Problematika keyless entry ključev

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Najprej hvala vsem za odgovore; super za izkušnje z etuiji iz prve roke.

Crash: kaj priporočaš za onesposobitev ODB2 konektorja? Če prav razumem, je ta po standardu ves čas pod napetostjo?
Kaj je najbolj enostavno narediti, mu odščipniti napajanje? Vmes vgraditi stikalo? Nanj zmontirati kakšno ohišje, ki ga zakleneš z malo Titanovo ključavnico? :D So na trgu kakšne rešitve, da standardni OBD2 konektor zamenjaš z nestandardnim?

.

Namesto etuija deluje vsaka alu folija ......

OBD2 konektorni nobenega smisla prevezovati, ker pametni najprej tako, kot sedaj servisi testirajo obd , če na konektorju ni, kar naj bi bilo, se pač priklopijo z kabli direktno na ožičenje na žice , na koncu katerih je serijski OBD, kot v avtu in niste naredili nič.....

BMW ji z posodobljenim FW nekje po posodobitvah po 10/2016 se ne ukradejo več na tak način.... no go ......

BMW jem se da brez problema z Carly adapterjem izklopiti funkcijo daljinskega odklepanja .....
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.729
6.332
113
Nihce nicesar ne gre priklapljat mimo OBD. Ko se priklopi gor in se ne zgodi kar pricakuje, se gladko pobere iz avta (prej ti ga pa nasprica z maxibrilom al pa z gasilnikom.

Pri tatvini vozila je najbolj kriticen cas za tatove takrat ko sedijo v avtu na parkingu. In ce ne gre po planu se v 99% zgodi abort operacije
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Amm.. tole me zanima... Ok, imaš ključ v zaščitnem ovoju. Ali ti nepridiprav enostavno ne poskenira signala, ko ključ vzameš v roke in odkleneš avto? Ali za to potrebujejo več minut? Počasi razmišljam...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kolikor jaz vem ne gre za “skeniranje” signala in ti potem lahko kadarkoli odpelje avto, temveč z eno napravo sprejme signal ključa in ga prenese do druge naprave zraven avta, tako da ta misli, da je ključ zraven in seveda normalno odklene avto. Torej, če ti avta niso odpeljali dokler nisi dal ključa v zaščitni ovoj, ti ga tudi potem ne bodo, ker nima signala za ga prenest do avta. ;)
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Kolikor jaz vem ne gre za “skeniranje” signala in ti potem lahko kadarkoli odpelje avto, temveč z eno napravo sprejme signal ključa in ga prenese do druge naprave zraven avta, tako da ta misli, da je ključ zraven in seveda normalno odklene avto. Torej, če ti avta niso odpeljali dokler nisi dal ključa v zaščitni ovoj, ti ga tudi potem ne bodo, ker nima signala za ga prenest do avta. ;)

Aha, potem to deluje kot dodatna dostopna točka pri modemu. Razumem zdaj.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
OBD2 konektorni nobenega smisla prevezovati, ker pametni najprej tako, kot sedaj servisi testirajo obd , če na konektorju ni, kar naj bi bilo, se pač priklopijo z kabli direktno na ožičenje na žice , na koncu katerih je serijski OBD, kot v avtu in niste naredili nič.....

Neumnosti. Tako kot je Apollo8 napisal, je čas ključnega pomena ... nihče ne bo šel šariti po napeljavi vozila, če ni slednje parkirano ravno na neki obskurno samotni lokaciji in je dlje časa opazovano.

Sicer pa kot zanimivost - danes ponoči so mi z Golfa 4, letnik 1999 ukradli oba stranska žmigavca, desno ogledalo (steklo) in vse plastične rešetke v sprednjem odbijaču. Zraven pa parkirani X5, GLC in podobne zadeve v nekaj desetkratni vrednosti mojega vozila.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Meni so leta 2016 ukradli 3 mesece starega Range Rover Sport. Avto je imel Keyless Go, vendar mi ni nihce skeniral signala. Avto so mi namrec ukradli v Avstriji. Po pregledu kamer je bilo jasno videti, da je k avtu pristipil mozakar z neko napravo velikosti cigaretne skatlica. Rabil je cca 10 sekund in avto odklenil.

