Robotski sesalci

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Pri moji Roombi 780 se je anatomija baterije na hitro zmanjšala. Zdaj drži samo eno uro, Probal sem z resetom + z drugim polnilcem, tako da je očitno problem v bateriji. Roomba dela, baterija gori zelena, po eni uri pa se prižge direkt rdeča in pravi da potrebuje polnjenje. Katero baterijo naj kupim? Se priporočam za kakšen ebay link, če je že kdo kupoval...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Za začetek, naredi naslednji test. Baterijo napolni, do zelene, snami dol z polnilca za 1 uro in ponovno polni, če bo hotelo. Ko je polna, ji skrij - odklopi dock in pritisni dock. Sedaj bo delala do zadnjega diha, nato meri čas, koliko časa še deluje in videl boš v kakem stanju je. BTW se pa pri meni tudi poleg nasvetov kak nasvet okoli baterij najde , več na ZS.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Sem probal tole. Je ni hotelo nič polniti, potem ko je bila eno uro proč od docka... Potem sem jo zalaufal in je delala približno eno uro... Prej mi je delala okoli 2 uri...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Lahko te potolažim, da so NIMH originalne Irobotove 3000 mAh modre Long Life tudi mene močno razočarale . 12 mesecev stara baterija nič zlorabljana ( beri nikoli prepraznena ...) z približno 200 cikli je imela samo 1421 mAh, merjeno z modelarskim računalnikom za baterije Imax 6 , ja nisem mogel niti sam verjeti tako poraznemu rezultatu, pa saj ja piše na bateriji Long Life ????
frown-1.gif
.

Potem sem z to napravo naredil boost 5 ciklov impulzivnega polnenja in praznenja. Po vsem tem je prilezla na 1683 mAh, kar je še vedno zelo slabo ..... skratka, kaže da je Long Life samo napis na njih in pa dejsktvo, da gre za debeleostenske celice, ki jih težje prebije, vendar na srečo se dobijo neoriginalne baterije veliko, boljših karakteristik, večjih kapacitet in ja celo nižjih cen od originalnih.
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Izključno ta, da ve, da ni edini, ki ni zadovoljen z kvaliteto teh baterij in pa, da to tako pač je .....
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Ksz...

Kje pri nas naročate dele za Roombo? Za model 760 rabim stransko krtačko in se mi nekako ne splača naročati iz tujine, pa še hitro jo rabim. penzijonisti pri hiši so namreč zelo neučakani.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Sicer se bo javil matofill in ostali tle na forumu, ki mogoče imajo kakšne rezervne dele. Uradni kontakt, kolikor vem, je tale:

http://www.irobot.si/podpora.html
TILT d.o.o.
Masljeva 3
1230 Domžale

(Kupil od njih cca 1 leto nazaj nek rezervni del, ko se mi ni dalo čakat pošte s Kitajske.)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Clancy pa, saj ena rezervna je bila zraven ob nakupu robota, morda je v škatli, sicer pa ptil pozna sceno ...
wink-1.gif
.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Je kateri z SV konca, da pridem osebno po njo, ker je poštnina verjetno dražja od same ščetke. Če mi že ponujata.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.540
6.590
113
Citat:
Uporabnik Clancy pravi:
Je kateri z SV konca, da pridem osebno po njo, ker je poštnina verjetno dražja od same ščetke. Če mi že ponujata.

Ščetka je težka koliko...20-30 gramov? To gre preko navadnega pisma za nekaj 10 centov, boš več skuril če avto zaverglaš in se zapelješ do trgovine.
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Čisto eno začetniško vprašanje, ne spoznam se na roombe niti malo. Pa me zanima npr. ker se odločam nekej v tej smeri sesalnikov za sprobat če bi pri meni to sploh šlo. Ali se mi bol splača uzet najcenejšo roombo tam do 300€ ali rabljeno roombo, 550 model na bolhi se prodajajo za 150€ že. ker te 550 serije kot sem uspel vidit imajo tisti urnik kdaj naj sesa,osnovne roombe pa so brez.Gledal sem tudi od vilede tist robotski sesalnik. Hvala za nasvete
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Če meni vprašaš, vzemi ali rabljeno refubrished, se pravi obnovljeno z garancijo ali pa najbolje novo bolj osnovni model. Ker tisti timer ni ne vem, kako uporaben, pač, ko greš z doma vklopiš roombo in to je to....

Okoli Viledinega sesalca, pa ne primerjaj robotov z igračami......
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Matofill hvala za nasvet. Se nekej so tele serije 600 uglavnem vse iste, ker petrol ma 605 za cca 250€ , bigbang 620 za isto ceno, spar pa je zadnjic mel spet eno x , 615 ali nekaj podobnega. ?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Vse to je v osnovi eno in isto, če si še Merkur želi svoj model dodajo npr. rezervno bočno krtačko in je to nov model .....

V osnovi so v vseh serijah 3 tipi robotov, razen v 600 seriji, kjer sta samo prva dva.

Torej osnovni brez timerja in ne podpira svetilnikov, podpira pa zid, ki je lahko ali pa ni zraven, druga verzija je enak z timerjem, načelno tu je zid zraven in pa tretja verzija, enaka drugi plus da podpira še svetilnike. Te zadnje verzije 600 serija ne pozna.

Potem pa glede na dodatke naredijo različne modele...... vendar roboti so v osnovi le v teh 3 vrstah.