Robotski sesalci

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
No-go cone sicer še nisem sprobal na Roborocku, ker jo načeloma ne rabim. Mi je dovolj, da lahko na appu določim katere prostore naj počisti.

Jaz si ne predstavljam sesanja brez no go cone. Jedilna miza ima 6 stolov, ki imajo ploščate noge in tam ne more sesat. Tako da na vsake toliko stole dvignem in ga tja spustim.
Zdaj pa je no go cona nastavljena tudi pod jelko da maha ne požere :)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Mi mamo no-go cono okoli mačje hrane in trenutno pod jelko. Uporabna funkcija, da lahko brez svetilnikov ali magnetnih trakov omejiš področje sesanja.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Ja pri nas ponavadi takrat, ko se sesa umaknemo stvari iz tal. Recimo v kuhinji dam stole na mizo, itd. Okrog smrekice pa kar sam dobro zmaneurira. Je pa res, da ni nekaj veliko ovir okoli. Verjamem pa, da je super funkcija, če jo rabiš. Mogoče jo tudi jaz v bodoče kdaj.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja pri nas ponavadi takrat, ko se sesa umaknemo stvari iz tal. Recimo v kuhinji dam stole na mizo, itd. Okrog smrekice pa kar sam dobro zmaneurira. Je pa res, da ni nekaj veliko ovir okoli. Verjamem pa, da je super funkcija, če jo rabiš. Mogoče jo tudi jaz v bodoče kdaj.

Kako to misliš ko se sesa? Valjda da bo sesal vsak dan ko nas ni doma...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Ja vsekakor. Lahko tudi enkrat dopoldne in enkrat popoldne, če želiš. :)
Pri nas ponavadi sesa na dva dni. Nimam nastavljeno na avtomatiko, da gre vsak dan ob določeni uri sesat. Zato se včasih kak dan tudi pozabi, če nas cel dan ni doma. Za vikend gre pa moja ponavadi še s klasiko en krog.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
No smo danes nabavli Roborocka s5. Reviewi pravijo da je dovolj dober oz. da se verjetno ne splača s6. Prvič, da sem karkol tako kitajskega nabavil, bomo videli čez kak mesec.
Gre pa pod kavč in čez oviro tako ko sem ga za 15 min zagnal.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sem tudi sam imel roombo. Super zadeva, če nimaš hišnih ljubljenčkov.
Mikrohard je pisal o no go coni okoli mačje hrane. Ne vem koliko imaš mačkov.
Jaz imam 2. Sta samo noter. Pač iz zavetišča sem jih vzel in so navajeni bit noter/na balkonu.
Vam povem, da sem imel več dela s čiščenejm roombe, kakor z navadnim sesanjem.
Roombo sem imel naštimano na timer za zjutraj, ko sem odšel od doma. Potem vmes popoldne sem na hitro prišel domov in jo še enkrat "ročno" spustil na delo.
Zvečer je bil košek poln. Če je nisem isti večer spucal, se je naslednji dan že vse nabiralo okoli krtač, pa tudi ni bilo vse pometeno, kakor bi moralo biti.
Zato sem jo začel vsak večer čistiti, da je bilo ok narejeno.
Ampak za to sem porabil 10min, mogoče malo manj. Kar pa na koncu pomeni isti k...., kot da pač zvečer zalaufam navaden sesalc in posesam stanovanje.

Še ena cvetka - ne daj bože, da ti maček bruha. Pač se večkrat zgodi, ker je samo noter - zunanji kozlajo zunaj, ko se jim dlake naberejo v žželodcu. Skratka, po celem stanovanju imaš bruhanje razmazano.

Tako da sem na koncu zadevo prodal.

Če iz enačbe vzamem bruhanja in čiščenje roombe, moram rečt, da je odlično pometala. Bi takoj imel nekaj podobnega, samo da bi vsaj 2 dni imel mir s pucanjem robota.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Fak stari, ampak ti pa v orenk svinjariji živiš (no ne živiš, ker sproti čistiš). Jaz imam košek poln po tedenskem sesanju. Z roko pa poberem lase tudi po tedenskem čisščenju. Ampak to vzame minuto časa, ampak dobesedno minuto. Res pa je da nimamo hišnih ljubljenkov v stanovanju. Živali naj imajo svoj naravni habitat, mojega pa naj pustijo pri miru.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Imamo dva mačka... ampak lahko gresta prosto ven. Čiščenje krtače praktično ni potrebno (na vsake par mesecev). Koš se prazni približno 1x na teden. Bruhata pa zunaj (ali v skrajnem primeru kje na stopnicah, kamor robot ne pride).
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Fak stari, ampak ti pa v orenk svinjariji živiš (no ne živiš, ker sproti čistiš). Jaz imam košek poln po tedenskem sesanju. Z roko pa poberem lase tudi po tedenskem čisščenju. Ampak to vzame minuto časa, ampak dobesedno minuto. Res pa je da nimamo hišnih ljubljenkov v stanovanju. Živali naj imajo svoj naravni habitat, mojega pa naj pustijo pri miru.