Ko se je usedel v avto je vidi, da se mozakar skloni - predvideva se, da je nekaj priklopil na OBD in po cca. 10 sekundah je avto odpeljal.

Imel sem sreco, da je prijatelj opazil, da se z mojim avtom nekdo pelje in me je klical, ker je mislil, da sem avto komu posodil. Imel sem sreco, da so avto pred Cesko mejo izskedili na podlagi kamer na avtocesti. Za volanom je bil nek Poljak, ki se je sicer zagovarjal, da avta ni ukradel, ampak mu ga je nekdo posodil, da se pelje z njim domov. Policija je domnevala, da je bil avto namenjen v Ukrajino.

Ko sem avto dobil nazaj sem dogodek prijavil se nasi zavarovalnici in so mi placali zamenjavo vseh kljucavnic, nekega racunalnika za zagon in programiranje vseh kljucev.

Na koncu se je sicer vse dobro koncalo, je pa bil zelo grenak priokus.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Kolikor jaz vem ne gre za “skeniranje” signala in ti potem lahko kadarkoli odpelje avto, temveč z eno napravo sprejme signal ključa in ga prenese do druge naprave zraven avta, tako da ta misli, da je ključ zraven in seveda normalno odklene avto. Torej, če ti avta niso odpeljali dokler nisi dal ključa v zaščitni ovoj, ti ga tudi potem ne bodo, ker nima signala za ga prenest do avta. ;)


Tako je in avto tudi tako takoj vžgejo in potem teh povezav ne rabijo več, avto bo deloval brez ključa, dokler ga ne ugasneš, no razen novejši BMW ji z novejšimi fw ji se po nekem času najprej z opozorili in alarmi izklopijo ......, starejši pa ni problema, se ga ne ugasne, in ja tudi tankat se da prižganega ........., ko ga ugasnejo ga ponovno ne zaženejo več na ta način.....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Meni so leta 2016 ukradli 3 mesece starega Range Rover Sport. Avto je imel Keyless Go, vendar mi ni nihce skeniral signala. Avto so mi namrec ukradli v Avstriji. Po pregledu kamer je bilo jasno videti, da je k avtu pristipil mozakar z neko napravo velikosti cigaretne skatlica. Rabil je cca 10 sekund in avto odklenil.

Ko se je usedel v avto je vidi, da se mozakar skloni - predvideva se, da je nekaj priklopil na OBD in po cca. 10 sekundah je avto odpeljal.

Imel sem sreco, da je prijatelj opazil, da se z mojim avtom nekdo pelje in me je klical, ker je mislil, da sem avto komu posodil. Imel sem sreco, da so avto pred Cesko mejo izskedili na podlagi kamer na avtocesti. Za volanom je bil nek Poljak, ki se je sicer zagovarjal, da avta ni ukradel, ampak mu ga je nekdo posodil, da se pelje z njim domov. Policija je domnevala, da je bil avto namenjen v Ukrajino.

Ko sem avto dobil nazaj sem dogodek prijavil se nasi zavarovalnici in so mi placali zamenjavo vseh kljucavnic, nekega racunalnika za zagon in programiranje vseh kljucev.

Na koncu se je sicer vse dobro koncalo, je pa bil zelo grenak priokus.


Vidiš custom alarm, ali pa če poenostavim, ker vem, da avto je verjetno imel serijski "malo" vreden alarm....., pomaga že kako fino skrito stikalo, lahko nevidno magnetno....., kolega je npr imel tako, da je moral v en predalček položiti nekaj kovinskega, ključe od stanovanja navadno, če tega ni bilo, je ratala "fuel pump error" ;) . Take custom rešitve vam naredi vsak avtoelektričar pa sploh to ni drago, za kaj več pa custom pravi alarm z enojnim ali dvojnim gps sledenjem, enim, da ga hitro najdejo in enim bolj skritim.....
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.729
6.332
113
Meni so leta 2016 ukradli 3 mesece starega Range Rover Sport. Avto je imel Keyless Go, vendar mi ni nihce skeniral signala. Avto so mi namrec ukradli v Avstriji. Po pregledu kamer je bilo jasno videti, da je k avtu pristipil mozakar z neko napravo velikosti cigaretne skatlica. Rabil je cca 10 sekund in avto odklenil.

