Vzorčni primeri SLO ceste - amortizer killer

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Tako je, ko grem v Avstrijo si mislim, kako dober, tih, udoben avto imam. Nič ne škripa, nič ne ropoče, kot bi imel zračno blaženje... vse dokler se na Šentilju ne vrnem v Slovenijo....
Nazadnje ko sem šel tam čez mi je kmalu avto razpadel, ker imajo jodlarji tisto cesto očitno iz časa hitlerja oz. sliši se ravno tako kot včasih stara cesta od kranja do lj.

Res nisem bil že dalj časa tam, samo če je še vedno isto je naša cesta 3 nivoje bolj udobna kot tiste flikane plošče od jodlarjev.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
do graza bo počas, če že ni, vse preplasteno.

Tale beton so pustili, za balkance. Avstrijci , tisti ki gredo v croatio, pa prezivijo tista 2 km..

aja, ena taka še, iz AT strani si pripelješ do meje in naprej v dravograd ...haha, smeh. oz. niti ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Flikanje ceste z hladnim asfaltom sem videl tudi v Nemčiji na avtocesti. Med dežjem, delavec pred kamionom z lučkami v dežju lepo flikal luknje z lopato. Okoli Dunaja nekih pretirano gladkih cest nisem videl. Po Ziljski dolini pred leti tu ni bil nek biser od ceste. Verjetno je sedaj bolje. Prav tako so se doslej Avstrijci bolj ali manj odrekli betoniranim odsekom avtocest, ki so imele svoj čar.
V splošnem se mi zdi, da naše ceste niso tako strašno slabe glede na razvitost naše države in BDP. Verjetno pa imamo tisti, ki smo vozili že v SFRJ manj stroga merila, kaj od ceste pričakujemo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
ne se tolko jezit. Še vedno je bolje kot Makedonske avtoceste :D
Ne ni regionalka
1692694551319.png


1692694644582.png
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.932
4.997
113
Nazadnje ko sem šel tam čez mi je kmalu avto razpadel, ker imajo jodlarji tisto cesto očitno iz časa hitlerja oz. sliši se ravno tako kot včasih stara cesta od kranja do lj.

Res nisem bil že dalj časa tam, samo če je še vedno isto je naša cesta 3 nivoje bolj udobna kot tiste flikane plošče od jodlarjev.
Jaz grem do Grale ali mogoče do Gratza kar po stari cesti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
aaa tam je pa biser, avstrijska ciganija takoj za mejo... ampak še bolj se orosi oko, ko prideš iz one strani po stari proti šentilju. Neposredno povojno obdobje, razsuto vse in plavel.. faking šit. mar bi vse skup zbuldožirali, stravirali pa enkrat na mesec en pokosi..da vsaj zgleda....resno, a so fsekani? prav sram me je, ce grem po stari kdaj domu v SLO.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Problem pri nas je, da se ceste flikajo z hladnim asvaltom z lopato in motiko. Ne vem kako bi se temu reklo, sistemska korupcija ali ne znam napisat izraza za to. Skratka, vzdrževalcu cest se bolj splača da se 100x pripelje do eno ta isto luknjo v njega vsipa hladni asfalt, zaključi nalog in gre dalje. Razvite države se tega lotevajo, da odrežejo poškodovano cestišče okoli in okoli plus varnih nekaj 10 centimetrov, utrdijo in položijo nov asfalt. Taka rešitev traja potem nekaj let in ne nekaj dni, kot pri nas. Tudi za udobje in varno vožnjo je to 100x bolje. Pa ne boste verjeli, tudi naši južni sosedje se te problematike lotevjo bolj sistemsko kot pri nas. Tako da tudi kar se tega tiče, lahko rečemo da je Slovenija globoka balkanska vukojebina.
dej se pejt 1x pelat po ac proti beogradu
pel se k človk po voznem pasu, pa mi povej če je to zate ac
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in msenjur

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
dej se pejt 1x pelat po ac proti beogradu
pel se k človk po voznem pasu, pa mi povej če je to zate ac
To je že večina porihtano, boš moral iti spet na kak balkan trip.
V osnovi ima Srbija kar vredi avtoceste.


Sicer pa nekateri, ki mislite, da so v Avstriji ceste OK še niste bili v Nemčiji kjer je redko kje kakšna jamica na cesti pa tudi po betonski AC se pelješ ko lord.

Najboljše je od Münchena dalje po A8 smer Stuttgart in A9 smer Berlin.
Leti ko sneta sekira, tako da si z službenim avtom vedno najhitrejši, ker ostali špara jo.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
To je že večina porihtano, boš moral iti spet na kak balkan trip.
V osnovi ima Srbija kar vredi avtoceste.
Pa ne boste verjeli, tudi naši južni sosedje se te problematike lotevjo bolj sistemsko kot pri nas. Tako da tudi kar se tega tiče, lahko rečemo da je Slovenija globoka balkanska vukojebina.
ne vem, od kdaj je srbija naša južna soseda
tko da govorim o ac od naše južne sosede
razn če so u zadnih dveh mescih kej porihtal
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
To je že večina porihtano, boš moral iti spet na kak balkan trip.
V osnovi ima Srbija kar vredi avtoceste.


