Robotski sesalci

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Ja o tem sem pisal, dodaj še poštnino in upam ne še ddv ja in ja imaš številke že gor. Sam imam srebrnega, kaj več pa na ZS.

Teoretično bi se lahko samo iztaknila, sicer se pa vidi , samo iz prakse se rada zlomi posebej pri sunkovitem prenašanju, na starih serijah 500/600 je bil tečaj kovinski in se to ni dogajalo, tu pa je malo preveč poenostavljeno in se zlomi, če malo grobo delaš z njim.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.534
6.590
113
mato, kaj so mogoče v zadnjem letu prišle kakšne nove posodobitve za 650? kak nov FW?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Za 650 nič in nič ne bo, ker je to serija 500 in je zadnja in edina verzija fw 08, ki je v bistvu 07 iz 500 serije z ukinjeno podporo za svetilnike, ker 600 ka tega nikoli nima.

Stvari so že tako doterane , da popravkov praktično zadnje čase skoraj ni, no največ jih je zadnje čase bilo za Scoobo 400 serijo.... ker je bila stvar iz štarta obupna ......
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.544
9.252
113
dol moraš dati še sosednje obrobe, pa novega noter, pa obrobo nazaj. Obroba je na čepih.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Niti ne , samo iz meni neznanega razloga jih servis nima, vsaj leto nazaj je bilo tako, sedaj naj kdo preveri, potem pa ja če je povpraševanje se vse dobi, vsak vijak ni, da ni, tudi sam imam maso tega iz raznih padlih borcev robotov..., v USA gredo pa prodajalci na Ebayu tako daleč, da nove razstavljajo če je interes po dragih delih...... in ja žal nekateri sploh niso dobavljivi, kot ta ročaj, pride, kot vem v USA samo kpl z vsemimi obrobami..... v EU je pa še sploh manj teh delov v prodaji se ne splača nihče ne vpraša to so odgovori uvoznikov ali pa simpl NIMAMO.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.428
5.918
113
pri taščici
A to je cena samo za rocaj al za cel "prstan" ?
Ker ce je samo rocaj, se čudim da ni kak plasticar še naredil orodja in začel delat rocaje. Jbg, pac bi bili fake, ampak vsaj imeli bi rocaje. Ce jih že proizvajalec ni sposoben zagotoviti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.534
6.590
113
Kaj je mogoče kdo zmanjšal domed "HALO" zida? Namreč iščem rešitev, kako omejiti roombi zatikanje pod visečo WC školjko.

Sicer HALO deluje in ne pride blizu, ampak je prevelik krog, bi rad zmanjšal.

Če bi zadevo oblepil z nečim, kar delno prepušča IR ali oslabi moč?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
probaj ga drugače obrnit, ker je lahko problem v odbojih od stene/predmetov.
al pa kak kos selotejpa preko.
brez, da sprobavaš in se igraš ne bo šlo;)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Imamo mnogi ta problem in sedaj boš hallo dajal pod školjko ???

Bolj enostavna rešitev je v Bau.... dobiš nizko nogo nastavljivo ali plastično, enako ali podobno kot v kuhinjah v podnožju, tiste noge, no dobiš tudi crom lepe z nastavljivo višino in to priviješ toliko, da je Roomba ne izbije pod školjko in problem je rešen.

http://sl.store-ch.com/image/a...vZmEuanBn/10000

Potem jasno oni del plastični daš do dna viseče školjke štirikotni je pa na tleh na ploščicah.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.534
6.590
113
Problem se je sam razrešil oz ga sploh ni bilo, zaradi "kota vstopa" do školjke se namreč sesalec nikoli ne zagozdi, ampak vedno butne not, tako da ni potrebe po halo oz ovirah
smile-1.gif


Zdaj pa drugo vprašanje. Kako visoka mora biti ovira, da ne šel plazit preko ampak se bo "odbil"? Namreč kupujem jedilniške stole, ki bodo verjetno imeli tiste bedne kovinske zavite noge |_|, in ne bi rad, da se mantra tu prek sesalec in jih porajsa. Tu imam zdaj ene cheap stole, kjer so noge enake izvedbe in je od tal 2.3mm, pa se vseeno spravi na njih in jih jaha.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Ne kupuj z onim sistemom nog, je beden sistem in beden izgled stolov. Sicer pa naj bo višina vsaj 2,5 cm pa bo mir, navadno pa ravno taki stoli zje.... normalno uporabo robota, ti pa rineš sam v težave...
frown-1.gif
.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Mal bolj poredko jo uporabljam, ampak zadnje case nikamor ne prileze. Gre za 534 model, star sedaj kaj vem, 4 leta, nekaj takega. Ko prileze na preprogo se ustavi, rdeca lucka in please charge roomba. Baterija je napolnjena. Je baterija hin ali kaj drugega?
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
verjetno je res baterija zanič. Poskusi narediti reset DOCK + SPOT 10sec. Potem daj polniti čez noč.

LP
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Baterija je zanič, ko kupuješ novo vzemi kaj močnejšega ....tudi pri meni se kaj najde......

Je pa dobro še programsko opremo robota nadgraditi, kar tudi vsaj za mene ni težava in sicer na zadnjo verzijo 07, ki polne glede na odzive baterije in ne samo glede na čas, kot so starejše verzije fw. polnile.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.534
6.590
113
Kaj pa imate na robovih pohištva, kamur se zna robotek kar grdo zaletet in sem skoraj prepričan, da lahko naredi škodo če se ruka vsak dan parkrat, v nekaj letih?
smile-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Nič, pri meni še ni nič poškodoval, je pa res, da če imate nizke kotne letve na parketu zna s časom minimalno vidne črte narisati malo nad kotno letvijo. Če so letvice one višje ali vsaj sre3dnje visoke teh problemov ni. Sicer pa tako ali tako zmanjša hitrost preden se dotakne pohištva....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.534
6.590
113
To me tak ne skrbi, itak se potem preštriha pa je kot novo. Bolj se mi smili pohištvo, posebej tako bolj cheap, ki nima ABS robov, ker če pride pod napačnih kotom do roba, se lepo zakanta
smile-1.gif


Govorim pa direktno o robi, pod določenim kotom očitno ne zazna pohištva in naleti @ full speed, saj logično, površina za odboj senzorjev je premajhna.