Kontaktorji

jenkins

Zelenc'
13. mar 2018
26
3
3
Pozdravljeni,

Doma imam stroj z 15 kW trifaznim motorjem in se mi je začela pojavljati težava z zagonom. Ko ga vključim se kontaktorja zvezda in linija aktivirata in se motor zažene. Čez nekaj sekund se izklopijo, jih ''vrže ven'' in se motor ustavi. Avtomatsko jih ''potegne'' nazaj in motor štarta. To se zgodi ene 2 ali 3 krat, največ 5 krat nato pa se kontaktor za zvezdo izklopi in vklopi trikot. Potem motor laufa normalno, dokler ga ročno ne ugasnem. Pri ponovnem zagonu pa se pojavlja enaka zadeva, včasih pa zažene normalno. Je mogoče potrebno časovni rele zvezda-trikot zamenjat ali je kaj drugega narobe. Kontaktorji so pa novi. Imam pa tudi večji motor 30 kW kjer mi je pa na podoben način izklapljalo kontaktorje, le da mi jih je tam po vklopu ko jih je ''potegnilo'' noter vrglo ven po 2-3 sekundah. Ker sem imel vklopljeno, da mi ponovno zažene po izpadu pa po 5 sekundah spet štarta in vrže ven po 2-3 sekundah. Kadar sem jih pa pridržal z izvijačem so pa po par sekundah prijeli in nato normalno preklopili v trikot. Tukaj mi pa na elektroniki napiše power loss.
Prosim za nasvete in pomoč, če kdo ve kje bi bila težava ali pa če se je že kak električar srečal s tako težavo.
Lp