Problematika keyless entry ključev

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Jaz mislim, da ti malo preveč filme gledaš. Renojev ne kradeta Angelina Jolie in Nick Cage ampak navadni lopovi. Ti imaš pa v glavi Brada Pitta, ki pride v črnem cat suitu in ko odklene Renault Scenica letnik 2009 potegne dol roparsko masko in ima popolno pričesko.

Tukaj se pogovarjamo o profijih v Sloveniji. Zame so profiji recimo kakšna banda, ki pride v Slovenijo in odpelje kup vozil v tednu, dveh ali pa recimo mehankar, ki jih odpelje nekaj na leto za rezervne dele. Ne pa Brad Pitt, ki iz najbolj varovane garaže odpelje avto v 1 sekundi. Pa še pomaha v pozdrav.
In ne me basat, da se bo tak šel izpostavljat in vlamjat v vozilo, nakar bo pa spokal kovčke, ko bo ugotovil, da pa ni takšen, kot je mislil. Ker takšen bo že ob kratkem pogledu točno vedel, kakšen motor je notri, kakšna je oprema, itd. Če pa rabi kakšno večjo podrobnost (npr. točno kateri moduli so noter, da bodo pasali v sesut avto) bo pa po VIN št. si znal prej pogledat tako, da se ne bo čisto nič izpostavljal. Ne pa, da bo ''naključno'' kradel avtomobile, en bo pa že pasal, a ne… To morda delajo odvisniki, ki jim je vseeno za vse ali pa bedaki.
Ja sej, ker si ti tisti, ki si postavil referenco kdo je profi in kdo ne.

To je ocitno point.
Ker na koncu je razlika samo ta, da ti si preprican da ves kak bi profi moral biti, jaz pa sem z njimi imel moznost debatirat kar nekaj casa ob razlicnih priloznostih in na podlagi tega trdim kar trdim. Ampak po tvoje so to itak bili amaterji.
Ze v osnovi “popisovanje” parkinga izgleda tako da se ne zapusca vozila. Zdej kako bi ob tem VIN prebral ne vem, morda mas ti v mislih kako resitev z bajalico.
Ok, imaš prav. Ti imaš izkušnje in ti veš. Potem me le še zanima, kako to, da tako butastih profijev ne ujamete več. Ker to moraš res biti debil prve klase, da greš krast avto, katerega ne rabiš. Oz. potem ste tega ''profija'' le dobili, če si se pogovarjal z njim:D.
Vedno manj je takih pomoje, da imajo VIN na od zunaj vidnem mestu... Prej je nekdo napisal, da pred krajo po VINu oreveri, za kaksen model tocno gre...

Žal je v precej avtomobilih le ta jasno viden pod vetrobranskim steklom. In ja, en od korakov k zmanjšanju možnosti kraje je tudi prekritje te VIN št., čeprav ravno zelo veliko verjetnosti kraje ne bo zmanjšalo. Najbolj jo zmanjša, da imaš vozilo, ki se ne krade, čeprav te tudi to ne reši, če nekdo rabi dele ravno za tak avto.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Ok, imaš prav. Ti imaš izkušnje in ti veš. Potem me le še zanima, kako to, da tako butastih profijev ne ujamete več. Ker to moraš res biti debil prve klase, da greš krast avto, katerega ne rabiš. Oz. potem ste tega ''profija'' le dobili, če si se pogovarjal z njim:D.


Žal je v precej avtomobilih le ta jasno viden pod vetrobranskim steklom. In ja, en od korakov k zmanjšanju možnosti kraje je tudi prekritje te VIN št., čeprav ravno zelo veliko verjetnosti kraje ne bo zmanjšalo. Najbolj jo zmanjša, da imaš vozilo, ki se ne krade, čeprav te tudi to ne reši, če nekdo rabi dele ravno za tak avto.

Zlo direktno: pojma nimas o tematiki. Zakaj in kako sem se jaz s kom pogovarjal ni tema o kateri bova razpravljala, dejstvo pa je, da je del mojega posla (bil) tudi stik z ljudmi ki pasejo v krog preganjanih. In tko kot kirurg narobe zareze, tko kot kuhar prevec popopra - tako delajo napake tudi tatovi avtomobilov. Lahko ni bil tak avto kot je pricakoval, lahko da se je v blizino pripeljal sumljiv civilen avto in mu “varnostnik” rekel naj gre ven.

Ampak ne morem pa da ne bi: a res? A po VIN bo preveril avto? A mislis da se vozi po parkingu in vsakemu scenicu VIN prepise? Verjamem da bi to lahko pocel, vendar tega nihce ne pocne, ker ce se v avtu po parkingu vozi (in si zapisuje kje je kak avto videl) mu policija ne more nicesar ocitat, ce bo pa vin prepisoval je pa to ze okoliscina ki je lahko de utemeljitve za prikrite preiskovalne ukrepe.

In glede na to da sem osebno sfural 80% vecjih zadev po avtih v zadnjih 5 letih, si upam trdit da pac vem kaj govorim. In ja tud s poljaki sem se pogovarjal (ti so po tvojih kriterijih profiji ker so prisli in v enem tednu odpejali par hudih avtov) imeli smo vec kot 5 ur za druzenje in ne, noben ni VIN stevilk prej preverjal.

Ce bi bil se na avtih bi te na kako hisno povabil pa bi lahko razpravljal s fanti...sej ce si cloveski in fer do njih, ti marsikaj povedo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
te scenici niso nek tak avto z katerim se bo kdo vozil po balkanu. To je samo za rezervne dele. In je čisto vseeno katerega spizdijo. Preko slej se bodo deli prodali, tako da VIN kle ni pomemben in ni pomembno da spizdijo točno določen model. Tudi ne verjamem, da tle kdo naroči, da bi rad imel točno takega scenica. Zadeve se razrežjo, shranjujejo v skritih skladiščih in deli se po potrebi ven mečejo. Glede na število prodanih renojev, vsakršni deli hitro poidejo. verjamem, pa da se pri kakih luxsuznih vozilih pa naroči točno določen avto za spizdt.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.370
9.105
113
meni je bolj hecno da vsi hodijo po rabljene dele na Poljsko, zlikovcev pa ne ujamejo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
te scenici niso nek tak avto z katerim se bo kdo vozil po balkanu. To je samo za rezervne dele. In je čisto vseeno katerega spizdijo. Preko slej se bodo deli prodali, tako da VIN kle ni pomemben in ni pomembno da spizdijo točno določen model. Tudi ne verjamem, da tle kdo naroči, da bi rad imel točno takega scenica. Zadeve se razrežjo, shranjujejo v skritih skladiščih in deli se po potrebi ven mečejo. Glede na število prodanih renojev, vsakršni deli hitro poidejo. verjamem, pa da se pri kakih luxsuznih vozilih pa naroči točno določen avto za spizdt.
To ne drzi. Vec kot pol se jih ukrade s zeljo po tocno doloceni opremi, ker v delavnici ze caka razbitina ki se jo nato popravlja z deli ukradenega. Kar ostane pa se potem ali proda po kosih ali pa gre na smetisce. Recimo vecino motorjev iz ukradenih renaultov menda odpeljejo k ciganom kot zelezo, ker jih tezko prodajo saj ne crkujejo. Docim 10 let nazaj so jih pa ravno zaradi motorjev kradli.

Glede balkana pa zadeve prihajajo v valovih - kak mesec dni nazaj je bil ukraden passat katerega gps tracker je zjutraj kazal pozicijo v srbiji. Sicer me preseneca da se nekemu srbu to izplaca (tako dolga voznja in tveganje) ampak ocitno se.

