Renault ZOE 41 kWh

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

N75

Pripravnik
13. jul 2012
253
0
16
N.Gorica
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik N75 pravi:
Slovenski cenik
najem ali nakup baterije
motor Q90 hitro polnjenje 43kW
ali motor R90 običajno polnjenje 22kW

https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/SI/ceniki/cenik_zoe.pdf

a to ta zase zanimaš ali za firmo?

Pri nas se jih bo zdaj službeno 4 kupilo, najem baterije. Za moje pojme je to več ali manj pesek v oči, ker te že sam najem pride 80 EUR mesečno, kar v povprečju presega znesek, ki se ga nameni za bencin pri trenutnih vozilih. Pa ga še niti polnil nisi. Clio z bencinskim motrojem bi bil skoraj polovico ceneje, plus postaviti je treba polnilno postajo.
(kjer se pa dela več km dnevno je pa že vprašanje dometa oz. možnosti polnjenja med uporabo...)
Zanima me zase.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Si za casom.

Rabljeno Ampero dobis za 15kEUR in nimas nobenega strahu z dosegom.
Za 30-40kEUR pa bos od spomladi naprej dobil Ampero-e z 400-500km dosega. Vec kot zadosti. Pa tudi, ce bi ti res slucajno zmanjkalo, imas hitre polnilne postaje na AC krizu.

Sedaj pa mene nekaj zanima. Od kdaj je common sense == biti za časom?

Common sense je po tvojem, da je nekaj normalnega, da je dnevni doseg 400 realnih kilometrov prrmalo?

Kar pri vas vidim je to, da ko so EVji imeli 100km dosega, ste rekli, da je to premalo in da bi morali imeti vsajj 200km dosega. Ko je leto nazaj prisel EV z normalno ceno, ki naredi 150-200km dosega, ste rrkli, da je to premalo, da mora imeti vsaj 300km dosega. Zdajle prihajajo EVji s 300km dosega, spomladi naslednje leto pa s 400km dosega. Vse to se da napolniti v 8 urah nocne tarife ali pa v dobre pol ure na hitri polnilni postaji, pa vam se vedno ni zadosti.
Pac, taki ste. Tudi taki morate ziveti, ki delate dnevno preko 400km.

aplauz.gif
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
ZOE me je razočaral prejšna verzija je brez subvencije prišla okoli 13.500 z odšteto subvencijo, ta verzija z podaljšanim obsegom pa so mi naredl izračun 18.000 z odšteto subvencijo.

baterija pa je nad 20 jujerv na mesec čez 100 eur.. Ni računice. Avto pa je kr všečen. Moti me tudi malo, ker ima na 140 blokado. In za hitro polnenje (baterija) moraš doplačat še 700 eur.

Brez najema baterije pa si na ceni Amprere, kot jo ti opisuješ.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
V tem trenutku se vsem,ki razmišljajo o nakupu Zoe-ja, vsekakor splača počakat vsaj na ceno Ampere! Ker Ampera ima za 50% večjo kapaciteto baterije,torej bo tudi realen doseg skoraj 50% večji (recimo 300 vs.440 km,glede na to da je Ampera mal večji avto),to pa je kar velika razlika na daljših relacijah!

Da ne govorim o tem,da ima Ampera odlično tehnologijo baterij (aktivno tekočinsko hlejenje/gretje baterije) v primerjavi z renaultovimi baterijami,ki niso ravno vrhunske - se zna kar konkretno poznati na dolgi rok glede vzdržljivosti baterije!

Verjetno bo tudi zaradi samega prihoda Ampera na trg še malo padla cena vsem ostalim električarjem...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Splača se kupiti dacio, tankaš vsakih 1200km in imaš mir, povprečen slovenc cel mesec. Pa počakati kam se bo tole kolovratenje z avtomobili na štrom odvilo. Škoda, ker kemijska branža ni toliko učinkovita kot elektro, ker potem bi se že zdavnaj vozili na vodik pa bil bila midva z inkvizitorjem sita in andy rešen.

To je eno samo posiljevanje, kje pa piše, da je elektrika kul? Čez 20 let, če bom bohpomagej še živ in primoran kupiti avto na trofazni štrom boste pa obujali spomine na stare dobre čase, ko si se za samo 5 eur nafte lahko peljal v portorož na kavo. Elektrika pa trošarina na trošarino.

