Robotski sesalci

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Vprašaj nekako takole, pa ti odgovorim....

Imam xy velikost , katerega bo čistila , površine so cx, nisem tehnofil, ne rabim vedeti, kako in kje sesa, ali pa da si in tako naprej, lahko pa še iščem ugodno, najcenejšo različico, ali pa tu ne varčujem z denarjem torej, kaj je top of top.... No pa ti svetujem....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Vprašaj nekako takole, pa ti odgovorim....

Imam xy velikost , katerega bo čistila , površine so cx, nisem tehnofil, ne rabim vedeti, kako in kje sesa, ali pa da si in tako naprej, lahko pa še iščem ugodno, najcenejšo različico, ali pa tu ne varčujem z denarjem torej, kaj je top of top.... No pa ti svetujem....

ok kvadratov je 70, večina je parket in ploščice, razen 10m2 je tatamija visokega 1,6mm (to je že moja merila, da baje gre čez), če se bo obnesel bi ga vzel pa še za eno nadstropje, kjer je nekaj malega tudi tepihov.

sicer sem tehnofil ampak mi za sesalec dol visi (beri: bom znal vse nastavit, ampak po metodi fire and forget :) tako da samo da so pasje dlake in prah posesane pa je to to. Denar ni (tako zelo) pomemben, je pa važno da je (relativno) tih in dobro sesa. Ta prvo niti ni pomembno, če sesa med tem, ko nas ni doma.

Moja je gledala neki 980 ali 988 za cca 500€ iz ebaya (pri nas 600 menda). Recimo da je to nekje zgornja meja, če ni res konkretne razlike.
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Pred dvema mesecema sem nabavil Roborock S50, po prebranem sem vedel kaj lahko pričakujem in sem zadovoljen, še bolj je zadovoljna moja . Cena 305 eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Ce je polno las ali dlake, je roborock najboljsi glede odstranjevanja le teh. Se prakticno nic ne prime na scetke.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
ok kvadratov je 70, večina je parket in ploščice, razen 10m2 je tatamija visokega 1,6mm (to je že moja merila, da baje gre čez), če se bo obnesel bi ga vzel pa še za eno nadstropje, kjer je nekaj malega tudi tepihov.

sicer sem tehnofil ampak mi za sesalec dol visi (beri: bom znal vse nastavit, ampak po metodi fire and forget :) tako da samo da so pasje dlake in prah posesane pa je to to. Denar ni (tako zelo) pomemben, je pa važno da je (relativno) tih in dobro sesa. Ta prvo niti ni pomembno, če sesa med tem, ko nas ni doma.

Moja je gledala neki 980 ali 988 za cca 500€ iz ebaya (pri nas 600 menda). Recimo da je to nekje zgornja meja, če ni res konkretne razlike.


