Alarm se proži brez razloga-senzor

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.894
113
pri taščici
Mi lahko kdo namigne zakaj mi en senzor zadnje mesece občasno javlja zaznan premik. Senzor sem že menjal, ni nič bolje.
Okno je zaprto, vrata tudi(da prideš do vrat prostora bi tulil že senzor prej).
Živali nimam v prostoru. Tudi če bi imel kakšno miš(do sedaj je še nisem videl v hiši) pa je le ta premajhna za sproženje alarma.
Kje naj iščem vzrok?
Sem rekel če je slučajno skrinja (hladilno rebro zadaj), pa je bila zadnjič ”mrzla” ko je bil sprožen. Pa tudi sicer bi morali se prožiti tudi drugi senzorji ki pokrivajo še drugo skrinjo, hladilnik v drugih prostorih
Senzorji so žični.
Alarm ni kitajc, ravno veliko podrobnosti o njem pa ne bi pisal javno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.894
113
pri taščici
V starem in novem senzorju? Sicer soba ni ravno v pajčevinah. Je zraven v garaži v bližini senzorja več pajkov in pajčevin pa ne gane senzorja.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Imaš v prostoru monitor? Meni je enkrat javil alarm in sem potem slučajno ugotovil kaj je bilo - prejšnji monitor se mi je po izpadu el. vklopil in pač nekaj časa pisal no signal. Ker je bil točno naproti in dokaj blizu senzorja, je ta očitno to zaznal.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.753
114
63
Mi smo imel iste težave z senzorji zgolj na gibanje. So se prožili sami od sebe v random zaporedju.
Ko smo menjali vse senzorje z kombiniranimi (gibanje +topolota), so težave čudežno izginile.
Se gre pa za javni-poslovni objekt.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
In kako deluej senzor gibanja oz. kaj je to?
evil.gif


Več ali manj se uporablja za detekcijo senzorje ki dejansko zbirajo IR svetlobo višjega spektra (= toploto). Senzorji so označeni strokovno tudi kot PIR (passive infrared). Senzorji so sestavljeni iz kamere in pa algorima za prepoznavo gibanja, ti so ponavadi pri poceni senzorjih butasti ampak delujejo ker v IR območju dejansko težko povzročaš večja gibanja s parimi izjemami ....

Poleg PIR senzorje obstajajo tudi senzorji ki delujejo na drugih valovnih dolžinah, princip je pa enak. Recimo če senzor gleda vidno svetlobo se imenuje "kamera" in čev vsako kamero se lahko pošilja "motion detection". Ampak tu je malce jebe ker pri vidni svetlobi imaš gibanje ves čas (če ne drugega igro svetlobe in sence).

Hanzi, senzor ti zajeb... vir toplote. Ker kot rečeno senzor vidi različno tople stvari je v določenih obdobjih in situacijah bolj občutljiv. Hladilnik v mrzlem prostoru bo zagotovo sprožil senzor, zakaj ga prej ni je odvisno od več dejavnikov delno tudi od temperature prostora. Znižaj občutljivost senzorju in to je to.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Kaj pa opcija - kombinacija IR in mikrovalovov? Kolega je razlagal da je dal to v stanovanje in po 2 letih še ni imela false alarma?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
UZ senzor misliš? Deluje samo na zelo majhnih območjih, pa ta ima probleme s tresljaji in zvokom. Recimo ravno hladilnik bo UZ senzor lepo motil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.894
113
pri taščici
V prostoru je samo skrinja, (ni monitorja,) Senzor je najbrž ta "PIR". Skrinja je od senzorja oddaljena cca 3m.
Temperatura v prostoru je precej konstantna(trenutno najbrž okoli 20C), največji toplotni pribitek lahko da ta skrinja medtem ko deluje (hladilno rebro je skrito za regalom ob steni in ga senzor ne vidi), ima pa delni pogled na levo stranico kjer je rešetka kompresorja. Bom še to rešetko skril z nekim stiroporjem(ne pokril, samo direktni pogled senzorja na njo bom skril s ploščo stiroporja) .
V drugih dveh prostorih je skrinja oziroma kombinirani hladilnik odlajeno cca 5m, ni bilo še nobenega lažnega alarma.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Skrinja je tipičen toplo hladni predstavnik ki zelo hitro zmoti PIR senzorje. Jst bi 90% krivil njo. Problem je da so stranice skrinje hladnejše od okolice po drugi strani pa imaš takoj traven hladilna rebra ki se občutno segrejejo. Nihanje temperature na hladilnih rebrih je dovolj hitro da zmoti senzor, poleg tega se še hladilna rebra nahajajo dirketno ob "mrzlem" delu in je tako za PIR senzor tole še težji zalogaj.