Pod črto, moraš biti res zabit, da pričakuješ elektro avto kot prihodnost, če je že sedaj štrom obdavčen več kot 50%, vas pa z bonbončki (zaenkrat zastonj polnilnice) vlačijo v bele kombije kjer vas bodo potem nategovali od spredaj in zadaj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Zakaj Dacio? Kupiš enega starega Yuga, prideš še ceneje čez.

Vodikove celice razvijajo že desetletja. Ne moreš reči, da se ne trudijo.

Za enkrat še nihče ne obuja spomine na konjske vprege.

Zanimivo, da je po vseh tvojih računicah, vožnja z elektro avtom še vedno konkretno cenejša od vožnje na fosilno gorivo. Pa je zdajle nafta poceni.

Ampak ok, ne da se mi več prepričevati. Plaz se že dogaja, stvar je neustavljiva, nekateri boste ostali v času kočij, nekateri vozimo prihodnost, ki se hitro bliža, jaz pa sem, več ali manj, svoje poslanstvo izpolnil.
Samo včeraj so šli v kratkem roku mimo mene i3, Model S, Leaf in e-Golf.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
P..da Andy pa ti imaš že sam sebe za mesijo - poznam še enega takega v Sloveniji.

Jaz se z Zaseko kar strinjam, čeprav me vsaj enkrat tedensko prime po električno, ampak me potem k sreči hitro spusti - primer v Biogradu prejšnji vikend Tesla Model S s Češke, za pot domov mora obvezno na enourni postanek - neprecenljivo!

Sem pa bil včeraj presenečen na AC od Vranskega proti Šempetru ga je en ZOE kar okoli 130 žgal - očitno blizu doma.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
A k pa štroma zmanjka, je pa bencin uredu, ne? Zakaj pa nimaš izključno električnega avtomobila?
evil.gif


5 sekund...mhm... kdaj se pa polnenje konča? 1X do božiča?
Nekateri smo že živeli v času, ko si bencin lahko natankal le na redkih črpalkah. Pa bili so časi, ko si ga dobil le na bone. Pa bili so časi...
Če lahko danes natankaš bencin v 5. minutan ni rečeno da bo tako tudi jutri. Več kot bo električnih avtomobilov, manj bo bencinskih. Črpalke ne bodo imele več toliko prometa in jih bodo začeli zapirati. Torej bo tankanje trajalo malce več kot 5 minut. Pol bodo spremenili kakšen ekološki zakon, da s klasičnimi avti ne boš smel voziti tu, pa ne tam, pa... in ga zato ne boš mogel parkirati niti v sosednji ulici...
Če je volja bodo zakonodajalci hitro spremenili zakonodajo ter podražili in/ali zagrenili življenje lastnikom klasičnih vozil. Pol bo pa tudi problem polnjen, dosega, cene... manj pereč.

PS- drugače pa ne razumem najbolj ljudi. Vsak bi doma polnil električni avto, črpalke (npr. cisterne z gorivom) si pa nihče ne namesti doma
evil.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
Ah dej no. Iz Biograda na Česko v enem kosu iti domov je pa res nuja. Se ustaviš na kosilu pa si ti in avto sita. Zgrešil si bistvo. Pred petimi leti si nisi niti pod razno predstavjal, da bo nekdo prišel na elektriko na morje, kaj šele iz notranjosti evrope.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
P..da Andy pa ti imaš že sam sebe za mesijo - poznam še enega takega v Sloveniji.

Ja, spominja me na vegetarjance, ki vsejedcem hočejo prepovedati meso.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Točno in vse dobre gostilne, ki jih poznam na poti od Biograda do MB (katerikoli) nudijo hitri polnilec - ti si zgrešil bistvo.

