Prvo albansko slovenska dvojezična šola v Kranju

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kitajci v BTC znajo slovensko zadost da jih razumeš.....ker drugače pač ne bi šlo zaradi drugačnosti jezika.

Dej ti expert za južne narode meni razloži zakaj sheeptar sredi nemčije ni bil prijAzan do mene ko sem ga ogovoril v srbohrvaščini? On ni znal angleško...jaz pa ne nemško :cheer:Šele na urgenco švabskega šefa je nejevoljen opravil kar bi moral že 20min prej ko sem ga pobaral....

se pravi sheeptarji = nerazumni ljudje/pleme? :aplauz:

Ni mi prav jasno, zakaj bi moral Šiptar v Nemčiji znati srbsko?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Lahko se delas neumnega...ampak zacniva na najnizjem nivoju (za začetek)...mogoce zato ker Eazy prav da so sheeptarji razumna...prilagodljiva rasa :)

Sel je v svet...torej mu jeziki morajo vsaj malo lezat... Nemsko je znal...drugace ne bi dobil dela (za razliko od Slovenije ki tega ne izvaja)...slovensko tudi hitro obvladajo...star je bil zadost za JNA obuko se pravi bi naceloma moral razumet srbohrvasko....saj je predstavnik razumnega plemena nje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Lahko se delas neumnega...ampak zacniva na najnizjem nivoju (za začetek)...mogoce zato ker Eazy prav da so sheeptarji razumna...prilagodljiva rasa :)

Sel je v svet...torej mu jeziki morajo vsaj malo lezat... Nemsko je znal...drugace ne bi dobil dela (za razliko od Slovenije ki tega ne izvaja)...slovensko tudi hitro obvladajo...star je bil zadost za JNA obuko se pravi bi naceloma moral razumet srbohrvasko....saj je predstavnik razumnega plemena nje?

Glede na tvoj nastop in izrazoslovje te je ze v startu (in pravilno) ocenil. Sem jedel ze povsod in taksnih izkusenj nimam. Ja pa res da ne uporabljam fasisticnih predsodkov. Mogoce je tukaj resitev tvojih problemov.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.350
113
Ali se ti kaj sanja, koliko Američanov nima pojma o angleščini? Desetine milijonov!! Pa kar nekako preživijo in tudi z dohtarji se znajo zmeniti.

Me zelo veseli, da nekako preživijo. Jaz osebno pa nebi bil zadovoljen zgolj s tem in pa po drugi strani meni (kar se tega tiče) dol visi za ZDA in me zanima predvsem dogajanje v Sloveniji ter absolutno zavračam tako gnilo ignoranco do slovenske kulture, kot jo izvajajo nekateri že desetletja, spet drugi pa to lepo podpirajo. Kot sem napisal - hočeš živeti in delati v Sloveniji? Super, izvoli se naučiti slovenskega jezika do neke zadovoljive mere pa roka. V drugem primeru pa izvoli dalje proti severu/zahodu, kjer se boš prav tako moral kaj naučiti, ker tam je pa manj bratov z balkana. Ali pa tudi ne, jih je dovolj, se zbirajo skupaj in kar naenkrat imaš spet družbo v družbi (kar je fail) namesto da bi VSI SKUPAJ funckionirali v nekakšni multukulturni družbi, kot si jo nekateri izjemno želijo in je do neke mere celo izvedljiva ampak ne tako, kot si spet nekateri predstavljajo in sicer zgolj z prilagajanjem ene (slovenske) strani.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.350
113
Nihce se upa driskati kirurgu iz Izraela glede jezika.
Nihce se ne upa driskat direktorju multinacionalke ,ki Slovence hebe na suho zaradi jezika. Slovenci morajo redno pisati prijave za zaposlitev v tujem jeziku. Morajo se zagovarjati pred delodajalcem v tujem jeziku. Mora pa nekdo z krapom v roki napisati spis v cisti slovescini da bo nekdo oh in sploh happy. Resno?
[/QUOTE]

Aja taaaaka je situacija, hvala ker si mi odpru oči. Prvega znanca, ki bo moral pisat prošnjo za zaposlitev v tujem jeziku, bom napotil k tebi po inštrukcije, da boš decu pomagal do službe na spodoben način in brez "klečeplazenja" s pisanjem v tujem jeziku. Delodajalec ma, da sprejme prošnjo v slovenskem jeziku, zakaj le bi lahko zahteval kaj drugega. Bravo res, kakšne cvetke :cheer:

In noben ni govoril o nobenem spisu ampak bi se naredilo tak izpit, na podlagi katerega bi vedel, da je kandidat, ki ga pozitivno opravi, zmožen osnovne normalne komunikacije v slovenskem jeziku. Ne pa da ne veš ali ti dejansko nekaj govori ali pa se samo norca dela.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Nihce se ne upa driskat direktorju multinacionalke ,ki Slovence hebe na suho zaradi jezika. Slovenci morajo redno pisati prijave za zaposlitev v tujem jeziku. Morajo se zagovarjati pred delodajalcem v tujem jeziku. Mora pa nekdo z krapom v roki napisati spis v cisti slovescini da bo nekdo oh in sploh happy. Resno?