Ja, če nebi čistil sproti, bi bila katastrofa. Pač živim ravno v križišču 2 na polno prometnih cest in so noter, oz na balkonu.
Dejstvo pa je, da če mački niso zunaj, imaš v stanovanju 3x več dlak, kot če jih puščaš ven. Močnejšo dlako imajo zunanji. Manj odpada.
Tako da res vsak dan čistim. Tudi pesek raznašajo. Imam pa samo trdna tla, brez preprog.
Gledam, da ti novi roboti(tudi roombe) manj razmečejo trdne delce naokoli, kot včasih. Tista stranska metla na roombi jih je 1m naokol streljala. Zdaj vidim, da je to popravljeno.
Pa tiste nove roombe imajo celo bazo, ki jo izprazni - ogromen plus, če bi kupoval. Ampak to gledam po amazonu je 1200:eek::eek:

Pa vidim, da so precej popravili tudi zapenjanje las po valjčkih. Zgleda kar obetavno, samo je pa drago precej.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja, če nebi čistil sproti, bi bila katastrofa. Pač živim ravno v križišču 2 na polno prometnih cest in so noter, oz na balkonu.
Dejstvo pa je, da če mački niso zunaj, imaš v stanovanju 3x več dlak, kot če jih puščaš ven. Močnejšo dlako imajo zunanji. Manj odpada.
Tako da res vsak dan čistim. Tudi pesek raznašajo. Imam pa samo trdna tla, brez preprog.
Gledam, da ti novi roboti(tudi roombe) manj razmečejo trdne delce naokoli, kot včasih. Tista stranska metla na roombi jih je 1m naokol streljala. Zdaj vidim, da je to popravljeno.
Pa tiste nove roombe imajo celo bazo, ki jo izprazni - ogromen plus, če bi kupoval. Ampak to gledam po amazonu je 1200:eek::eek:

Pa vidim, da so precej popravili tudi zapenjanje las po valjčkih. Zgleda kar obetavno, samo je pa drago precej.

Ja jaz sem ravno zato vzel roborocka. Ker računam, da se pasje dlake ne bodo zapenjale. Dobiš te roombe s postajo za okol 900€ ampak mi trenutno ni vredno. Raje še enega za zgornje nadstropje za 350 kupim. Samo stopnice me še jebejo:aplauz:
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Tale Roborock se mi kar fajn zdi. S6 je več kot pol cenejši v primerjavi z roombo(tista, ki mu lahko parira). Edini plus pri roombi je ta konzola, ki ti jo sama izprazni.
Ampak je spet vprašanje kako ti jo izprazni, in pa seveda moraš tudi ti enkrat to konzolo izpraznit.
Pri meni je največji problem mačji pesek - to se jim prime na tačke in potem raznosi tega hudiča povsod. Pri psih tega problema ni.
Roomba je kar ok opravljala svojo nalogo, je pa bil problem tista sprednja metlica, ker je pesek dostikrat razmetalo naokoli. Pa ni bilo "u nulo" spucano. Tega problema pri S5 in S6 ni. Drugi problem je bila kombinacija: mačje dlake + dolgi lasje od ženske. To se je po dveh dneh tako zapletlo, da praktično ni obračalo tiste glavne krtače. Tako, da sem res moral na dva dni vse spucat, če sem hotel, da opravlja svojo nalogo.
 

twins

Pripravnik
21. nov 2011
63
0
6
Savinjska
imam S5 že leto pa pol, imava doma 2 mački, ki sta samo v stanovanju in ena je dolgodlaka. Sesauc je nastavljen dnevno ob delovnikih da gre skozi celo stanovanje in res še nikoli nisem imel kakšnih težav, da bi se lasi ali dlake toliko zavozlale. Ponavadi krtačo spučem enkrat ali dvakrat mesečno max. Koš praznim nekje na 3 oz 4 dni, na dva dni takrat ko se mačka mesita. Prav tako nisem imel težav z mačjim peskom, lepo posesa dnevno. navadni sesalec res redko zalufama, ker tale s5 res dobro sesa (imava pa po celem stanovanju parket, ter malo ovir). Nastavljeno imam da se izogiba mačji posodi, to je pa tudi vse. Stole redko dvignem, je glih tok placa da se pride med njimi. Morem rečt da je res vreden svojga dnara. Sicer sem enkrat imel težavo k se ni več hotu filat, so mi ga po uveljavljanju garancije (kupljen na Mimovrste) zamenjali brez tezav.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja glede mačk so problemi, morda bi probal one Roombe z gumi krtačami brez ščetinaste......

Glede bruhanja, pa tudi sra..... pa zna biti velik problem, na bilo kakem robotu, zato sam raje ročno vklopim, ko gresta moje pasje zverine z mano v službo, sicer zna biti zelo grdo, ko, če se to zgodi.......

No jaz sem pse naučil, da gresta nekam v nek kot, kamor robot ne more, če je že nora nuja, ali če jaz kdaj, kaj spregledam, tako, da taka opcija se mi je samo 1 x zgodila, pa, ker sem bil zraven, ni bilo pre hudo, sicer bi pa bilo sr....... all over the flat ...

Ne vem, zakaj tak senzor za govno manjka v vseh teh robotih.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Stari moj... še enkrat. Živali so za v naravo.

Senzorja za govno verjetno ni ker 99% ljudi nima v stanovanju govna.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
XIAOMI Viomi V2 PRO - ker je za taščo in tasta, ki ne marata smarphone-ov me zanima nekaj:

- Ali bo sam prepoznal:
1.) da je not posoda za prah in sesal
2.) sam prepoznal posodo za vodo in brisal (Moppal)
3.) V primeru odgovora DA na obe zgornji vprašanji bo storil kaj, če not vložimo kombinirano (prah/voda) posodo?

Hvala