Sicer pa nekateri, ki mislite, da so v Avstriji ceste OK še niste bili v Nemčiji kjer je redko kje kakšna jamica na cesti pa tudi po betonski AC se pelješ ko lord.

Najboljše je od Münchena dalje po A8 smer Stuttgart in A9 smer Berlin.
Leti ko sneta sekira, tako da si z službenim avtom vedno najhitrejši, ker ostali špara jo.
AC od Münchna do Stuttgarta je vrhunska, take v Sloveniji ni. po drugi strani ima AC od Salzburga do Muncha odseke, slabše od naših najslabših avtocest. tega se zavedajo tudi nemci in so tam veselo dali omejitev 100 km/h. podobno imajo avstrijci slabe odseke, recimo betonski ribežn takoj za karavankami, ali pa odsek med Spitallom in Gmündom. tega so sicer v eno smer popravili, prej je bila pa skakalnica.
naš problem je, da primerjamo najboljše avtocestne odseke v DE ali AT z najslabšimi pri nas. tako kot imajo severnjaki dobre in slabe odseke, jih imamo tudi mi. kvečjemu bi lahko primerjali delež prvih in drugih po posameznih držvah,. na primoski AC v smeri proti kopru je pri bivši cestninski postaji Log nekaj 100 metrov dolg odsek, kjer je vožnja kar naenkrat čisto tiha. med Munchnom in Stuttgartom je pa to večji del avtoceste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Jaz mislim da mi nimamo tako slabih cest kot imamo slabe voznike, oziroma sem skoraj prepričan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
Jaz mislim da mi nimamo tako slabih cest kot imamo slabe voznike, oziroma sem skoraj prepričan.
po čem sklepaš, da imamo slabe voznike? jaz sem v zadnjih dveh letih recimo naredil okoli 200km dnevno po slovenskih AC, 7 dni na teden, vsak drugi teden. in daleč najslabši promet je za vikende v poletni sezoni, ko na naših avtocestah prevladujejo reg. tablice AT, DE, CZ, NL. takrat se po desnem pasu v povprečju vozi 90-100km/h, na levem pa 100-110km/h, s tem da je kolona praktično ves čas nepretrgana. in tak promet se nadaljuje tudi naprej skozi Karavanke proti severu.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
858
854
93
Po temu ti sklepaš, da gre za slabe šoferje?
Z dvigom količin vozil na cestah, povprečne in maksimalne hitrosti pač upadajo. To je matematična zakonitost.
 

Izzi

Pripravnik
7. jan 2021
37
27
18
Problem pri nas je, da se ceste flikajo z hladnim asvaltom z lopato in motiko. Ne vem kako bi se temu reklo, sistemska korupcija ali ne znam napisat izraza za to. Skratka, vzdrževalcu cest se bolj splača da se 100x pripelje do eno ta isto luknjo v njega vsipa hladni asfalt, zaključi nalog in gre dalje. Razvite države se tega lotevajo, da odrežejo poškodovano cestišče okoli in okoli plus varnih nekaj 10 centimetrov, utrdijo in položijo nov asfalt. Taka rešitev traja potem nekaj let in ne nekaj dni, kot pri nas. Tudi za udobje in varno vožnjo je to 100x bolje. Pa ne boste verjeli, tudi naši južni sosedje se te problematike lotevjo bolj sistemsko kot pri nas. Tako da tudi kar se tega tiče, lahko rečemo da je Slovenija globoka balkanska vukojebina.
Zaloška je več ali manj na tak način zakrpana. Na kritičnih odsekih se pač vozi bolj proti sredi cestišča, če promet to dopušča. Če se ne motim, ima vzdrževanje cest po LJ že kar nekaj let nekdo iz republike Srbske, ki je prevzel KPL. Balkanska posla v svojem sijaju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in MrDaco

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
po čem sklepaš, da imamo slabe voznike? jaz sem v zadnjih dveh letih recimo naredil okoli 200km dnevno po slovenskih AC, 7 dni na teden, vsak drugi teden. in daleč najslabši promet je za vikende v poletni sezoni, ko na naših avtocestah prevladujejo reg. tablice AT, DE, CZ, NL. takrat se po desnem pasu v povprečju vozi 90-100km/h, na levem pa 100-110km/h, s tem da je kolona praktično ves čas nepretrgana. in tak promet se nadaljuje tudi naprej skozi Karavanke proti severu.

Jaz sicer letno naredim ca 25k ampak vidim ogromno pa v zadnjih 5 letih sem jih še enih 50k+ po svetu (S, J amerika, centralna azija, Avstralija, Afrika). Pa moram reči da tako nestrpnih voznikov kot jih viiš pri nas (z SLO tablicami) v taki količini nisem še nikjer zasledil. Saj idiote najdeš povsod samo toliko kot jih je pri nas pa samo še na jugu italije, albaniji, pa balakn je kar blizu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.932
4.997
113
20230824_073047.jpg

Po taki cesti se jaz vozim vsak dan v službo v Mariboru. Avto razjeban pri 100kkm da je joj. Kolikokrat so krpali se vidi, če bi se bolj potrudil pri slikanju bi bila resnica še bolj očitna.
Kaj pa imamo slabi oz. dobri vozniki s takimi cestami, pa tako same ene brihte tukaj vedo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek