Robotski sesalci

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Aha take so razlike. Hvala za razlago in vse
smile-1.gif
torej bo meni zadostovala osnovna verzija.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Če že potem 980, splača se pa ne, vsaj napram 800 serijam in njihovim cenam in dejstvom, da je na 900 seriji spremenjeno samo gibanje , kar zna po novem tudi po vrsti, oziroma še bolj natančno celo z kamero .

Glede na razmerje cena in uporabnost je odgovor vsekakor NE se ne splača, vendar za one, ki želijo zadnji krik tehnike in imajo denar, je to top izbira.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Imam 530, ki pa je ene pol leta stala v shrambi. Sem je prečistil in napolnil. Ko jo priklopim začne delovati a se takoj ustavi in prižge rdeč krogec.
Je to baterija ali kaj drugega. Se tega dedka sploh še splača popravlja? Baterija sem gledal na ebayu po dobrih 20 eur. Imate morda kakšen link za dobre baterije? Seveda če je res ta v okvari.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
za 20eur ne boš dobil dobre baterije, oz bo za kak mesec ali 2. Za kaj kvalitetnega pa mi piši na ZS.

Lahko pa narediš najprej reset in probaš. DOCK+SPOT cca 15sekund, potem dej filat.

LP
 
22. jul 2007
12.804
1.318
113
123
+ After you do the reset, plug the charger directly into the roomba... do not use the home base. Let the roomba charge for 72 hours after the power light goes green.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Bom probal reset z napajanjem direktno brez baze.

A je sploh kakšna alternativa roombi? Poleg zgleda baterije moram še novi kartači, bočno kartačo in filter kupit.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja baterijo si uničil sam, verjetno si pustil baterijo v Roombi in odklopljeno z polnilca in vrgel v omaro.

Ja baterija je šla v globoko praznenje in tudi če ti kaj uspe bo to kratkega veka.

Kvalitetne baterije so tam po 50, 60 eur, one za 20, bodo morda za kak mesec, če ne bo še kake elektronike odpililo v robotu.

Resne alternative Roombi tudi po stroških vzdrževanja , ne le nakupa tako rekoč ni.

Če te zanima kaj več o materialu pa na ZS.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
mato, razlika med 870 in 880 je samo v "dodatni opremi"? 880 ima daljinec in svetilnik, 870 pa samo wall? ali je tudi kakšna razlika v drobovini?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

870 ima svetilnike, za daljinca pa ne vem. Vrag se zavezne nekam v otroške sobe, potem ga pa iščemo po celi bajti. Bolje bi bilo, če bi imel nek piskač namontiran nekam gor
rolleyes-1.gif


Zame je Romba bil stran vržen denar. Po sredini bajte mi že maček pobere prah, po kotih je pa ni Rombe, da bi znala pobrati svinjarijo
rolleyes-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
880 ka in višje kolni 885, 889... imajo podporo za svetilnike, med tem ko je 770 ka nima, kar je po mojem ogromna razlika.

V sami moči sesanja, moči bočne krtačke ali moči krtačnega modula, ni nikoli razlik.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja sem malo neumno zapisal 870 je povsem enaka 770 ki katero sem pa omenil, torej veliko manj kot 880 ka .

Skratka pravi roboti so vedno tisti, ki znajo z navigacijo delati, to so model ki imajo na koncu x80 ali več , razen pri 500 seriji je to tudi 560, drugih izjem pa ni.
 

krist2

Zelenc'
2. nov 2016
1
0
1
Pozdravljeni

Možnost imam dobiti malo rabljeno Roombo 770. Se mi pa postavlja vprašanje glede svetilnikov z dvojnim delovanjem, ki jih ta ne omogoča. Zasnova hiše je namreč takšna, da sta dve nadstropji. V vsakem nadstropju je predsoba iz katere so vrata v več sob. V vsakem nadstropju je cca 50 m2 uporabne površine. Predvidevam, da se bo romba brez svetilnikov izgubila.

Hvala za odgovore že v naprej.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Je še ena rešitev super baterija .........ni poceni (u bistvu napram ceni originalnih in njihovi kvaliteti je izredno poceni):) a deluje dolgo, sedaj top of top so Li ION (Li NMC) 6300 mAh in ja ta kapaciteta je bila tudi osebno preverjena z moje strani in povsem drži........
smile-1.gif


No s tako baterijo bi dosegel, da ji municije ne bi nikoli zmanjkalo in bi morda potem šlo......
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
5.000
113
Matofile:

Imaš mogoče idejo kako razstavit pogonsko kolo, da se očisti os. Imam občutek da so lasje zabasani, ker se eno kolo opazneje lažje zavrti kot drugo. Sem že poskušal vzet narazen, a sem prišel samo do zobnikov, do osi ne. Nikakor mi ni ratalo, ker je motorček kot bi bil ulit.

Kako se spopadeš s tem?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja najprej naredi še en test, daj baterijo ven in poglej ali se sedaj vrtita enako težko ali lahko ali je še enako, ta test je zato, da izločimo, da ni kak tranzistor v H bridgu skurjen na sami plošči roombe ki krmili kolesa.

Po tem pa razdiranje kolesa je zapleteno zarukano, izbijati moraš na pongu ene zatiče ven pa noter ker drugače ne gre ....

Sam tako načeloma ne delam, ker gre preveč časa in bi bilo pre drago, je pa varianta ta, da rahlo z dvema velikima ploščatima izvijačema rahlo skriviš plastiko ob robu zunanja stran kolesa, nato imaš eno mini močno led svetilko posvetiš v režo in z malimi špičastimi kleščami - "špic cangami" populiš ven vse lase in smeti, kar jih lahko. Če nekaj malega ostane ne bo problem, če je pa vse nabasano pa je velik problem. Plastika se potem postavi nazaj tudi če je malo deformirana ni problem.

Za preventivo pa svetujem, ko čistite Roombo jo na glavo postavite na mizo inm kolesa vrtite ročno nazaj ob enem z sesalcem sesajte zunanjo režo kolesa, če se kaj ujame, jasno tisto na silo porofkajte ven in težav ne bo.

BTW imam nekaj koles
wink-1.gif
kot še marsičesa.... Sem pa malo pogoglal, pa nobeden, kaj tega ne razdira, večina, jih goljufa, kot sem opisal z bočnim čiščenjem......
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
No pa da še malo pokažem kako izgleda premium top Li ION (LI NMC) baterija kapacitete 6300 mAh, manjše 4400 mAh so enake, le celic je malo manj , gre pa za top of top, kar se dobi :















 
Nazadnje urejeno: