Prodajam vozilo - kupec je iz Hrvaške - avto hiša posrednik?

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Pozdrav,

znašel sem se v malce (zame) čudni situaciji, v kateri še nisem bil. Namreč kot fizična oseba prodajam rabljeno vozilo in danes me je poklical potencialni kupec (prav tako fizična oseba) iz Hrvaške. Ker imam v oglasu vse lepo in jasno napisano, ga je zanimala predvsem zadnja cena, za katero sva se po telefonu tudi dogovorila. Nato me je vprašal, ali bi lahko moje vozilo njemu prodal prek neke avto neke hiše. To bi naredili predvsem zaradi tega, da ima on manj uvoznik stroškov v svojo državo (nižji davek oziroma stroški uvoza).

Sedaj me pa zanima, ali ima kdo kakšne izkušnje s takim načinom prodaje? Kako to poteka v praksi? Avto hiša "odkupi" od mene vozilo, kupec meni nakaže sredstva in potem avto hiša proda njemu vozilo?

Kakršnakoli koristna informacija bo dobrodošla.

Hvala ;)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Prodas prvemu ki da denar, zakaj bi se ukvarjal ti s tem ali je fizikalc ali firma?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Saj on je prvi, ki mi ponuja denar (gotovina). Želi pa, da vozilo njemu proda avto hiša. Ne razumem tega najbolje, zato pa sprašuje.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ja, komisijska prodaja je to. Greš k prvemu prodajalcu rabljenih vozil, preveriš kaj rabi, da to naredi in kakšen je strošek. Poveš kupcu, da bo moral poleg dogovorjene kupnine plačati še te stroške in se ob dogovorjenem dnevu in uri dobita pri prodajalcu rabljenih vozil, kjer vse to uredite.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sylver, sad in gimi