program za vklop ventilatorja

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
a kdo ve za kak program, ki ti vklopi ventilator na prenosniku pri določenih stopinjah procesorja, ki jih sam nastaviš? meni se namreč avtomatsko vklopi že pri zelo nizkih stopinjah in bi nastavil na več, ker pri 48° brnenje ventilatorja res še ni potrebno.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
*klik* Tukej maš za dele eno podobno aplikacijo. Univerzalno dvomim da boš dobu, tako da bi blo dobr, če bi model prenosnika povedal.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Pusti tako kot je. Ta ventilator hladi še druge dele in ne samo procesor.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
tnx za program ampak žal ne deluje... je pa barebone prenosnik arima (tron m87) in sem že gledal na njihovi strani pa ni nobenega programa za to, kje drugje pa tudi dvomim, da bi se našel za ta laptop. upal sem, da bi obstajal kakšen univerzalen...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Speedfan omogoča spreminjanje vrtljajev pri ventilatorjih. Nisem pa prepričan če lahko dejansko ustaviš ventilator.
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Ima še kdo pri laptop-u in visti problem nenehnega navijanja ventilatorja na full?

Imam fujitsu-siemensa, starega nekaj manj kot leto dni.



Predvidevam, da s 'prisilno' ni ravno pametno tišati ventilatorja ...
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ok, če se ti to pojavlja na novem OS-u je lahko to posledica nepravilnega delovanja driverev - meni recimo na laptopu (asus) linux ne zna delat s procesorjem in na ful greje ves čas. Torej, ne zniža frekvence, ko je na idle ampak ga stalno goni na 100%.

Sicer pa, nekateri laptopi znajo (recimo na cimrovi toshibi se je vent. dejansko sukal glede na to, kolk procentov si mu naštimal), moj acer pa ne trza na take programe. Lepo ga vrti po svoje.

Drugače pa pomoje ni pametno ugašati ventilatorja, ker s tem dosežeš le pregrevanje laptopa. Pasivno hlajenje je žal premalo.

lp
Peter
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Naložil sem NHC, kjer je kazalo da je procesor šel na nižjo frekvenco. Sicer pa bi rekel, da ga je matrala bolj grafična (predvidevam da je hladilnik za proc in grafično isti - povezan)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.928
8.970
113
EU
Poglej v BIOS. Tam so mogoče nastavitve za spremembo obratov.
Pri moji mamaplati (Pc) je omogočeno, prenosniki imajo to tudi prek Winzov.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Mogoče ti pa vista preonremeni sistem. Računaj da ta vent hladi še grafiko.

Nevem kaj vsi rinete ta drek od viste.
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Sej sem ponovno na XPjih. Sej je čist solidna ta vista, samo res nevem zakaj mora biti namizje strojno pospeševano. Ne vidim nobene potrebe.

Da bi pa preveč obremenjevala pc pa nevem no.. intel 1,6 C2D, geforceGO7600, 2gb rama ... nebi smela preobremenjevat.