekam v slovenijo ali v nemčijo.
Sicer pa šaomija lahko za malo več kupiš tudi pri nas s tvojo opevano garancijo. Innje s50 še vedno cenejši od te tvoje rombice.

Je pa sicer nekaj zanimivo: ko sem sam raziskoval glede nakupa te igrače, sta mi po slovenskih forumih padle v oči 2 stvari. Prva je veliko število zelo zadovoljnih uporabnikov šaomijev, druga zanimivost pa si ti, ki ga nimaš. Po slo tech na vse pretege serješ po kitajcu, ki ga nimaš. Po drugi strani pa si ti edini, ki v ospredje tiščiš zastarele precenjene rombe. Ti je slučajno prodaja padla?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.784
6.069
113
Pa še vprašanje. Kako se šajomi orinetira po prostoru? Za to uporablja kamere? Kako se obnaša v mansardah, ko je strop dejansko sestavljen iz dveh ali več delov. Kako se orinentira pod sedežno garnituro, pod mizami? Kako natančne so no-go zone? točno po narisani črti ali +- 20cm

Pa to niso provokativna vprašanja kot tvoja. Čisto tehnično me zanima, da ne gledam 1000 video posnetkov, in na koncu kaj narobe sklepam. Ne trdim da je šajomi slab, ampak resnično imam do vsake kitajske ekektronike izrazito odklonilen odnos. Mogoče me tukaj prepričate v nasprotno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Skenira okolico in izriše zemljevid in se zaradi tega znajde vsepovsod odlično.

Pri tisti rombi tega nikjer nisem zasledil, zato sklepam da je tumasta.
Ne rabiš 1000 videov pogledat, poglej enega ,da sploh vidiš kaj znajo. Traja 5 min.
Tudi jaz imam načeloma do kitajske robe odklonilen odnos. Ampak če vsepovosod piše da je stvar odlična, potem ji dam priliko in probam. Ne pa da serjem kontra, pa o zadevi nimam pojma.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Za Xiaomi je treba vedeti, da to ni neka čang šlang tovarna, temveč precej high tech. Njihovi izdelki so zelo dobri in kvalitetni. Zaradi njihove razpršenosti proizvodov in masovne proizvodnje lahko imajo toliko nižje cene.

Zato stavki kot so "imam odklonilen odnos do kitajčkov" preprosto nakazuje na ignoranco in nepoznavanje.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Ni to nobena ignoranca ampak dejansko stanje zadnjih 15 let. Kitajsko=poceni=čip poceni šrot.
Šele zadnjih nekaj let se je to začelo spreminjati in je nastala meja med kitajsko in "kitajsko" robo.
Lep primer high tech kitajske robe sta ravno Xiaomi in Huawei.
Pač se bomo morali navadit na to, da kitajsko več ne pomeni nujno zanič
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
In zgoraj omenjena roomba ne zna niti nadaljevati ciscenja po polnjenju. Ima en svetilnik zraven. Kaj wtf se to se prodaja v 2019? Sesa sem pa tja, brez nekega sistema. Baterija v roborocku je top, najboljsa na trgu.

Veliko boljsa roomba i7+ izgubi na testu proti roborock s50...


Saj vem, da si majstor glede teh zadev, samo sploh primerjati roombo e5 s roborockom s50 je rahlo neumno. Moje mnenje.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Ni to nobena ignoranca ampak dejansko stanje zadnjih 15 let. Kitajsko=poceni=čip poceni šrot.
Šele zadnjih nekaj let se je to začelo spreminjati in je nastala meja med kitajsko in "kitajsko" robo.
Lep primer high tech kitajske robe sta ravno Xiaomi in Huawei.
Pač se bomo morali navadit na to, da kitajsko več ne pomeni nujno zanič

Seveda. Mas kitajske telefone ala umi itd, in imas kitajske telefone ala oneplus, xiaomi ipd. Kar je veliiiiika razlika. Kateri koli telefon imate, moj kitajc oneplus 7t je hitrejsi od 99,99 drugih. Dejstvo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Vsak ve za sebe, to drži, vendar tele kitajčke, ki sicer niso slabi posebej S6, vedno primerjate z najdražjo Roombo S9, i ji kitajčki še ne pridejo zraven.

