Opravljanje glavne vožnje v Ljubljani in Kranju - razlike?

Ali je opazna razlika v težavnosti opravljanja glavne vožnje v LJ ali KR?

  • Da

  • Ne

  • Razlika je majhna


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Kot običajno alter dela znanost iz stvari, ki je ni. Nekaj razlik je v vožnji med različnimi državami, pri nas je med različnimi kraji ni tako strašno veliko. Res je, da se v vsakem večjem kraju najde kak biser slabe rešitve križišča, ki se ga pristojnim ne ljubi rešiti. Enosmerne so bile sranje nekoč, danes običajno navigacija ve, kje je enosmerna in ti ustrezno namigne, kam pojdi, da boš prišel do cilja, ki ga mogoče že vidiš.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Čisto popolno zanašanje na navigacijo te lahko včasih pripelje v morje :) Pa tudi enosmerne včasih zamolči. Skratka, poslušaj navigacijo, obenem pa spremljaj promet in znake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
V avtošoli v bistvu imaš "navigacijo". Tudi na izpitni vožnji. Ne pelješ tja, kamor bi rad sam, ne iščeš nekega cilja kot v vsakdanjem življenju, temveč tja, kamor te vodi inštruktor ali komisija. Verjetno je še vse tako, kakor je bilo pred desetletji, ko ti pač na izpitni govori kod in kam. Največ kar lahko zgrešiš je, da pičiš kot kura po prvi možni cesti v naročeno smer, tam pa prepovedan promet ali enosmerna. Ali pa reče, da voziš v neki smeri, kjer se lahko pravilno pripelješ po tablah. Edini trik brez "navigacije" je bil, ko me je pripeljal v del mesta, ki je bil gosto posejan z znaki prepovedano ustavljanje in parkiranje in rekel: "sedaj pa obrnite". K sreči mi je inštruktor ravno na zadnji vožnji pred tem pokazal tri točke, kjer je to bilo legalno možno.
Poznavanje kraja je neka mala prednost na izpitni vožnji, vendar ne ravno velika. Bolj za samozavest. Mogoče se splača v avtošoli zapraviti nekaj evrov več, da si sposoben dokaj solidno peljati v katerem koli kraju v Sloveniji. Moje otroke je učil inštruktor, ki ga sicer osebno poznam. Ni šel na minimum ur, temveč na primerno znanje. In ni bilo problema, da nas je novopečeni šofer od prvega dne po izpitu peljal kamor koli smo kot družina šli. Na dopust v južne ali severne kraje, po famoznih mestih v Sloveniji kot je Lj ali Mb ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Upam, da je pravilen podforum.

Torej, zanima me, ali drži, da je velika razlika v opravljanju glavne vožnje v LJ ali pa KR - v smislu, da je večja možnost, da človek naredi izpit če glavno vožnjo opravi v Kranju?

Raje bi videl, da odgovor argumentirate, če pa se komu res ne da, naj samo izbere ustrezno možnost v anketi. Hvala.

Včasih je bil Kranj taman za izpitno vožnjo, ker si imel 5 semaforjev, ki si se jih lahko na pamet naučil. Zdaj je vseeno malo bolj pestro, a za moje pojme, če si iz tistih koncev se drži pravila, da opravljaš tam, kjer ti je bolj poznano.

Problem nastane, če jo imaš v času prometne konice, ko si že tako živčen, potem pa še vsi eden prek drugega...(in to reče da zavij levo v semaforju, ti na 4 pasovnici na desnem pasu in ne moreš se vriniti pravočasno na levi pas in potem še na onega posebej za levo...kar narediš na silo, ko je polna črta (pred semaforjem)....in ti samo reče da pelji na izhodiščno točko (padel..itak) ...te manevre radi naredijo v roku 10 minut, po možnosti te pošlje levo nazaj k štartu, da če zajebeš, takoj končate :aplauz: ...že pred XY leti, ko sem jaz opravlajl izpit, je pred mano enega tako vrgel - on mi je tudi povedal zakaj se je šlo, mene je probal na isto foro, a sem mu rekel 'Da ne gre' in je rekel samo 'OK' in smo šli dalje....pa sem zvedel 14 dni nazaj, da počnejo še isto...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: uporabnik2022

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
v katerem delu?

kakšni so to butasti novinarji, da ne znajo naslova članka pravilno napisat?

aja, treba je kliknit, da padejo cekinčki... :bonk: :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in tony

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
bi rekel, da naj ne bi smelo biti razlike. ker, če "poznaš" teren, ga ne poznaš kot voznik, le kot sopotnik. in kot sopotnik pa načeloma ne gledaš tistega, kar mora voznik. če vsaj malo razumeš pismeni dell cpp, potem ti je kmalu jasen tudi praktičen del. avta se pa v prvih dveh urah navadiš.
jaz sem delal izpit na jesenicah, ki jih nisem ravno poznal...
Odvisno, saj že več kot 10let lahko (s 16? leti) še precej pred glavno voziš s spremljevalcem in tako svoje konce spoznavaš tudi kot voznik in ne le sopotnik. Že jaz sem v tistem obdobju kar precej navozil (od vožnje v šolo, jajcanja po mestu, do trgovine, kot tudi vse vikend smučarske izlete, na morje, itd. na žalost zgolj do meje :)).