Vzorčni primeri SLO ceste - amortizer killer

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
Takole mal, zbiramo, odseke, ki jih verjetno nikol ne bodo sanirali, dokler pač ne bo dejanski game over.

Recimo:
Odsek Pragersko - Kidričevo. Epiš
Cesta skozi Brunšvik - kr znak za v dolžini 1690 metrov vdrtine. Take površine so sicer povečini naseljih, ko prekopavajo za nekaj vsakih 10 metrov, pa se potem čez 3 dni posede. Obup od obupa.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Magistralka od izvoza Šentrupert do Polzele, to pomoje vsem turistom s camperji in prikolicami razbije vse krožnike in kozarce. Nabija, da popizdiš...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Cela Dolenjka od rudnika do centra, desna pasova v obe smeri. Zupan ocitno ne mara tabelih....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Odsek Pragersko - Kidričevo. Epiš
Se spomniš, kako je ta cesta zgledala okrog leta 1990? Sploh skozi gozd pri Kidričevem.
Sedaj je malce tečna, ampak za nek normalen avto, ki nima preveč nizko presečnih gum, ne čutiš kaj preveč. Vsekakor pa bi si zaslužila celotna Pragerska obvoznica preplastitev. Verjetno se je sedaj mehek teren spodaj kolikor toliko posedel in bi bilo potem nekaj let OK.
Mene dejansko bolj motijo ležeči policaji. Tega ne bi smelo biti na cestah. Naj bodo radarji, če je treba omejiti in nadzorovati hitrost zaradi varnosti. Še denar bodo prinašali v proračun.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
skoz gozd so baje zdaj zrihtali po xx letih, ampak so pa baje semaforje natreskali.

K sreči se tu ne vozim, naša gospa pa ima prepoved če more na ptuj, mora okoli po AC. Žal ne furamo land cruserjev...

3. radvanje v MBju, haha, kaj so pa tam naredili iz cest v naselju. In potem parcele zlate, zastonj je neb vzel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.150
291
83
Zmaga cesta Bizeljsko-Bistrica ob Sotli .. poznam kar nekaj slo cest. Ta je v vrhu. Vsak makadam je ac .
 
22. jul 2007
12.801
1.316
113
123
Cesta Sevnica - Mokronog, pri kraju Tržišče pred/po kraju, misliš da ti bo podvozje razpadlo, ker je cestišče tako luknjasto in valovito.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.462
113
Se spomniš, kako je ta cesta zgledala okrog leta 1990? Sploh skozi gozd pri Kidričevem.
Sedaj je malce tečna, ampak za nek normalen avto, ki nima preveč nizko presečnih gum, ne čutiš kaj preveč. Vsekakor pa bi si zaslužila celotna Pragerska obvoznica preplastitev. Verjetno se je sedaj mehek teren spodaj kolikor toliko posedel in bi bilo potem nekaj let OK.
Mene dejansko bolj motijo ležeči policaji. Tega ne bi smelo biti na cestah. Naj bodo radarji, če je treba omejiti in nadzorovati hitrost zaradi varnosti. Še denar bodo prinašali v proračun.
Kaj je zate definicija normalnega avta? Hujšo cesto kot je Pragerska obvoznica bi težko našel. Najbrž bo sedaj boljše kar skozi naselje, ker ta obvoznica je smrt za amortizerje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Pa tale del je krasen, ko so asfalt položili kar na staro betonsko podlago in je vse razpokalo:

Tu bi tudi znorel, da bi se vsak dan moral vozit...