Se pa tatvine “srbov” in slovencev razlikujejo v tem, da avti ki ostanejo v sloveniji, po tatvini kak dan stojijo na nekem parkiriscu in tatovi cakajo ce ga bo kdo prisel iskat (ce ima avto gps). Ce pa gre avto v srbijo, ga praviloma ukradejo se pred polnocjo, tako da so do jutra ze v srbiji, avto pa se vedno ni v evidencah kot ukraden.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
A ukraden avto prej raztopijo z žvepleno kislino in pretočijo v flaše, da gre čez šengensko mejo brez detekcije? :confused:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Se enkrat preberi - kaj bi pa detektiral? Avto je po vseh evidencah cist, ker se nihce ne prijavi da je ukraden. Meni do beograda nihce ni prometne zahteval...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Kasneje ko se preiskuje se vcasih dobi podatek da so s tem vozilom preckali mejo in tako potem vidis da so ga se isto noc prepeljali. Srbi imajo na meji ANPR in se vcasih da dobiti podatke. Vendar se kasneje izkaze da so mejo prehajali z ukradenimi dokumenti in podobno...ampak vsaj zakljucek lahko naredis kje je avto koncal
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.209
4.690
113
A ukraden avto prej raztopijo z žvepleno kislino in pretočijo v flaše, da gre čez šengensko mejo brez detekcije? :confused:
Kako zelo si želiš, da bi pri pregledu na meji podrobno preverjali še vsak avto, ki seveda še niti ni prijavljen kot ukraden? Ob dobrih ponaredkih prometnih dovoljenj bi bilo potrebno še kako online preverjanje, če podatki v prometni držijo.
Če nikamor ne greš, potem si. Sicer pa verjetno niti ne.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Za ukradene tovornjake te celo pokličejo iz srbije čez kakšen dan in ga lahko odkupiš svojega. Če imaš jajca iti dol k njim.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Za nas zagotovo obstaja, vcasih so jo objavljali na spletnih straneh policije, za tujino pa dvomim da obstaja kaj kar bi bilo zbrano na enem mestu
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Se enkrat preberi - kaj bi pa detektiral? Avto je po vseh evidencah cist, ker se nihce ne prijavi da je ukraden. Meni do beograda nihce ni prometne zahteval...

Gre potem za tatove s slovenskim državljanstvom ali imajo s sabo ukradene srbske tablice (kar je tudi, predvidevam, kar rizično)?

Ker srbski osebni dokumenti in avto s slovenskimi tablicami verjetno prižge kakšno opozorilno lučko vsaj na kakšnem mejnem prehodu, bi rekel?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Ne s srbskimi dokumenti in original tablicami. Govorim za tiste za katere smo uspeli ugitoviti kje so preckali mejo in kdo je bil avtu...

Sej pac rece da je izposojen avto...

Verjetno gredo kaki tudi s srbskimi tablicami cez...sam za tiste ne izves ker je iskalni kriterij pac tablica ukradenega vozila
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Recimo poljaki (uni k so keyless kradli) so imeli pri sebi bianco pogodbe in razlicne zige (razlicnih izmisljenih avtoprodaj), in so verjetno pred prevozom ukradenega izpolnili zadevo in probali glumit da je avto ravno kupljen (v evidencah se ni bil ker so isto vozili takoj po kraji)
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Stricu so cca. 25 let nazaj ukradli Passata. Ravno mislil prodat, zato ni podaljsal kaska. Cez par tednov na domac naslov kuverta za odkup od rusov (mafije?). :)
 
Nazadnje urejeno:

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Za ukradene tovornjake te celo pokličejo iz srbije čez kakšen dan in ga lahko odkupiš svojega. Če imaš jajca iti dol k njim.
caki, a ni zgodba o nekem golfu krozila tukaj, ces ukraden v slo, nakar klic iz bosne, s ponudbo o odkupu. ga gre lastnik iskat, pripelje nazaj. ukradejo se enkrat. na koncu se nekako ugotovi, da je pripeljal avto nazaj poln droge...
ce sem si anekdoto prav zaponmil.