Problematika keyless entry ključev

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
To ni res. Pri renaultu se razbije sipa, nato vstopijo potem pa nakodirajo kartico. Ce ga odpres na drugacen nacin (npr po principu turbo dekoderja) ne mores nakodirat kartice.

Pri bmw in vw pa se vrata odpre s turbo dekoderjem in nato ena od treh stvari (odvisno od modela oz motorja vozila) ali izklop imobilizatorja preko OBD in nato lomljenje volanske kljucavnice in vzig z izvijacem

Ali

Vstop s turbodekoderjem in nato menjava motor ega racunalnika, lomljenje volanske kljucavnice in vzig z izvijacem (vcasih morajo se kljucavnici priblizat cip ki ustreza racunalniku ki so ga dali v avto)

Ali

Pri nekaterih verzijah VW je podobno kot pri renaultu bilo nemogoce zagnat vozilo ce so ga odprli z manipulacijo kljucavnice. Zato so vstopali skozi prtljaznik tako da so naredili luknjo nad zapiralnim mehanizmom in si tako odprli prtljaznik.

P.s.: se pa strinjam da pri tatvinah povezanih z keyless sistemom (kar je naslov teme) pa nikoli ne potrebujejo razbijat sipe :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Je imel kolega to noč obisk in mu ga niso odpeljali, samo razbita šipa. Načeloma mu njegova kartica ne bi smela več delati, če so novo kodirali, če sem te prav razumel?
Ja ce so ze nakodirali mu njegova ne bi delala vec. Sam v tem primeru bi tudi odpeljali. Lahko da jih je kaj drugega zmotilo. (Npr da je avtomatik pa tega niso prej opazili)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Samo primer sem dal...da so iskali dolocen avto in so sele ob vstopu ugotovili da ni tak kot majo narocenega
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Povrsnost recva temu... kdor pride ukrast avto z namenskim orodjem mu tesko reces amater
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Povrsnost recva temu... kdor pride ukrast avto z namenskim orodjem mu tesko reces amater
Pa ne vem no. Da se izpostavljaš nevarnosti po nepotrebnem, hkrati pa izgubljaš še čas z napačnim avtom...
Meni to bolj kaže, da je bil potem kvečjemu amaterski profesionalec :)...
Pa ja najprej točno naciljaš pravi avto, specse pravi profiči hitro vidijo že na daleč, drugače pa VIN številko pogledaš in daš v (pravi) sistem in ti izpljune ven, kaj imaš pred sabo.

Morda pa le ni imel updateanega orodja (kitajc Kamele0N :)), pa ni mogel dodati ključev. Je tako sodelavec ostal ene 10 let nazaj v Srbiji z Golfom 4 z instrument clustrom veni, ampak avto je pa ostal tam. Je bil čisto nov in očitno niso imeli kode. No, čez eno leto ni imel več te sreče, je tokrat šel tudi avto z njimi :). So izgleda že dobili novo verzijo :).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
O kakih VIN ti sanjas. VIN se uporablja pri prugeot/citroen ko so preko hackov narocali kode za izdelavo kljucev in potem avto odpeljali z “original” kljuci.

Preverjanje VIN pred tatvino (kr tko malo da vidis kak je avto) je pa dejansko nepotrebno izpostavljanje.

V glavnem ce sem prav videl je bil vceraj oz 2 dni nazaj odtujen en scenic tko da so ocitno potem drugega butnili
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Preverjanje VIN pred tatvino (kr tko malo da vidis kak je avto) je pa dejansko nepotrebno izpostavljanje.
Imaš prav, vlamljanje v napačen avto ni izpostavljanje, to, da vneseš VIN številko v recimo Carfax in dobiš točen motor (če ga nisi sposoben razbrati fizično iz avta) je pa izredno nevarno in butasto izpostavljanje, sploh če recimo to narediš iz public wifija, pa z ukradeno kreditno. Ali ti pa to kolega iz Sibirije preveri.

Da ne govorim, da za nekatere avtomobile dobiš kompleten spisek opreme na od proizvajalca popolnoma neodvisnih straneh, recimo za BMW je tukaj na voljo:
https://www.mdecoder.com/

Ja, pameten se ne bo izpostavljal in bo šel vlamljat v napačen avto, edino butelj bo pa prej preveril vse kar je možno in se pripravil.

To, da je butelj vlamljal in ugotovil, da je napačno vozilo je pa isto verjetno kot to, da ni imel ustrezne programske opreme, če je bil nov avto ali pa, da ga je enostavno nekdo zmotil pri tem početju in je ocenil, da je preveč tvegano nadaljevati. Ko (če) ga ujameš, pa sporoči, kaj je bilo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Ne mu bom povedal da obstajas ti in da naj se vsi upokojijo ker je prisel nekdo bolj sposoben in jih vse razglasil za amaterje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Ne mu bom povedal da obstajas ti in da naj se vsi upokojijo ker je prisel nekdo bolj sposoben in jih vse razglasil za amaterje.
Jaz jim nisem konkurenca, tako da nima veze, kaj jaz pravim.

Bi pa po moje moral ti malo zadihat, prebrat še enkrat kaj si napisal, pa potem še enkrat razmislit.
Ker če mi nekdo napiše, da je profi odstopil od kraje vozila, zato ker je ugotovil, da ne ustreza naročenemu, potem ta ni PROFI, pa če se na glavo postaviš.
To je isto, kot če bi profesor matematike na faksu se zmotil pri seštevanju 1+1.
Potem pa še opravičuješ z nekimi nepotrebnimi izpostavljanji. Dialogys za Renoja dobiš na netu zastonj, pa se ne rabiš nikjer izpostavljat.
In to, da ima nekdo profi opremo, še ne pomeni, da je profi.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz jim nisem konkurenca, tako da nima veze, kaj jaz pravim.

Bi pa po moje moral ti malo zadihat, prebrat še enkrat kaj si napisal, pa potem še enkrat razmislit.
Ker če mi nekdo napiše, da je profi odstopil od kraje vozila, zato ker je ugotovil, da ne ustreza naročenemu, potem ta ni PROFI, pa če se na glavo postaviš.
To je isto, kot če bi profesor matematike na faksu se zmotil pri seštevanju 1+1.
Potem pa še opravičuješ z nekimi nepotrebnimi izpostavljanji. Dialogys za Renoja dobiš na netu zastonj, pa se ne rabiš nikjer izpostavljat.
In to, da ima nekdo profi opremo, še ne pomeni, da je profi.

Jaz mislim, da ti malo preveč filme gledaš. Renojev ne kradeta Angelina Jolie in Nick Cage ampak navadni lopovi. Ti imaš pa v glavi Brada Pitta, ki pride v črnem cat suitu in ko odklene Renault Scenica letnik 2009 potegne dol roparsko masko in ima popolno pričesko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec in Jason

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Jaz jim nisem konkurenca, tako da nima veze, kaj jaz pravim.

Bi pa po moje moral ti malo zadihat, prebrat še enkrat kaj si napisal, pa potem še enkrat razmislit.
Ker če mi nekdo napiše, da je profi odstopil od kraje vozila, zato ker je ugotovil, da ne ustreza naročenemu, potem ta ni PROFI, pa če se na glavo postaviš.
To je isto, kot če bi profesor matematike na faksu se zmotil pri seštevanju 1+1.
Potem pa še opravičuješ z nekimi nepotrebnimi izpostavljanji. Dialogys za Renoja dobiš na netu zastonj, pa se ne rabiš nikjer izpostavljat.
In to, da ima nekdo profi opremo, še ne pomeni, da je profi.
Ja sej, ker si ti tisti, ki si postavil referenco kdo je profi in kdo ne.

To je ocitno point.

Ker na koncu je razlika samo ta, da ti si preprican da ves kak bi profi moral biti, jaz pa sem z njimi imel moznost debatirat kar nekaj casa ob razlicnih priloznostih in na podlagi tega trdim kar trdim. Ampak po tvoje so to itak bili amaterji.

Ze v osnovi “popisovanje” parkinga izgleda tako da se ne zapusca vozila. Zdej kako bi ob tem VIN prebral ne vem, morda mas ti v mislih kako resitev z bajalico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
vrata odpre, večina jih pa piše pod steklom..zavin poiskat je free ali pa "free" vsaj opremo prečekirat.