prodaja delovnega stroja v tretjo državo

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Prodajam delovno vozilo oz. stroj in imam potencialnega kupca iz Somalije. Stroj prodajam kot fizična oseba in me zanima, kako poteka postopek prodaje in ali moram za izvoz uporabiti špediterja oz. posrednika.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ti to resno? Pa glih iz Somalije? ;)

Najprej naj on preveri kaj vse rabi za uvoz. A je to kaj registrirano tukaj? Kolega, ki dol nekam v Afriko lifra stara vozila (načelno še vozna tukaj) jih prodaja na pol razstavljene kot staro železo - kaj pa si doli začnejo z njimi pa pojma nimam.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Gre za specializirano opremo za hidrogeološke raziskave, ki je montirana na tovornjak. Registrirano in homologirano je (bilo) v Sloveniji. Za prevoz se bomo še dogovorili, najverjetneje bo šlo na ladjo iz Kopra. Sprašujem predvsem v smislu kupoprodajne pogodbe, odjave vozila, morebitne prijave na davkarijo ipd.
Ima kdo kontakt od kakšnega posrednika, ki vse to organizira in uredi?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
za vsak slučaj - si ziher da to ni nek scam ala tisto kar dobiš na bolhi?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Tako ali tako bodo poslali mehanika, da pregleda opremo in poda mnenje, preden začnemo z bančnimi transakcijami. Prodaja striktno na daljavo tu ni možna.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Prodajam delovno vozilo oz. stroj in imam potencialnega kupca iz Somalije. Stroj prodajam kot fizična oseba in me zanima, kako poteka postopek prodaje in ali moram za izvoz uporabiti špediterja oz. posrednika.

Čemu bi kot fizična oseba “izvažal”?
Kupoprodajna pogodba, odjava iz prometa, glede na to, da je tovorno vozilo, ni potrebno dokazovati “uničenja” v izogib davku na odslužene vozila.
Kupec tebi denar na roke, ti njemu kupoprodajno (kakšna mora biti v Somaliji - overjena ali ne, naj pove) in odjavljeno prometno, ter homo-lomo, pa naj gre z “ropotijo” kamor če.
Pa glede na to, da bo šlo iz luke Koper - itak bo rabil pomorskega agenta, ki bo vedel povedati glede špediterja (zanj)
Pa še enkrat - ti kot fizična oseba ne potrebuješ delati izvoza.

edit: typos
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