Robotski sesalci

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.270
113
Kaj pravis na tega Mamibota, ki ima 5200 baterijo in lahko sesa s 4000 mocjo?

In oni Xiaomi V3 mi je vsec, samo ta zgornji je "mocnejsi".

Poglej TOP sesalce irobot in xiaomi.. Pa ma nek mamibot vecjo sesalno moc. To je vse, kar rabis vedet.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Bistvo robotskega sesalca je, da sesa, ko ni nobenega doma. Vsaj tako ga mi zmeraj uporabljamo. Če sem doma, ne prenesem, da se nekaj vozi sem in tja brez moje kontrole.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.270
113
Ja malo se zacikla. Ga kakšen predmet zmoti pa potem izgubi pozicijo in se mal v krogu obrača in javi napako. Sej ni big deal. Pač umakneš predmet, pa ga ''resetiraš'' in gre dalje.

No meni bi to zagotovo bilo big deal. Tudi stane pa ne ravno 100€, da bi to lahko spregledal. Pri nss sesa dnevno, kuhinjo, skratks spodnjo etazo, ko mi spimo. Pridemo dol v cisto. Bi mi sle kocine pokonci, ce bi mi vsako noc javljal app, da robot bluzi.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
No meni bi to zagotovo bilo big deal. Tudi stane pa ne ravno 100€, da bi to lahko spregledal. Pri nss sesa dnevno, kuhinjo, skratks spodnjo etazo, ko mi spimo. Pridemo dol v cisto. Bi mi sle kocine pokonci, ce bi mi vsako noc javljal app, da robot bluzi.
Ja se popolnoma strinjam!
Kolega imata ta sesalec in njima ni big deal, meni bi tudi bil, zato imava Roborock, pač dražja zadeva, ampak funkcionira; edin kakšen kabel od polnilca ali kaj podobnega ga zafrkne, ostalo pa B.P. :D
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Poglej TOP sesalce irobot in xiaomi.. Pa ma nek mamibot vecjo sesalno moc. To je vse, kar rabis vedet.
Ravno to ni bistveno, ker večinoma, so to pometači pred tem, da so sesalci, torej kar dvigne v zrak z krtačo, to rabi potem še posesati, kar pa ne pomeni, da bo tak z močnim sesalcem tudi res dobro počistil. Zato imajo top tokrat jih imenujem pometači, vedno 2 nasproti se vrteči krtači.....
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.270
113
Saj to sem mislil. Tudi pri klasicnem sesalcu mox sesanja sploh ni bistvena (testi pravijo tako).
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Ravno to ni bistveno, ker večinoma, so to pometači pred tem, da so sesalci, torej kar dvigne v zrak z krtačo, to rabi potem še posesati, kar pa ne pomeni, da bo tak z močnim sesalcem tudi res dobro počistil. Zato imajo top tokrat jih imenujem pometači, vedno 2 nasproti se vrteči krtači.....
Ja samo ti so vsaj x2, če ne x3, pa vprašanje, če delajo tako dolgo, da bi blo vredno? Verjetno res vprašanje, za kaj se rabi. Sam rabim zato, da dela v soboto in kdaj med tednom, ko me ni.
Bom pa vzel onega mamibota s 5 letno garancijo, vzamem pa v zakup, da če dela 3 leta, je ok.
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Ja...ce bi se to dogajalo cisto vsak sesalni cikel, bi ga poslal nazaj ali na servis.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.270
113
Aha to kar na pamet? Roborock je top, kar se tega tice. Zelo lepo uravnava krtaco, ob stenah jo zavrti bolj, da vso svinjarijo ali posesa, ali pa jo vrze drugam, kjer se bo pozneje vozil in posesal. Roomba je mela te probleme, da je tolkla vse poprek in metala naokrog. Je pa to software verjetno ze resil.

Kupis kar zelis, pravim le, da mas za ta kes boljse zadeve. Ne pa nek mamibot. Odlocitev pa je tvoja.

Poglej par testov na youtubu, prakticno noben nima problema, ki ga omenjas. Razen nekih Roomb, ki so, kot receno, software-sko ze optimizirane.

Tale side brush je v osnovi misljen itak samo zato, ker robot s sesalnim delom ne pride zraven sten, kotov. Zato potem ta brush srsnje usmerja stran od sten. Drugje se lahko vozi komot brez brusha, pa rezultat ne bo drugacen.
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Kaj potem če ima dve metlici in se vrtita kot helikopter, glih tako so potem vse smeti vsepovsod razmetane. Pri Xiaomi in Viomi je ena metlica, in se vrti tako počasi, da tiste smeti porine k sebi v notranjost kjer jih posesa. Proti roombi bi reku da je vsaj ene 10x počasnejša.
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
To je en velik bikov drek. Imam S5 šaomija in nisem 1x opazil da bi kaj metalo okoli. Mamibot meni že ime pove da za to nisem pripravljen dat več kot 100€, pa če ima 8 krtač in še propeler zadaj
:D

Ma jaz sem navajen na 2 kitajska bralkota in ne pricakujem neke hude kvalitete od tega...ce bi blo po moje, bi vzel tri navadne butaste za 150 po kosu, ampak...