Aja taaaaka je situacija, hvala ker si mi odpru oči. Prvega znanca, ki bo moral pisat prošnjo za zaposlitev v tujem jeziku, bom napotil k tebi po inštrukcije, da boš decu pomagal do službe na spodoben način in brez "klečeplazenja" s pisanjem v tujem jeziku. Delodajalec ma, da sprejme prošnjo v slovenskem jeziku, zakaj le bi lahko zahteval kaj drugega. Bravo res, kakšne cvetke :cheer:

In noben ni govoril o nobenem spisu ampak bi se naredilo tak izpit, na podlagi katerega bi vedel, da je kandidat, ki ga pozitivno opravi, zmožen osnovne normalne komunikacije v slovenskem jeziku. Ne pa da ne veš ali ti dejansko nekaj govori ali pa se samo norca dela.[/QUOTE]

Ne, ti kakor zaveden Slovenec mu bos sugeriral da je to oh in sploh nedopustno in da naj bodocega delodajalca poduci o slovenski zakonodaji. Takle se pa ze ne gremo... Pa ti ves da Zavod za zaposlovanje (slovenski) celo posilja delavce v tujino iskat sluzbo? O tem je tuj jezik obavezen pri skoraj vsakem trgovcu verjetno ni treba sploh govoriti?

Osnovni test slovenscine ponavadi vsebuje prav spis (cisto tako btw). Bi prav rad videl koliko ljudi tukaj lahko napise spis v anglescini, sploh po enem letu ucenja :)
Ali dveh, treh, osmih...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Glede na tvoj nastop in izrazoslovje te je ze v startu (in pravilno) ocenil. Sem jedel ze povsod in taksnih izkusenj nimam. Ja pa res da ne uporabljam fasisticnih predsodkov. Mogoce je tukaj resitev tvojih problemov.

Haha ta sheeptar je mogu bit pa zelo rahlocuten...ze na meji z derpetom da me je "zacutil" že po 2h stavkih... V 2h letih svoje kariere po tujini nisem spreminjal svoj "modus operandi" in negativno izkusnjo sem imel samo z tem sheeptarjem in z enim nazi švabom....stem da se mi je un nazi švaba po 10min yada yada yada opravičil...tolk o tem...

Eazy a si ti malo....rahločuten? Dej bod "dec" pa priznaj :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Dober del Alterasev ne sestavi skupaj v angleskem jeziku (na A4 strani) ceprav imajo precej vec let&sole pod kapo. Otrok ,ki ima poleg vseh ostalih tezav sprehat slovensko. Resno?
Jezik ni treba "zavracati" ali "sprejemati". Kaj kdo pocne v svojem zivljenju ni tvoja stvar. Vsak se nauci kolikor zna oziroma potrebuje. Vse posledice tega nosi on in ne ti. Tudi v najvecjih drzavah na planetu lahko zivis brez jezika domacinov. V ZDA so cele soseke v katerih ni jezika domacinov. In? V mojem domacem kraju noben od Kitajcev ne govori jezika domacinov. In? Njegov problem, njegova stvar, ... Vecina delavcev je exYU je 50 let bp shajala brez dokrata iz slovenscine ,ker to za vecino del ni potrebno.

Nihce se upa driskati kirurgu iz Izraela glede jezika. Nihce se ne upa driskat direktorju multinacionalke ,ki Slovence hebe na suho zaradi jezika. Slovenci morajo redno pisati prijave za zaposlitev v tujem jeziku. Morajo se zagovarjati pred delodajalcem v tujem jeziku. Mora pa nekdo z krapom v roki napisati spis v cisti slovescini da bo nekdo oh in sploh happy. Resno?

Pri zdravniku, sociali ali Mercatorju ne zagovarjas diplomsko delo. Nihce od tebe ne zahteva govorni nastop in praviloma tudi noce...
Eno je, da nekdo ne govori tekoče/perfektno tujega jezika, drugo, da nekdo noče/nima interesa se naučiti tujega jezika.
Verjamem, da razumeš razliko.
In kdor po več letih življenja v tuji državi ni sposoben osnovne (ne perfektne) komunikacije v jeziku te države, je ali bedak ali pa s tem pokaže, koliko spoštovanja ima do te države in ljudi, tako da lahko spoka nazaj domov.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.648
3.904
113
Eno je, da nekdo ne govori tekoče/perfektno tujega jezika, drugo, da nekdo noče/nima interesa se naučiti tujega jezika.
Verjamem, da razumeš razliko.
In kdor po več letih življenja v tuji državi ni sposoben osnovne (ne perfektne) komunikacije v jeziku te države, je ali bedak ali pa s tem pokaže, koliko spoštovanja ima do te države in ljudi, tako da lahko spoka nazaj domov.

No včeraj zopet incident pred Prešernovo šolo. Oba učenca te iste šole (šiptarja), sta se klala. Rezultat en zaštihan. Ima šest šivov, zaštihan v predelu ledvic.
Režimski mediji pa nič.

Prfoksi so se celo delali norca, če bodo morali z oklepom v šolo hodit.
Zanimivo je to, da niti en medij ne poroča o temu.

Texas v Prešernovi šoli se nadaljuje, dokler ne bo še večje štale.
Žitnik ima vse pod kontrolo....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Mogoče pa imajo ljudje še kaj pametnejšega v življenju za počet kot se ukvarjat z dvema kranjskima šiptarjema. Pejt do jadota in pokličita kakšno novo24, izrazita zaskrbljenost, skličita vile in lopate, ni hudič da se vas skupaj s šenčurjani ne zbere ene 15 pravih dedcev in skupaj pojamrate kako rešiti albance da se nehajo štihat med sabo. Oh wait...a ni to točno tisto...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.648
3.904
113
Point napisanega je, da šipci v šolo hodijo z noži. Šole pa tega ne prijavljajo. Zaštihani sicer hodi v peti razred te šole, bil pa moral v 9 tega. Eden pa je baje že izključen iz te šole.

Kr se tiče tvojega blebetanja o nekih descih. Če misliš, da bi šu katerikoli normaln garbat froce v šolo potem si še bolj ubrisan kot šiptarji. Če bi bil pa zaštihan tvoj froc, pa vem da bi verjetno u kotu panično stiskal svojo danko.

Point, pa je, kaj se resnično dogaja v šoli in kako šole ne prijavljajo in ukrepajo. Obenem pa nasprotno, če bi šlo za Slovenca bi brali na prvih straneh režimskih medijev, verjetno označeno za skrajnega desničarja. Še večji problem, pa je da taki hodijo z 2 ali celo 3 leti mlajšimi šolarčki v razrede, namesto da bi jih fuknili v razred z prilagojenim programmom.

to je point, katerega hočem povedat.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.278
1.952
113
Point napisanega je, da šipci v šolo hodijo z noži. Šole pa tega ne prijavljajo. Zaštihani sicer hodi v peti razred te šole, bil pa moral v 9 tega. Eden pa je baje že izključen iz te šole.

Kr se tiče tvojega blebetanja o nekih descih. Če misliš, da bi šu katerikoli normaln garbat froce v šolo potem si še bolj ubrisan kot šiptarji. Če bi bil pa zaštihan tvoj froc, pa vem da bi verjetno u kotu panično stiskal svojo danko.

Point, pa je, kaj se resnično dogaja v šoli in kako šole ne prijavljajo in ukrepajo. Obenem pa nasprotno, če bi šlo za Slovenca bi brali na prvih straneh režimskih medijev, verjetno označeno za skrajnega desničarja. Še večji problem, pa je da taki hodijo z 2 ali celo 3 leti mlajšimi šolarčki v razrede, namesto da bi jih fuknili v razred z prilagojenim programmom.

to je point, katerega hočem povedat.
To ni samo v Kranju, po Ljubljani se enako dogaja.
Šole vse pometejo pod preprogo
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Nič novega nisi povedal. Vedno so bili ponavljalci in vedno so bili fajti. V petem smo imeli 3 leta starejše sošolce pa ni nihče delal scene, jih pošiljal na HP ali klical medijev.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.648
3.904
113
Nič novega nisi povedal. Vedno so bili ponavljalci in vedno so bili fajti. V petem smo imeli 3 leta starejše sošolce pa ni nihče delal scene, jih pošiljal na HP ali klical medijev.

Nekaj je pretep, nekaj pa je štihanje.. Still malo razlike. Al pa ko Šipac prnese tapravo pištolo v razred. No na Jakob Aljažu je ravnatelj dal kr odopoved.

Reševanje problema..
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
optiplex
V kakšnega človeka (glede na tvoje pisanje nasplošno, ne samo tukaj) pa ti vzgajaš svojega otroka? Zna biti, da koga skrbi tudi zaradi tebe. Mene bi.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.648
3.904
113
A bejž, te je strah? Lahko bi rekli tudi zate, čeprav dvomim, da jih sploh maš? Glede na tvoje pisanje.

Si dost mavrična....
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri