Renault ZOE 41 kWh

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Si za casom.

Rabljeno Ampero dobis za 15kEUR in nimas nobenega strahu z dosegom.
Za 30-40kEUR pa bos od spomladi naprej dobil Ampero-e z 400-500km dosega. Vec kot zadosti. Pa tudi, ce bi ti res slucajno zmanjkalo, imas hitre polnilne postaje na AC krizu.

Sedaj pa mene nekaj zanima. Od kdaj je common sense == biti za časom?
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
A zato k si zdej ti tko reku, morm rabljena jajca za 15.000 kupit? AC je pa v vsaki vasi? 2 min, da avto natankam. Hitro polnjenje za ekektrične avtomobile je pa? Hitro my ass...

Se pravi da imas samo Ampero na izbiro?
hysterical-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Kdo gre sploh Ampero prodajat za 1/3 cene nove, glede na to da nima zaenkrat neke konkurence v tem rangu, da bi prodajalec imel zgovor za prodajo? Kolikor sem sam 2 gledal, se prodajata v poraznem dotrajanem stanju.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Si za casom.

Rabljeno Ampero dobis za 15kEUR in nimas nobenega strahu z dosegom.
Za 30-40kEUR pa bos od spomladi naprej dobil Ampero-e z 400-500km dosega. Vec kot zadosti. Pa tudi, ce bi ti res slucajno zmanjkalo, imas hitre polnilne postaje na AC krizu.

Sedaj pa mene nekaj zanima. Od kdaj je common sense == biti za časom?

Common sense je po tvojem, da je nekaj normalnega, da je dnevni doseg 400 realnih kilometrov prrmalo?

Kar pri vas vidim je to, da ko so EVji imeli 100km dosega, ste rekli, da je to premalo in da bi morali imeti vsajj 200km dosega. Ko je leto nazaj prisel EV z normalno ceno, ki naredi 150-200km dosega, ste rrkli, da je to premalo, da mora imeti vsaj 300km dosega. Zdajle prihajajo EVji s 300km dosega, spomladi naslednje leto pa s 400km dosega. Vse to se da napolniti v 8 urah nocne tarife ali pa v dobre pol ure na hitri polnilni postaji, pa vam se vedno ni zadosti.
Pac, taki ste. Tudi taki morate ziveti, ki delate dnevno preko 400km.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
A zato k si zdej ti tko reku, morm rabljena jajca za 15.000 kupit? AC je pa v vsaki vasi? 2 min, da avto natankam. Hitro polnjenje za ekektrične avtomobile je pa? Hitro my ass...

Se pravi da imas samo Ampero na izbiro?
hysterical-1.gif

Doma nimas vticnice? Potem razumem od kod taka mrznja.
In ocitno si se za leseno zlico, ce se roflas s stavkom, da je samo Ampera na izbiro. Imas i3 REX, imas Outlander PHEV, imas Prius PlugIn, Golf GTE, passat GTE, se en BMW serije2, ki je PHEV.

Sam jamrat znate.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Ne ne znamo. Samo mi širše razmišljamo. Sploh pa, jest se kurčim čez izključno električne avtomobile. Hibridi so druga stvar...

Ti si pa bebo, k misliš da si lahko 200m kabla potegnem v sosedno ulico, kjer imam parkiran avto.

In ko z elektriko naredim danes 100km, se potem naslednji dan ne morem odpravit na morje/izlet/vikend prosti cajt/babo onegavit/ z bolhe kupit slike Kučanana na XY lokacijo, ker sem prespal na obisku pri mami/star imami/bejbi/frendu/žurki za rojstni dan, ker oni tudi živijo v bloku.

Torej?

Hitre polnilnice, ja. Kolk jih pa pred mano čaka? Kolk dejanskih mest pa je?

* ne me posiljevat z Ampero, k nima smisla...

* rad bi imel električni avto, vendar zgoraj napisano (glej tudi prejšni post) to NE pride v poštev. NORMALNEMU tempu lajfa ne.