Ko se je usedel v avto je vidi, da se mozakar skloni - predvideva se, da je nekaj priklopil na OBD in po cca. 10 sekundah je avto odpeljal.

Imel sem sreco, da je prijatelj opazil, da se z mojim avtom nekdo pelje in me je klical, ker je mislil, da sem avto komu posodil. Imel sem sreco, da so avto pred Cesko mejo izskedili na podlagi kamer na avtocesti. Za volanom je bil nek Poljak, ki se je sicer zagovarjal, da avta ni ukradel, ampak mu ga je nekdo posodil, da se pelje z njim domov. Policija je domnevala, da je bil avto namenjen v Ukrajino.

Ko sem avto dobil nazaj sem dogodek prijavil se nasi zavarovalnici in so mi placali zamenjavo vseh kljucavnic, nekega racunalnika za zagon in programiranje vseh kljucev.

Na koncu se je sicer vse dobro koncalo, je pa bil zelo grenak priokus.
Range roverji so imeli znano tezavo s sistemom za zaklepanje in so jih lahko odpirali z “brute force” napadom tako da so mu sopnili cel kup enih kombinacij dokler ena ni odprla. Mislim da so na nekaterih trgih zaradi tega celo naredili vpoklic, seveda pa proizvajalec tega ni obesal na veliki zvon.

Na tak nacin so enak avto sunili tudi 2015 izpred summit avta v LJ in je bil dobljen v avstriji pred mejo s cesko.

Je pa tako kot si sklepal, ko vozilo odpre si preko OBD naprogramira tretji kljuc kar je tudi vidno pri kasnejsem pregledu na testerju. Torej kljuc samo doda. Pri renaultih ti ga zamenja in originalni kljuci npr sploh ne delajo vec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Vidiš custom alarm, ali pa če poenostavim, ker vem, da avto je verjetno imel serijski "malo" vreden alarm....., pomaga že kako fino skrito stikalo, lahko nevidno magnetno....., kolega je npr imel tako, da je moral v en predalček položiti nekaj kovinskega, ključe od stanovanja navadno, če tega ni bilo, je ratala "fuel pump error" ;) . Take custom rešitve vam naredi vsak avtoelektričar pa sploh to ni drago, za kaj več pa custom pravi alarm z enojnim ali dvojnim gps sledenjem, enim, da ga hitro najdejo in enim bolj skritim.....

To sem imel v Laguni leta 2001.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Stari borci so v prtljazniku imeli stikalo zvezano na bencinsko pumpo. Ampak kot je nekdo rekel prej, ce je kraja fino nacrtovana pridejo z vsem potrebnim oz v skrajni sili lepo avto nalozijo na tovornjak in ga v delavnici na fino porihtajo.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Stari borci so v prtljazniku imeli stikalo zvezano na bencinsko pumpo...
Jest imam to bolj "sofisticirano" narjeno :zardelalter: ... pa mi ECU ne pokaže nobene napake pri tem ... sem naredil, ker so se mi inovativni mulci že večkrat hoteli zastonj malo "provozat" v starejših časih, pa jim ni ratalo ... čeprav moje kante niso bile kaj dosti vredne ... Tako se jih ne splača niti z odvozom jim zezat :evil: ... mladi bodoči kriminalci se pač učijo - iz malega zraste veliko :fredi:
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Je pa tako kot si sklepal, ko vozilo odpre si preko OBD naprogramira tretji kljuc kar je tudi vidno pri kasnejsem pregledu na testerju. Torej kljuc samo doda. Pri renaultih ti ga zamenja in originalni kljuci npr sploh ne delajo vec.

A to za Renaulte velja za novejše letnike ali tudi za stare?