Renaultov 1,8 16V motor

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Težko verjetno ker avto vergla, razen.... razen če kartica odklepa več sistemov hkrati oz. vzporedno in pač verglanje odklene, npr. vbrizga pa ne.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Hja, saj to je največji hudič. Kartica oziroma čitalec - lahko bi sicer kaj zezalo. Sistem je malo blesav za moje pojme, ampak nekaj sem ugotovil - če sem zadeve izklapljal, je avto še vedno verglal, vendar je svetila lučka (rdeča, ki je kao za kodo). Če sem ga kakorkoli prepričal da ne vžge, je svetila lučka.

Kadar mi pa zataji, pa tega nisem opazil, vendar bom bolj pozoren ko se zadeva ponovi.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Čitalec je v okvari takrat, ko moraš gumb START tiščati, da vergla. Če ga pa ti pritisneš in avto začne verglati pa je čitalec izpraven... Ko ti začne s proceduro vžiga (verglat) takrat deblokira vse sisteme. Lahko ti samo (kot si ugotovil) kakšen rele ali stkalo zataji in ne spusti štroma na injektorje...
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Ja, se strinjam. Ima recimo rele "vžiga". Ta dela, ker se tudi sliši motorček v loputi. Injektrorji so pa vezani direktno na ecu, tako da sem te tudi odpisal - če ecu ne dela ne ugasne lučka. Poleg tega injektorji dobijo napajanje, vsakega posebej pa krmili ecu. Lahko bi bil vzrok da ne dobijo + napajanja, a še nisem pogruntal od kje naj bi to prišlo. Zato se malo poigravam z idejo, da bi priklopil ledico, ki bi signalizirala ali pride + na injektorje ali ne. Če nič drugega bi vsaj vedel ali so moji sumi pravi. Ker štos je v tem, da če bi injektroji delali, bi smrdelo po bencinu ko ga verglaš. Pa ne. Lahko sicer da ecu ne da komande ne za gorivo ne za iskro. Najbolj mi je čudno to, da ne javlja napake.

Imam še par stvari v rezervi, ki jih bom probal ko bo spet kaj tajilo, pa da vidimo.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Ja, to je hardvare. Rabim še računalnik in program. To dvoje naj ne bi bilo problem, le cena vmesnika ni ravno prijazna, razen če začnem potem usluge delat in se povrne
smile-1.gif
 

janko

Pripravnik
12. nov 2007
165
11
18
Meni je na Scenicu nagajal senzor vžiga na vztrqajniku in kadar ni hotel kresnit, sem po senzorju podrgnil z roko in je vedno pomagalo. Ta nasvet mi je dal na servisu na Vrhniki. Na velikem servisu sem menjal z novim originalnim senzorjem, kjer se menja tudi celoten konektor. Sedaj je v redu že več kot 60k kilometrov. Pred tem je bil senzor menjan vsaj trikrat, vedno z original Renojevim, pa so se težave vedno ponavljale.
Na Cliotu sem menjal senzor, ampak ne z originalnim, pa ni bil pol hudiča vreden, ko sem pa dal novi originalni senzor s komplet konektorjem, pa ni bilo več problemov.
LP Janko
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Če je napaka na imobilizatorju oz. posameznih sistemih ki jih nadzira potem se napaka zgodi v fazi "odklepanja" sistemov (slabi kontakti ali releji). Sisteme resetiraš na nulo in potem ponoviš postopek (zakleneš vozilo, odkleneš vozilo, štartaš še 1x). To je vedno pomagalo kolegu pri renoju (sicer ni bila laguna), napake niso nikoli na nobenem servisu odkrili potem je avto v takem stanju prodal.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
No, zaenkrat sem dolžen vsaj napisati trenutne ugotovitve, če je pa zadeva res rešena bom pa videl.
Ko spet avto ni vžgal, je bil ravno na klancu parkiran. Sem dal v prestavo in spustil in brum, takoj vžgal bp.
Včasih (tega nisem napisal) je avto vžgal, vendar se je "obotavljal" - je moral štarter delati 2 ali tri sekunde, predno je motor stekel. Vsi ti simptomi kažejo na TDC senzor, a kaj ko je ta bil menjan s konektorjem vred, pa tudi prejšnji je bil videti praktično nov. No, če lahko zeza konektor pri senzorju, lahko tudi konektor pri računalniku. Zato sem si vzel čas in vse razstavil, spihal, našprical s kontakt sprejem in sestavil. Trenutno po cca tednu uporabe vedno vžge, tudi tistega "obotavljanja" še nisem opazil. Bom pa videl kako bo vnaprej. Včasih tudi več kot en mesec ni zatajil, tako da mora kar lepo delati vsaj pol leta, da lahko z gotovostjo rečem da sem rešil težavo.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Eh, sem vedel da ne smem napisat
smile-1.gif
, čeprav je avto vžgal.
Kdo ima (poleg servisov mreže renault) original tester in koliko stane priklop?
 

janus

Pripravnik
3. mar 2011
167
0
16
KSZ

Ne, Samojed, ne na tem forumu.
Matematika je preprosta: vodiški Roberto ima Renaulta, ti imaš Renaulta, uporabil je svojilnik, torej, kateri forum je pravi?



Renault-klub.si / forum

Mogoče ti bo še joztom pomagal s kakšnim "pametnim" nasvetom. Vemo, da ga nekateri renault-fahrerji tu izredno cenijo. Omenjeni vsaj deloma vključeni.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
No, hvala. Nisem pomislil - preprosto zato, ker sem tam postavil enako vprašanje kot tu, pa v teh dveh tednih ni niti enega odgovora
smile-1.gif
.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Lokacija vidim da je Goriška - kaj to pomeni - Tolmin, Idrija ali Nova Gorica? LAhko na ZS, pa še ceno javi in če bo daleč, priletim ko bom kake opravke imel v bližini.

Hvala!