Evo, moj nasvet : https://www.irobot.si/robotski-sesalniki/roomba-e5158.html
 

angus37

Zelenc'
27. dec 2019
2
0
1
Odločam se za nakup roombe med 606 in 5158 (ali 5152). Glede na to da gre za manjše stanovanje (cca 40m2 površin) in 1 (max2x) tedensko čiščenje ne vem če se splača dat skoraj dvakrat več kot za osnovni model. Po drugi strani se bojim da bo 606 slabo in brezglavo sesala. Glede na to da smo do sedaj imeli od hoferja (moja je bila z njim zadovoljna), je verjetno karkoli boljše od tega ? Kak nasvet kaj narediti ?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Zakaj bi kdo moral bilokoga podret? Prvi review ki ga najdeš ti pove, da kitajc dela boljše za pol manj denarja. Lahko ti podiraš bilokoga kolikokrat hočeš, dejstvo ostane, da je xiaomi bestbuy
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Stari roborock s50 v nekaterih testih poseka roombo i7, ki stane koliko? Vsakemu svoje, ampak jaz zelim za svoj kes najboljse, kar dobim in me boli rit, kera firma je.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Eno so testi, drugo pa je kako dolgo bo aparat delal. Meni Roomba sesa že 5 let. 1x samo menjana baterija. Kateri xiaomi dela danes že toliko let? Da ne rečem da sem za Roombo dal zgolj 50 eurov več.
No ja, sicer pa vsak svojega konja hvali. Jaz za mojega vem da če me predhodnik ni razočaral, vem kakteri bo naslednjik. Ampak sem prepričan da naslednjika nebom kupoval še vsaj 5 let.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Dal si za roombo 50 vec, vendar z veliko manj funkcijami. Bistvo je, da smo vsi zadovoljni. Ni vazno, kaj mas. Btk.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Eno so testi, drugo pa je kako dolgo bo aparat delal. Meni Roomba sesa že 5 let. 1x samo menjana baterija. Kateri xiaomi dela danes že toliko let? Da ne rečem da sem za Roombo dal zgolj 50 eurov več.
No ja, sicer pa vsak svojega konja hvali. Jaz za mojega vem da če me predhodnik ni razočaral, vem kakteri bo naslednjik. Ampak sem prepričan da naslednjika nebom kupoval še vsaj 5 let.

Kak pa ti veš kak dolgo bo kitajc delal? Šaomi naprave veljajo za zanesljive, zato ne vem zakaj bi crknil kmalu.

50€ več si dal za primerljivega s Xiaomi? Ne sanjaj
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Pred 5 leti, še šajomi ni vedel kaj je robosesalec. Takrat sem dal za 780tko 450 eur. Kolk je danes šajomi če tehniko zavrtiš 5 let nazaj?
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Brezveze se prepirat... vsak naj se zase odloči. Kitajci pred petimi leti še niso bili konkurenčni. Danes pa je price/performance tak, da jih preprosto ne moreš ignorirat.

Jaz imam približno 4 leta Vorwerka VR200 (rebrandan in malo dodelan Neato Connected). Takrat sem ga dobil v akciji za dobrih 500€. Primerljive Roombe so bile čez 800€. VR200 mi pridno dela vsak dan (z izjemo vikendov). Potreboval je en servis (menjana dioda, ker se ni več polnil).

Leto pa pol nazaj smo kupili Roborock S50 za drugo nadstropje... in je preprosto treba priznati, da je šla tehnologija PRECEJ naprej. Kitajski robot je v vsakem pogledu boljši od par let starejšega "nemško ameriškega" Vorwerka/Neatota. Cena? Dobrih 300€. Primerljiva Roomba skoraj trikrat dražja. Primerljiv Neato 2x dražji. Vorwerk nekje vmes. Od kar ga imamo je približno 450x posesal celo nadstropje (15k kvadratnih metrov). Enkrat je bilo potrebno spucat kontakte na postaji, ker se ni hotel več polnit. Drugače pa dela ko urica. Koliko let bo zdržal, bomo še videli. Ampak glede na ceno lahko zdrži pol manj od primerljive Roombe pa bo še vedno cenejši, če kupiš novega (par let novejšega in precej boljšega).

Ko bo Vorwerk crknil (mogoče še prej), ga bom definitivno zamenjal za kitajskega robota.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Sam imam Xiomija Roborocka S50 sedaj 1 leto. Dela bp. Dal sem za njega okrog 330€. Naročil prek Aliexpressa iz Španije. Dobil v enem tednu.
Trenutno so cene tam 325€. Bile so pa tudi okrog 300€ sredi decembra. Pri nas pa je cena trenutno okrog 400€.
Kako deluje Romba ne vem je pa dosti testov na youtubu. Sedaj se je treba odločiti kaj kupiti. Uporabniki tukaj imamo pozitivne izkušnje z obema znamkama. Edino res je, da kar se Xiomija tiče še mogoče ni podatka koliko bo zdržala baterija.
Aja tudi sam lahko dam podatek kar se čiščenja tiče. V tem letu je počistil 5500m2 v 233 čiščenjih. Vedno dam pa 2x prehod prostora kjer čisti.