Renault Scenic

tomi

Guru
1. sep 2007
17.998
9.125
113
39
MB
če se bo začel jeseni prodajat, bo že na zimskih, je pa poslovna priložnost potem za pomlad 2017, za rabljene letne te dimenzije
smile-1.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
če se bo začel jeseni prodajat, bo že na zimskih, je pa poslovna priložnost potem za pomlad 2017, za rabljene letne te dimenzije
smile-1.gif

Zakaj komplicirati z dimenzijami platišč na družinskem enoprostorcu? Am I missing something here?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
pri vseh znamkah ki vejo kaj delajo
smile-1.gif

Po mojih izkušnjah z novimi vozili nobena znamka ne ve kaj dela. Pa sem bil blizu prodaje novih BMW, Daewoo-jev, Toyot, Citroena, Renaulta, Kie, Peougeot-a, Honde, Hyundai-a, Seata, Škode, VW, Nissana, Dacie, ..... Vsi ampak res vsi so prišli s šleperja na letnih gumah razen Dacia duster 4x4 in pa Kadjar x mod, ki imata serijsko vseletne gume(celoletne) Ampak ti že veš kako in kaj.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
znanec je pred mesecem dni kupil novega golfa - na letnih gumah... men je blo tud cudno. kako sploh nardi tehnicnega? keten verjetno ne dajo v prtljaznik...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Tehničnega pri novih vozilh v resnici ni. Pa še nekoč je bila ponavadi samo identifikacija vozila.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Avto je tehnično izpraven in homologiran. Da pa je tudi v skladu z prometno regulativo pa je tvoja skrb. Torej boš kupil verige ali komplet zimskih pnevmatik v času med 15.11-15.3
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Narobe sem se izrazil. Na tehničnem pregledu ne preverjajo ali avto ustreza predpisu o zimski opremi. Avto je izpraven in tehnično ustrezen, če opravi tehnični pregled. Tam sicer preverjajo stanje pnevmatik, ne preverjajo pa zakonsko skladnost glede na letni čas (letne, zimske). Zato moraš poskrbeti sam.
Dober prodajalec ti bo ponudil ugodno komplet zimskih pnevmatik, ti jih dal gratis ali ti dal verige. Proizvajalec vozila pa ti ni dolžen opremiti vozilo z zimskimi pnevmatikami v obdobju 15.11-15.3
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Avto v tem primeru ni tehnično brezhiben, glede nato da te lahko v prvem metru vožnje kaznuje policija. Smo že debatirali, da tega trgovc ni dolžan storiti, avto pa v vsakem primeru ob predaji ni brezhiben za vožnjo po cesti. Malo nelogično, da moreš sam za to poskrbeti.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ali bottom line:
Nije žvaka za seljaka.
Jambrači, ki ne zmorejo vzdrževati avto nižjega srednjega razreda naj se obrnejo na fauve ali derivate. Tam lahko montiraš tudi 15 col felge in se požvižgaš (s podporo koncerna) na onesnaževanje okolja oz. kontrolo izpustov.
Ampak veš kaj je najbolj zanimivo? Če je stock gor 20 col je jok in stok. Če je gor 15 ali 16 col pa imajo isti jambrači neustavljivo željo tlačit na avto 19, 20 ali celo 21 col... Vse za izgle...
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Fora je v tem, da je za vožnjo po cesti z neprimerno opremljenim vozilom odgovoren voznik in ne trgovec ali lastnik. Ista fora kupiš nov avto, če ga hočeš po cesti odpeljati iz salona mora biti registriran. Po tem takem bi ga trgovec bil dolžan registrirati, pa vemo da ni tako. čeprav je meni osebno vseeno na kake copatke pride ubut. Če je v letnih je tako in tako potrebno kupit zimske gume, če pride pa na zimskih bo pa čez nekaj mesecev potrebno kupit letne. Tak da na koncu je isti šmorn vse skup.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Itak da je in prodajalec ti lahko v prtljažnik položi škatlo z verigami, ki odgovarjajo dimenziji pnevmtik na tvojem vozilu. Strošek med 20 in 80 EUR (ker ti ne bo podaril najboljše robe). Pa je zakonu zadoščeno (imaš izpraven avto, v skladu z zakonom). Pnevmatike imaš pa še zmeraj letne.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ali bottom line:
Nije žvaka za seljaka.
Jambrači, ki ne zmorejo vzdrževati avto nižjega srednjega razreda naj se obrnejo na fauve ali derivate. Tam lahko montiraš tudi 15 col felge in se požvižgaš (s podporo koncerna) na onesnaževanje okolja oz. kontrolo izpustov.
Ampak veš kaj je najbolj zanimivo? Če je stock gor 20 col je jok in stok. Če je gor 15 ali 16 col pa imajo isti jambrači neustavljivo željo tlačit na avto 19, 20 ali celo 21 col... Vse za izgle...
grims-1.gif

To maš prav ja. Mene pri 20 col ne skrbi cena gum, ker je nekje enaka kot moje 205/50/17. Bolj me skrbi, če bo zadeva udobna na naših sfukanih cestah in kako bo to nabijanje vplivalo na podvozje.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tako je. Sem imel Scenica z dimenzijo 205/55x17 (katero primerjajo z 20 colarko pri novem)... Ja, 2007 je bila spodobna guma 150€ in več po komadu, 2010 pa 118€ po komadu. Res da je to še zmeraj 30€ več od povprečne 16 col ampak sem že v tej temi zapisal da na 4 leta to ne predstavlja hudega stroška (če nisi šel preko zmožnosti), če je pa na 2 leti ali pogosteje pa ali se preseravaš in imaš denar za avto ali pa ne ravnaš skrbo z denarjem od kilometrine/car allowance.
Kar se tiče preseka... Sedaj imam koncerenski voz z 225/45x19 pa ni neke neudobnosti... Koliko ima pa zraven podvozje crossoverja pa ne vem
smile-1.gif