Problematika keyless entry ključev

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Keyless je en bolj uporabnih fičrov zadnje dekade. Takoj za radarskim tempomtom in HUD-om.
Morda vam v teh prazničnih dneh ostane material za rešitev težave:

 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Al pa imet (za puščat okoli) takega kot jaz, ko ga vedno pustim odklenjenega in mi vsake tolko "pade" 5€ na zic, da kupim boljšega...
Ni hec, letos ene petkrat pred blokom... Saj sem se režal, pa kaj naj...

Čak a to je tisti, ko so ti ga na dunaju med vožnjo zaklenili in si ga dal takoj preprogramirat?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Novi Focus ze ima funkcijo, da lahko onemogocis Key lees. Verjetno bodo to scasoma ponudili vsi, ce ze niso.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
BMW ima eno rešitev proti ojačevalnikom signala, da ti ga ne ikradejo ponoči doma.

In sicer se kartica "izklopi", če miruje.
Torej v mirovanju je pasivna in ne da nobenega signala od sebe.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
KSZ.
Pri mojem Avensisu sem gledal navodilo:
- Keyless se izklopi po petih dneh neaktivnosti, zaradi varčevanja z baterijo.
- Izkopi se po desetih minutah, ko stojim (deset minut) na meter razdalje zunaj vozila (ključ pri sebi).

Sistem je tudi možno izklopiti v meniju sredinske konzole na armaturi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.018
113
Kaj pa je znano, koliko bi naj bil ključ oddaljen od vhodnih vrat da ga ne morejo skenirat.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Kaj pa je znano, koliko bi naj bil ključ oddaljen od vhodnih vrat da ga ne morejo skenirat.

V navodilih Toyote navajajo doseg ključa približno sedemdeset centimetrov.
Preizkusil sem okrog avta in ta razdalja drži.
Ključ je zelo kratkega dosega. Dolgi doseg ima takrat, ko pritisnem gumb na daljincu, ker ima dva oddajnika.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Zavarovalnica nikoli ne povrne te čustvene vrednosti. Je treba razumet, da folk si nogo reže, da lahko a6 (ali kaj drugega) kupi. V avto je bolj zaljubljen kot v punco/ženo/ljubico. V njega da vse kar ima. Prepričani so, da je njihov 2x več vreden od ostalih. Če bi izbiral avto ali družina je seveda najprej avto.
Zanimivo posploševanje. Glede na moje praktične izkušnje žal zelo napačno.
Recimo do sedaj še nisem izključil Kessya na nobenem hudem avtu (recimo Audiju na fafing, kar namiguješ), temveč so to bile čisto obične Škode in VW, katerih lastniki ali živijo v potencialno problematičnih (za kraje) okoljih ali pa veliko potujejo v ta okolja (npr. Srbija, Romunija, itd.). Recimo ta način kraj je relativno popularen na avtocestnih počovališčih v Italiji. Tudi pri nobenem lastniku nisem opazil čustvene navezanosti na svoja vozila.
Sedaj pa še k zavarovanju: sosedu so ukradli A3ko. Če me spomin ne vara je trajalo skoraj 7 mesecev in potrebna je bila vključitev odvetnice, da je dobil za avto normalno tržno ceno. Prva ponudba je bila tretjino pod tržno ceno.
Potem druga zadeva je pa to, da ostaneš v vukojebini v Romuniji brez avta, na službeni poti na kateri delaš denar.
Vsak se mora pač sam odločit ali mu je bolj pomembno udobje ali nekaj manjša verjetnost, da avto izgine. Nič od tega ni 100% prav, pač kakor komu ustreza. Seveda pa pametnjakoviči niste sposobni gledati prst pred sabo in morate z napačnimi posploševanji upravičevati svojo odločitev. Lool.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Simon_Vi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.730
6.336
113
Kaj pa je znano, koliko bi naj bil ključ oddaljen od vhodnih vrat da ga ne morejo skenirat.
Odvisno od proizvajalca, od debeline vrat itd...

Ko smo mi testirali je najbolje delovalo na MB, najslabse na jaguar/range rover, bmw je bil nekje vmes... ostalih znamk nismo probali...

Sta bla pa dva primera v sloveniji, ko je bil ključ cca 1m od vrat in so ga uspešno skenirali... Je tud odvisno s kako napravo pridejo, verjetno bodo vedno boljse izvedbe na trgu.