No sedaj pa bistvo, lepo mi razložite, v čem je kitajček za 50 eur manj boljši od tega za 399 eur vklučujoč servis tu pri nas 24 mesecev, po naših ne kitajskoh pravilih , torej : https://www.irobot.si/robotski-sesalniki/roomba-e5158.html Pa ja dobi se v EU, tudi ceneje, samo ni garancije pri nas, torej, kje so kitajčki za svojo ceno 2 x boljši, razpišite se, potem pa jaz morda z izkušenj povem, kar sem že , kje so absolutno slabši ......

Pa ne mi osirati z ono mokro krpo, ki je po moje prej minus, kot, kak plus.......
Ti očitno primerjaš po ceni. Drugi primerjamo po funkcionalnosti. In primerljive roombe so približno 2x dražje.

Kot so že drugi napisali... skeniranje prostora, no-go cone, zone cleanup v appu. Ce se slucajno kje zatakne (redko, ampak se zgodi), ga najdes v appu... ni treba slepo iskat po stanovanju. Skratka vse napredne funkcije, ki jih imajo 2x drazje roombe.
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
No-go cone sicer še nisem sprobal na Roborocku, ker jo načeloma ne rabim. Mi je dovolj, da lahko na appu določim katere prostore naj počisti. Tam je zadeva kar zelo točna kar se roba čiščenja tiče. Pod mizami in tudi pod omaro se normalno orientira. Imam tako omaro, da gre na milimetre pod njo in ni problemov. Prav tako pod klubsko mizico nima problemov. Tudi prag tam do 1cm (toliko imam največ v eni sobi) mu ne predstavlja problemov. Si pa moram kavč v dnevni dvigniti za kak cm, ker mi ravno malo zmanjka, da ne more pod njim sesati. Verjamem pa da tudi tam ne bi bilo problema.

Se je pa občasno naredilo, da se mi je "zakalal" pod kavč in potem ni več mogel ven. Kot sem rekel je ravno tako na meji, da občasno hoče rinit pod njega in, če se mu izzide se zaškali in tam počaka. :) Sicer se je to naredilo ene 3x v celem letu.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
No-go cone sicer še nisem sprobal na Roborocku, ker jo načeloma ne rabim. Mi je dovolj, da lahko na appu določim katere prostore naj počisti. Tam je zadeva kar zelo točna kar se roba čiščenja tiče. Pod mizami in tudi pod omaro se normalno orientira. Imam tako omaro, da gre na milimetre pod njo in ni problemov. Prav tako pod klubsko mizico nima problemov. Tudi prag tam do 1cm (toliko imam največ v eni sobi) mu ne predstavlja problemov. Si pa moram kavč v dnevni dvigniti za kak cm, ker mi ravno malo zmanjka, da ne more pod njim sesati. Verjamem pa da tudi tam ne bi bilo problema.

Se je pa občasno naredilo, da se mi je "zakalal" pod kavč in potem ni več mogel ven. Kot sem rekel je ravno tako na meji, da občasno hoče rinit pod njega in, če se mu izzide se zaškali in tam počaka. :) Sicer se je to naredilo ene 3x v celem letu.

Kako visok maš kavč? Ker mi je kr važno da pride pod njega. Roomba baje lih gre. Pa tud rabim da gre čez 1,8cm visok rob.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Kavč je tam med 8,5cm do 9cm. Roborock je pa cc 9,65cm višine. Sicer se že nekaj časa spravljam, da bi kavč dvignil a mi še ni ratalo. Naloga za 2020. :)
Kar se ovir tiče bi po specifikaciji naj šel čez 2cm oviro. Ne morem 100% potrditi da gre res, ker nisem sprobal. Tja do 1,5cm gre bp. Je pa verjetno tudi odvisno kaka ovira je to. Enkrat se spomnim, da mi je nasedel na eno zadevo (ne vem več točno kaj je že bilo). Sprednji konec je splezal čez potem pa je na sredini nasedel.

Ps: Kolk sem zdajle še pogledal so Rombe visoke tam 9,2cm. Tako, da pri meni tudi Romba ne bi šla pod kavč.