Robotski sesalci

B81

22. jul 2007
34.522
8.968
113
Seveda. Ker se tvoj le vozi. Ta drug pa vibrira in uporablja "tesnejsi" logaritem ob mopanju. Seveda razlike ni nobene ne?

Bi priporocal kakega okulista ali pa kak konstruktiven odgovor.
Ma ne bodi no hud. Nimam tega migetanja, in ce uporabim tole po sesanju, dam se enkrat sesanje povrhu.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Nisem hud lol. Vseeno pa me jezi, ko vsi samo govorijo, da je zadeva zanic, pa je nobense sploh povohal ni.

Ze recimo na mojem primitivnem s5, kjer nima moznosti doziranja vode v appu in teh bombonckov, se lepo opazi. 3 otroco naredijo na tleh pac dolocene sledi, ki se vidijo tudi, ce posesam z Boschem za 300€. Mokra krpa pa jih odstrani. In tudi moj primitivni s5. Da sploh ne govorim o najnovejsi robi. Seveda pa bi bilo se bolje, ce bi se uradno lahko uporabilo kako cistilo.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Mi imamo doma 2 robotka Viomi SE (za vsako etažo enega, takrat je stal samo 171 eur :D) in lahko samo pohvalim to mokro čiščenje.. Res.. In samo vleče mokro krpo zadaj.. Sploh se vidi na krpi po končanem brisanju, da vseeno pobere še ogromno umazanije.. Sicer imamo samo gladke talne obloge in res lepo ščisti madeže...

Ti najnovejši roborocki pa verjamem, da še bolje počistijo..

Tu imate link do najcenejših cen robotskih sesalnikov
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Kako pa se to mokro čiščenje obnese, ča so v stanovanju živali (muca, kuža) in je po tleh tudi dlaka? Uspejo te "mašine" to tudi pobrisat?
Pri nas ima Roomba vsake 3 dni poln koš, je pa res, da sesa okrog 160 kvadratov vsak dan.
Me zanima, če se splača menjati sesalec za takega, ki ima mokro brisanje.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Jaz imam Viomija S9, pa mi je čisto dobrodošla varianta, da še nekoliko pomije po tleh. Se lepo pozna, ko pomije. Se tudi kar nabere še umazanije na krpi. Velike madeže pa tako sproti pobrišemo, ker bi jih itak otroci razmazali in ne čakamo, da robot pomije. Edino posoda je premajhna za celo stanovanje, ampak za tistih 40 kvadratov (kuhinja, jedilnica, dn. soba) ravno zadošča za največjo stopnjo močenja. Natakniti pa tako moraš že mokro krpo.
Tole tudi jaz potrdim na S9 modelu. za koliko kvadrature je vode, je pa tudi odvisno kako pomiva - Y vzorec, dvojno prečkanje itd... Pri meni, če dam samo na hitro pomiti ko gremo ven ostane v 40m2 še cca polovica posode (S vzorec in enojno prečkanje). Če mu dam pa Y vzorec in dvojno prečkanje pa porabi skoraj vso vodo.

Kakorkoli, pomivanje je super, lepo počisti dnevne madeže - tiste ki so zasušeni je pa treba na roke podrgnit...
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Kako pa se to mokro čiščenje obnese, ča so v stanovanju živali (muca, kuža) in je po tleh tudi dlaka? Uspejo te "mašine" to tudi pobrisat?
Pri nas ima Roomba vsake 3 dni poln koš, je pa res, da sesa okrog 160 kvadratov vsak dan.
Me zanima, če se splača menjati sesalec za takega, ki ima mokro brisanje.
morda kupiš dodatno še mokrega. Jaz imam Braava m6, in je super. Verjetno so tile kombinirani kul, ker je vse v enen, ampak za Braava lahko potrdim, da res lepo očisti madeže. Ima svoj rezervoar in celo kar "pameten" je. Ima pa rezervoar, ki lahko pokrije ene 80-90 m2, potm pa se hoče polnit. Ampak če določiš cone, kje bo delal en dan, kje drug dan, pa tudi gre.
Aja, glede živali...jaz najrpej poženem sesalec, da posesa vse kar ima, potem pa še Braavo, da počisti madeže. Vrhunsko
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Ta Braava m6 mi izgleda med temi roboti za mokro brisanje še najbolj nekak uporabna. Tem kobiniranim kitajcem nekako ne verjamem. Pa sicer velja ta Braava m6 za najboljši robotski sesalnik za brisanje ali imajo kitajci kak svoj izdelek ki bi naj bil kao boljši?
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
174
43
Uporabljamo Viomi S 9. S postajo. Imamo tudi psa. Zelo zadovoljni. Super sesa in pomiva oz. briše. Posoda za vodo je premajhna, še posebej na najvìšji stopnji. Dve pomanjkljivosti: napako javi brez narave napake in ne javi, da je zmanjkalo vode.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ta Braava m6 mi izgleda med temi roboti za mokro brisanje še najbolj nekak uporabna. Tem kobiniranim kitajcem nekako ne verjamem. Pa sicer velja ta Braava m6 za najboljši robotski sesalnik za brisanje ali imajo kitajci kak svoj izdelek ki bi naj bil kao boljši?
Ko sem pred časom gledal, nisem našel neke pametne alternative, ampak sem na koncu zaenkrat ostal zgolj na sesalcu (Neato D7).

