Problematika keyless entry ključev

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Veliko se govori o problematiki slabe varnosti keyless entry ključev, ki jih uporablja večina novih avtov.

Glavni problem naj bi bil, da uspe tatovom ojačati signal ključa, ki ga ima pri sebi lastnik in odpreti vrata avta.

Kakšna bi bila najboljša rešitev tega problema?

a) Uporaba podobnih etuijev za vse ključe, kot jih propagirajo za brezstične plačilne kartice (te so prodajali npr. v Hoferju)?

https://www.amazon.de/Autoschlüssel...545737418&sr=8-1&keywords=keyless+go+key+etui

Priporoča kdo kakšnega?

b) Veliko keyless entry ključev ima kljub temu tudi gumbe za odklep/zaklep avta. Nekateri viri ob tem priporočajo, da je po parkiranju avta bolj varno samo iti stran od avta in ne pritisniti tipke za zaklep. Ali to drži?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tad3y

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Pri nakupu novega sem specifično razložil, da ne želim keyless entry. Zato da ne bom rabil pazit ključa bolj kot svoja jajca.

Po teoriji bi lahko pri zaklepu prebral frekvenco daljinca in ga odklenil. Komot lahko zakleneš na kljuki.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Po praksi je pa tako, da lepo voziš... In, kar naenkrat, se ti avto zaklene in odklene...
Tip za tabo je lepo na daljavo skeniral vse tvoje frekvence, našel pravo in...
Sem zapeljal na Dunaju direktno na pooblaščen servis. Pa policija in ostalo. Pa so menjali vse frekvence...
Karkoli narediš, če hočejo, ti ga ukradejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kegelj

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Sej zato pa pravim, daš zahtevo za normalen ključ in se s tem ne obremenjuješ.
Trotlziher.

Druga stvar pa je, kot si rekel, če se zapičijo v tvoj avto, ti nič ne pomaga (razen kakšna home made rešitev, ki jo veš samo kot lastnik).
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Sej zato pa pravim, daš zahtevo za normalen ključ in se s tem ne obremenjuješ.
Trotlziher.

Druga stvar pa je, kot si rekel, če se zapičijo v tvoj avto, ti nič ne pomaga (razen kakšna home made rešitev, ki jo veš samo kot lastnik).

Tukaj je spizdil avto, ki je lahko čisto brez keyless sistema. Odprl ga je s klasičnim vlomom, imobilizer pa prepričal s kakim OBD trikom programiranja novega ključa, ker so bili pri proizvajalcu vozila debili in omogočajo programiranje novega ključa, brez preverjanja prisotnosti in istovetnosti starega.

Nekateri proizvajalci preprosto ne omogočajo dodajanja novega ključa, brez prisotnosti starega. Take sisteme je težje zjebat, imajo pa tudi slabost, da ko pravi lastnik izgubi vse stare ključe, pomaga samo popolna zamenjava sistema, ki stane in seveda traja dolge ure, ker je treba armaturko ven vrečt. Vse to je prednost pri vlomu, pri pozabljivosti pravega lastnika pa ne.

Keyless sistemi imajo pač to slabost, da nekdo lahko vmes namesti neke vrste repetitor, ki dovolj ojača signal med avtom in ključem, da komunikacija za odklep steče. Tu pač res pomaga zavijanje ključa v alu folijo in podobni triki a la faradayeva kletka za ključ.

Avto za milijon EUR, pa bodo vkradli, tudi če ima staro Titan ključavnico gor ter razdelilno kapo vzeto dol. Ga naložijo na tovornjak in adijo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Eh jah pač doma ključa ne puščam obešenega pri vratih pa je. To je daleč najpogostejši način zlorabe - ključ pri vratih, ojačevalec signala ima lopov na drugi strani vrat, sprejemnik pri kljuki ima drug lopov in gas.

Da bi nekdo za tabo vozil in skeniral je pa po mojem konkretn bullshit ker imajo tile ključi lih kak meter rang oddajanja.
 
22. jul 2007
12.791
1.310
113
123
TOLE sem naročil za sodelavca, kateri ima Talismana.
Ko sedi v avtu in ima ključ v tem etuiu ne more prižgat avta, tako da zadeva preverjeno deluje.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Če je nekomu do tega, da ti vlomi ali ukrade avto, ga tudi bo. Isto velja za hišo. Nekaj se da naredit na varnosti, a povsem 100 % rešitve ni. Jaz sem se tega problema lotil tako, da sem naročil novega Ignisa. Kdo bo šel avto s tako grdo ritjo krast? Le zato ga bom zaklepal, da se ne bo kdo olajšal not.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Za VAG obstaja elegantna rešitev: izključitev Keyless odklepanja vozila, pri čemer še vedno obdržiš udobje Keyless zaklepa.
Novejši pa imajo še sistem enkratne izključitve Kessy sistema, kar pa moraš ob vsakem zaklepu posebej ročno izvesti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: elo

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Toyote imajo tudi enkraten izklop Keyless sistema. Pri novejših se ga izklaplja na daljincu.
Na nekaterih, celo 15 let starih je pa bil skrit gumb pod volanom.
Zadeva - izklop , pa pri Toyoti ni bila razvita zaradi lopovov, temveč kot preprečevanje izpraznitve 12 v akumulatorja. Recimo ko avto pustiš na letališču, ko greš za 2 meseca k Zumbam v Zumbalijo. Čeprav sistem se sam izklopi že po kakem tednu odkar je zaklenjen in ni zavohal ključa.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.658
499
83
41
povsod malo
Daš skrivno tipko nekje ki izključi kontakt... pomoje še najbolj učinkovito. V vsakem primeru bodo prišli notr samo vprašanje je če se jim bo ljubilo iskat skrivni konof
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Zavarovalnica nikoli ne povrne te čustvene vrednosti. Je treba razumet, da folk si nogo reže, da lahko a6 (ali kaj drugega) kupi. V avto je bolj zaljubljen kot v punco/ženo/ljubico. V njega da vse kar ima. Prepričani so, da je njihov 2x več vreden od ostalih. Če bi izbiral avto ali družina je seveda najprej avto.