Ko bom pa lahko na polnilnici ZAMENJAL baterijo(e) in ko mi bo lahko Štefan/Giuseppe/Hans/Ivek/AMZS/ADAC ob prazni bateriji v vukojebini pripeljal novo, tako kot mi lahko 10l tekočih dinozavrov in protovcev, takrat se pa LAHKO pogovarjamo o smislu zgolj električnega vozila.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Jp, zdaj mi je jasno. Nimas kje filat in si posledicno jezen na cel svet in posplosujes, ker gledas na stvar samo s tvojega POV.

Pac, EV ni zate. Nam drugim pa pase cisto ok. Moj Vectrix in Ampera sta dokaz temu. Pa zivim v bloku.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Sej je vse kul. Delate kar vam paše. Jest pa tudi.
cool-1.gif


Vse 4 avtomobile (niso vsi privat) natočim v naslednjih 5. minutah...in se odpeljm kamor čm...i tako 100 puta

Ko bom pa z elektriko to delal, bodo pa po vsej verjetnosti avtomobili z notranjim izgorevanjem prepovedani.

p.s. upam, da ti na smučanju ne pade drevo na daljnovod...k pol boš pa 2 dni....u *****
grin1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
p.s. upam, da ti na smučanju ne pade drevo na daljnovod...k pol boš pa 2 dni....u *****
grin1.gif

A res? Za kaj pa imam bencinski motor v Amperi?


Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Vse 4 avtomobile (niso vsi privat) natočim v naslednjih 5. minutah...in se odpeljm kamor čm...i tako 100 puta

Jaz pa v 5 sekundah, kolikor potrebujem, da ga priklopim na štrom. Za tiste parkrat na leto, ko potrebujem bencin, pa tudi v par minutah.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
A k pa štroma zmanjka, je pa bencin uredu, ne? Zakaj pa nimaš izključno električnega avtomobila?
evil.gif


5 sekund...mhm... kdaj se pa polnenje konča? 1X do božiča?
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
A k pa štroma zmanjka, je pa bencin uredu, ne? Zakaj pa nimaš izključno električnega avtomobila?
evil.gif


5 sekund...mhm... kdaj se pa polnenje konča? 1X do božiča?

Kaj želiš sploh povedati s svojimi primitivnimi objavami?
sprasujem se.gif

Da nimaš za električen avto in te to stresira? Da nimaš za stanovanje s parkirnim mestom,ki je opremljen s štromom? Da nimaš za garažo?
Sej je kul,nisi edini,ampak še enkrat - kaj bi zdaj rad?
 
Nazadnje urejeno:

N75

Pripravnik
13. jul 2012
253
0
16
N.Gorica
Na spletni strani renault.si imaš kalkulator dosega glede na hitrost in kalkulator hitrosti polnjenja.
Q90 popolnoma napolniš na 3x16 v 4ure30min za ceno pod 5EUR s katerim prevoziš 200 do 300 km.
Na 43kW polnilni postaji napolniš 50% v 35min.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Citat:
Uporabnik N75 pravi:
Slovenski cenik
najem ali nakup baterije
motor Q90 hitro polnjenje 43kW
ali motor R90 običajno polnjenje 22kW

https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/SI/ceniki/cenik_zoe.pdf

a to ta zase zanimaš ali za firmo?

Pri nas se jih bo zdaj službeno 4 kupilo, najem baterije. Za moje pojme je to več ali manj pesek v oči, ker te že sam najem pride 80 EUR mesečno, kar v povprečju presega znesek, ki se ga nameni za bencin pri trenutnih vozilih. Pa ga še niti polnil nisi. Clio z bencinskim motrojem bi bil skoraj polovico ceneje, plus postaviti je treba polnilno postajo.
(kjer se pa dela več km dnevno je pa že vprašanje dometa oz. možnosti polnjenja med uporabo...)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.