Mi pa izgleda kombiniran ROIDMI EVA zanimivo, če se obnese v praksi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Saj to je to. Vse te kobinirane stvari so lepe za slišat, isto kot pralno sušilni stroj. Super, en strošek nakupa, ne vzame prostora, teoretično manjši stroški vzdrževanja ampak ponavadi v realnosti vemo kako je to. Sesalec ki slabo gor obriše je isto sranje kot doma baba ki na hitro pospravi kuhinjo.
 

kacajdr

Pripravnik
2. okt 2007
158
0
16
Kranj
Na 4 mesecev starem Roomba i7 se je nehala vrtet stranska metlica.
Metlico lahko na roko normalno zavrtim (se čuti normalen odpor motorčka), ko pa robota poženem, delujeta samo obe krtači, metlica pa "ne mrdne".
Sem poizkusil tudi reboot, problem ostaja.
...
Robota sicer redno (=tedensko) čistim, torej skladno z navodili odmontiram in očistim tudi metlico, krtači in sprednje kolesce (ja, tam se nabere precej las in ostale nesnage).
V povprečju robot 2x tedensko posesa cca 70m2.
...
Preden robota pošljem na garancijsko popravilo me zanima, ali je kdo že imel na IRobot mašinci enako težavo in jo morda rešil brez pošiljanja na servis.
 

psytoma

Pripravnik
2. feb 2010
251
1
18
Meni pa je Roborock s5 max popolnoma nehal pomivat. Zdi se mi, da pumpico še vseeno slišim... Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe, luknjice niso zabite, prav tako je sesanje brez problemov.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Pumpica je zataknjena. Natoči vodo v rezervarcek in nato v luknjo kjer tocis vodo z usti mocen pritisk naredi. Skozi luknjice ne bo prislo nic, bo pa samo impeler malo premaknilo. Druga opcija je, ce imas kak napajalnik 3-5V (ali pa dve 1.5V bateriji) priklopi na tista dva kovinska konektorja ki sta na rezervarcku. Se mora pumpica zagnat in pumpat vodo.
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Kateri robotski sesalec priporočate za vhod v hišo? Potrebujem nekaj, kar bi pobralo tudi kako majhno vejico, kamenčke in v primeru dežja bi tudi pomilo tla. Za cca 25 m2? Je verjetno bolje gledati kake, ki se izpraznejo v vrečko? Cena ni pomembna, ne bi pa vzel najdražje variante.
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Roomba 980 v zadnjem času opravlja sesanje v 3 ciklih. Včasih je šlo v enem, sedaj pa se pride vmes 2x polnit. Predvidevam, da je baterija že bolj slaba, saj je sesalec star okoli 4 leta in dela dnevno. Kje se da dobiti kvalitetne baterije?
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.968
113
:valjamse:

1667573433380.png
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.383
1.008
113
Celje
Obišči stran
Roomba 980 v zadnjem času opravlja sesanje v 3 ciklih. Včasih je šlo v enem, sedaj pa se pride vmes 2x polnit. Predvidevam, da je baterija že bolj slaba, saj je sesalec star okoli 4 leta in dela dnevno. Kje se da dobiti kvalitetne baterije?
meni jo je pred leti uredil Matofill. Zadeva je res odlično delovala in precej dlje od originala.

včeraj pa sem dobil novega roborock Q7 max. Bom kdaj v prihodnosti bolj potestiral in napisal mnenje, ampak prvi vtis je pokvarilo dejstvo, da ko je on koncal sem za test spustil na delo eno roombo (model izpred 15 let). No v košeku se je nabralo skoraj več kot v prvem sesanju kitajcka. Nisem pa roborocka nic nastavljal. Samo postavil na tla in pucaj.