In tudi jaz sem že čez abrahamska leta pa se ne spomnim, pomanjkanja črpalk, ja se pa pomanjkanja goriva in bonov in par-nepar, ampak to so bile zgolj politično-gospodarske akcije, resne potrebe po teh ukrepih ni bilo. In spomnim se tudi osnovne šole, tam nekje 3., 4. razred, ko so nam govorili, da je zalog surove nafte še maksimalno za 15 - 20 let.
wink-1.gif


Sem za električna vozila, ampak infrastruktura nam šepa na celi črti; kar predstavljaj si polnilnico ob AC kjer bi rado 20+ vozil v pol ure (realen podatek o tankanju goriv) napolnilo svoje baterije (na hitri polnilnici ajde v 40 minutah), torej rabiš recimo vsaj 40 priključnih mest.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Ful zanimiva so mi ta prepucavanja...ja, zdaj je ceneje, v neki prihodnosti čez 10 let ali več bodo nabili trošarine na štrom in bo podobno kot sedaj z benzom...
Vozim dizla, ker pač nabijam kilometre, a dizle najbolj sovražim, ko mi zjutraj en spusti črni oblak pred mano na semaforju.

Me pa nekej zanima, kdo od vas vseh, ki pisarite, da avti na štrom niso kul (pa pustimo majhen doseg..to se hitro izboljšuje, pa pustimo emisije ob strani..) se je sploh kdaj recimo peljal z Teslo? (pa tudi pustimo, da je noter hecna in nedodelana)

To je ja nori filing! Takoj moč in navor..meni sploh nič ni bilo jasno ko sem se vozil? Če hočeš z mašino na notranje izgorevanje kaj takega rabiš 500 konjski avto ves čas držat na 5000 obratih..! To pa se pelješ in malo tapkneš po pedalu z nogo pa te prlima v stotinki...
cool-1.gif


Eno je eko, drugo kalkulacija ali je ceneje od benza...končno pa je, da je premium filing!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
P..da Andy pa ti imaš že sam sebe za mesijo

Kakšno mesijo neki. Recimo raje promotorja. Ne napihuj, da bi me postavil v slabo luč.

In očitno sem imel kar prav, kljub vsem dvomljivcem. Je lepo videti, da se vizija prihodnosti, v katero sem verjel, uresničuje.

Pač, potreben je bil inicialen push, zdaj bo inercija naredila svoje.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Ful zanimiva so mi ta prepucavanja...ja, zdaj je ceneje, v neki prihodnosti čez 10 let ali več bodo nabili trošarine na štrom in bo podobno kot sedaj z benzom...
Vozim dizla, ker pač nabijam kilometre, a dizle najbolj sovražim, ko mi zjutraj en spusti črni oblak pred mano na semaforju.

Me pa nekej zanima, kdo od vas vseh, ki pisarite, da avti na štrom niso kul (pa pustimo majhen doseg..to se hitro izboljšuje, pa pustimo emisije ob strani..) se je sploh kdaj recimo peljal z Teslo? (pa tudi pustimo, da je noter hecna in nedodelana)

To je ja nori filing! Takoj moč in navor..meni sploh nič ni bilo jasno ko sem se vozil? Če hočeš z mašino na notranje izgorevanje kaj takega rabiš 500 konjski avto ves čas držat na 5000 obratih..! To pa se pelješ in malo tapkneš po pedalu z nogo pa te prlima v stotinki...
cool-1.gif


Eno je eko, drugo kalkulacija ali je ceneje od benza...končno pa je, da je premium filing!

Sarkazem ON: rezultat EV bo tako draga elektrika, da bo spet v modi romantično preživljanje večerov (ob svečah), brez ogleda tekme lige prvakov ali kmetije.
grin1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Take floskule poslušam že od 2008, ko sem začel voziti Vectrix-a. Za enkrat se še nobena napoved negativistov, ni uresničila.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:[/i

Ampak ok, ne da se mi več prepričevati. Plaz se že dogaja, stvar je neustavljiva, nekateri boste ostali v času kočij, nekateri vozimo prihodnost, ki se hitro bliža, jaz pa sem, več ali manj, svoje poslanstvo izpolnil.




Na to sem ciljal - tako govorijo mesije!
cool-1.gif


Drugače pa vsaka čast, da se tako izpostavljaš.
aplauz.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Nimam? Vectrix, ki ga imam od 2008 je pa kaj?

Aha, vidim, da si trditev, da itak ne vozim pravega EV-ja, potiho umaknil.
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.