Sicer pa prav predvidevaš, če pokriješ direkten pogled senzorja na "kritično" mesto potem rešiš težavo. Niti ni potrebe po stiroporju, lahko daš bilokaj kar moti IR pogled na topel del hladilnika.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
UZ senzor misliš? Deluje samo na zelo majhnih območjih, pa ta ima probleme s tresljaji in zvokom. Recimo ravno hladilnik bo UZ senzor lepo motil.

Ali niso te boljsi za take prostore, saj morata biti za prozenje alarma sprozena tako IR kot UZ senzor (senzor ki ke IR+UZ)?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.894
113
pri taščici
Do prihoda monterja z dopusta je problematični senzor ”blokiran”. Sem se nekaj po tipkovnici sprehajal pa nisem znal nastaviti na ”tihi alarm ” dotični senzor. Bom pa v prihodnje skrinjo skril pred senzorjem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
UZ senzor misliš? Deluje samo na zelo majhnih območjih, pa ta ima probleme s tresljaji in zvokom. Recimo ravno hladilnik bo UZ senzor lepo motil.

Ali niso te boljsi za take prostore, saj morata biti za prozenje alarma sprozena tako IR kot UZ senzor (senzor ki ke IR+UZ)?

Kobinirani senzorji so ok, ampak dobri so zelo dragi. Slabi so pa še bolj zanič kot poceni PIR (se ne prožijo ko bi se morali).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.947
9.002
113
EU
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Do prihoda monterja z dopusta je problematični senzor ”blokiran”. Sem se nekaj po tipkovnici sprehajal pa nisem znal nastaviti na ”tihi alarm ” dotični senzor. Bom pa v prihodnje skrinjo skril pred senzorjem.
Senzor ima v okvirju žlebe za zaslonko. Imam takšnega pri boksu za pesiko. Zasenčeno imam področje kje se giblje pesika mimo senzorja. Dela OK.

b4m-IMG-20.jpg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.894
113
pri taščici
Saj mi ni tak problem skriti skrinje. Je bila najbrž (če je vzrok ) že skrita eno leto, potem pa sem škatle nekaj premikal in sedaj vidi rešetko kompresorja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.894
113
pri taščici
V kakšnem smislu?
Trafo je stran cca 100m, samo senzor ga ne vidi, pa tudi drugi senzorji bi ga zaznali. Za kak drug oddajnik pa ne vem (razen mojega in sosedovih wifijev)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.894
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Skrinja je tipičen toplo hladni predstavnik ki zelo hitro zmoti PIR senzorje. Jst bi 90% krivil njo. Problem je da so stranice skrinje hladnejše od okolice po drugi strani pa imaš takoj traven hladilna rebra ki se občutno segrejejo. Nihanje temperature na hladilnih rebrih je dovolj hitro da zmoti senzor, poleg tega se še hladilna rebra nahajajo dirketno ob "mrzlem" delu in je tako za PIR senzor tole še težji zalogaj.

Sicer pa prav predvidevaš, če pokriješ direkten pogled senzorja na "kritično" mesto potem rešiš težavo. Niti ni potrebe po stiroporju, lahko daš bilokaj kar moti IR pogled na topel del hladilnika.
Po dobrem mesecu kaže da si imel prav (pa tudi jaz sem sumil samo skrinjo, monter pa je rekel da se mu to še ni zgodilo). Od kar senzor ne vidi več kompresorja je alarm tiho. Prej je bil kompresor skrit za kartonskimi skatlami, potem sem škatle nekaj odmikal, vendar sprva nisem bil pozoren na to.
 
Nazadnje urejeno: