Opravljanje glavne vožnje v Ljubljani in Kranju - razlike?

Ali je opazna razlika v težavnosti opravljanja glavne vožnje v LJ ali KR?

  • Da

  • Ne

  • Razlika je majhna


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

uporabnik2022

Pripravnik
5. jan 2022
80
26
18
Upam, da je pravilen podforum.

Torej, zanima me, ali drži, da je velika razlika v opravljanju glavne vožnje v LJ ali pa KR - v smislu, da je večja možnost, da človek naredi izpit če glavno vožnjo opravi v Kranju?

Raje bi videl, da odgovor argumentirate, če pa se komu res ne da, naj samo izbere ustrezno možnost v anketi. Hvala.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
bi rekel, da naj ne bi smelo biti razlike. ker, če "poznaš" teren, ga ne poznaš kot voznik, le kot sopotnik. in kot sopotnik pa načeloma ne gledaš tistega, kar mora voznik. če vsaj malo razumeš pismeni dell cpp, potem ti je kmalu jasen tudi praktičen del. avta se pa v prvih dveh urah navadiš.
jaz sem delal izpit na jesenicah, ki jih nisem ravno poznal...
 

uporabnik2022

Pripravnik
5. jan 2022
80
26
18
OK, hvala za odgovore.

Vidim, da se, glede na trenutne rezultate ankete, vendarle večina nagiba k temu, da vendarle obstaja neka razlika.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Kaj misliš pod "glavna vožnja"? Se trenutno odločaš, v katerem mestu boš izbral avtošolo za ure vožnje? Ali govoriš že o izpitu?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
V Ljubljani je bistveno več prometa, gužve, drenjanja, vsiljevanja izsiljevanja,, dvopasovnice, enosmerne ulice, veliko kolesarjev,
tako da za neizkušenega voznika večja verjetnost da bo imel več nepredvidenih situacij v katerih bo moral pravilno odreagirati.

Kranj se mi iz tega vidika zdi malo manj problematičen...

Semaforji so še ta najmanjši problem :)
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Js sm delal za A in B v Kr, tko da lahko recem, da je Kr neprimerljiv z Lj.
Prvic je manj guzve, ceprav tudi je v konicah, manj zajebanih situacij itd..mas par cak, ampk ti instruktor pove pa gre.
Ko gres pol kam drugam je pa treba fejst merkat, kva delas..se pelem z motorjem obcasno v Lj pa kam drugam pa kar gre, z avto je pa mal tezje..navadit se mors.
 
  • Všeč mi je
Reactions: uporabnik2022

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Js sm delal za A in B v Kr, tko da lahko recem, da je Kr neprimerljiv z Lj.
Prvic je manj guzve, ceprav tudi je v konicah, manj zajebanih situacij itd..mas par cak, ampk ti instruktor pove pa gre.
Ko gres pol kam drugam je pa treba fejst merkat, kva delas..se pelem z motorjem obcasno v Lj pa kam drugam pa kar gre, z avto je pa mal tezje..navadit se mors.
Tako...

lahko ta pa prav tako iz Kranja pelje v LJ na glavno vožnjo...
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
V bistvu razmišljam v katerem mestu izbrati avtošolo. Saj se verjetno v tem mestu opravlja tudi izpit?
Seveda se..zdej ne vem, ce se ti splaca hodit iz Nm recimo gor, iz Lj pa ze pomoje.pa tud avtosole so razlicne, js sem za avto delal v eni, motor v drugi, pa bi za avto tudi v tej, ce bi prej vedu.pa se korona je bla vmes..uzas.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Mogoče en moj komentar na KR oz LJ. Izpit za C sem delal ene 25 let nazaj v NM, 19 ura izpitna, ko so že v LJ hotel 40+ ur imet. Kot dijak ni denarja zato v NM. Instruktor res ni bil najbolj prijazen a zato prej naredil. Ok, potem gas po SLO, da mal zaživimo življenje. Še najbolj lušno oz uredu se je bilo za vozit v LJ. Križišča enostavna, vse v tablah, semaforjih,...simpl. Zoprno mi je vozit po Mariboru, Ptuju, pač starih mestih, kjer je vse enosmerno in ozko. Ker sem sedaj mal več bil v LJ sem opazil, da je promet veliko bolj kulturen kot je bil 20 let nazaj. Štala je na obali, tam se resno sprašujem, če imajo izpite.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Tudi jaz priporočam vožnjo v lepšem večjem mestu :) Ali celo namig inštruktorju, da se "zategneta" do Ljubljane, pred glavno vožnjo. Pač vplačaš dve uri za izlet.
Resnici na ljubo, se na glavni vožnji ne boš ničesar naučil, le rukneš lahko lažje. Se boš pol kasneje vozil po Ljubljani...

Mimogrede, KP = cirilični zapis za KR, tko, da to je vse glih...